Sedeži, stoli, pručke, klopi, itd

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Sedeži, stoli, pručke, klopi, itd

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Tu bi rad slišal vaše mnenje o prostoru za potnike bolj točno o sediščih. Zanima me predvsem kateri sedeži se vam zdijo udobni, kateri tako tako in kateri so slabi in najslabiši.

Lahko tudi pokomentirate svojo razvrstitev.

Za začetek pa moje mnenje, da po udobnosti so dobre klopi na gumolkah, mercedesih in starih vagonih s kupeji, novi so nekam čudni. Za moje mnenje so na Desirojih pretrdi za malo daljšo pot.
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Sedeži, stoli, pručke, klopi, itd

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Na kanarčku so čisto v redu. So dovolj široki in tudi za krajše razdalje udobni.
Cepi napisal/-a: starih vagonih s kupeji, novi so nekam čudni. Za moje mnenje so na Desirojih pretrdi za malo daljšo pot.
To se strinjam!

Sploh pa si včasih srečen, če sedež sploh imaš! :D
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Sedeži, stoli, pručke, klopi, itd

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Do zdaj sem se samo imel priložnost peljat s Fiati, Mercedezi in Pendolinotom.
Od teh mi ima najbolj udobne sedeže Mercedez, vendar bi bilo fajn, če bi bili usnjeni, tak kot so na Pendolinotu, Pendolinotovi sedeži (1. razred) so tudi sicer super, samo pa maš občutek, da boš zlezo dol s sedeža. Klopce na Fiatih pa so če si sam al dva še vredu, saj se namestiš čez celo klopco, če pa 4 sedijo pa je totalka neudobno saj je med klopcama premalo razmaka, ter še malo preozke so z dva normalna človeka.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Sedeži, stoli, pručke, klopi, itd

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Včeraj sem se peljal v Zagreb v vagonu s kupeji 2 razreda pa sem brez problema odsedel tiste 2 urice. Nazaj pa sem se pol ure vozil v Mimarinem vagonu (2. razred) pa je bilo tudi krasno. Mogoče da je bil sedež malenkost (za mišjega) trši pa sem se vseeno čisto lepo in udobno peljal. Pa še vagon je bil lepo mehak. Sedeži v ŽS bifeju so pa druga štorija pa tudi okej.
V jeseni sem se imel priliko popeljati z Desirojem pa ne vem no.. So trši sedeži kot v kupeju ali Mimarinem vagonu ampak se mi ni zdelo tako hudo, da se ne bi mogel 2 uri peljat. Daleč od sedežev v večnamenski dvorani v termah Zreče, to so šele obupni sedeži, pravzaprav stoli. Tam pa res nisem zdržal več kot 15 minut... :jezn :jezn Pa sem moral biti vseeno 8 ur na tistem stolu. Kako je šele pol trtica bolela :evil:
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Sedeži, stoli, pručke, klopi, itd

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Sam sem zadnjih 5 let vsakotedenski uporabnik uslug, ki jih nudi potniški promet SŽ. Bi rekel, da so Desirojevi sedeži nekako najslabši, pa ne zato, ker so trdi (to me ne moti toliko), temveč, ker se mi zdi, da so čudno "spigani" (le kdo je dal svojo rit za študij ergonomije). No ja, moja zadnjica se je nanje navadila, tako, da znam spat tudi na Desiroju :lol: . Je pa res, da ga dnevno uporabljam samo 2x po pol ure.

Se mi zdijo Fiatovi sedeži boljši, le razdalja med njimi je premajhna. Pa včasih (večinoma ob petkih) se vračam z vlakom 5000, ki je klasika. Zadnjič so na konec obesili en vagon Mimare, ki je šel verjetno v Ptuj na revizijo. That's the way to ride! Mi je bilo v MB prav žal, da sem moral izstopiti. Pa v spominu imam še sedeže zelenca, ti so tudi zakon....

No ja, vsake oči imajo svojega malarja, vaka rit pa svoj "šamrli"....

LP

Jože
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Sedeži, stoli, pručke, klopi, itd

Odgovor Napisal/-a cokla »

Barbarpapa1 napisal/-a: Zadnjič so na konec obesili en vagon Mimare, ki je šel verjetno v Ptuj na revizijo. That's the way to ride! Mi je bilo v MB prav žal, da sem moral izstopiti.

LP

Jože
Teško; malo dvomim v revizijo ali celo pregled. Kadar se vagon napoti v delavnico , se uvrsti v vlak izven službe. Torej zaklenjen. Verjetno je bolj pomanjkanje vagonov. :?
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Sedeži, stoli, pručke, klopi, itd

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Lahko da, lahko ne...Naslednji ponedeljek je taisti vagon (ali pa se motim :?: ) stal osamljen v družbi tovornih vagonov na Pragerskem v smeri proti Ptuju...Zato moje sklepanje....

LP

Jože
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Sedeži, stoli, pručke, klopi, itd

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Barbarpapa1 napisal/-a:Pozdrav

Lahko da, lahko ne...Naslednji ponedeljek je taisti vagon (ali pa se motim :?: ) stal osamljen v družbi tovornih vagonov na Pragerskem v smeri proti Ptuju...Zato moje sklepanje....

LP

Jože

Danes sem enega videl pred delavnico v Ptuju.
Predolgo za kompletno revizijo?
Številke s ceste na žaslot nisem videl, v oči mi je padla specifična streha +SŽ oznake.
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Odgovori