Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Debata okoli voznega parka
klemenčič
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 263
Pridružen: 25.03.2009, 18:12

Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a klemenčič »

Odpiram novo temo ker me zanima ali SŽ rzmišlja o nabavah še katerih vlakov z nagibno tehniko ali pa nabavo hitrih vlakov , ki pa potegenejo izgradnjo hitrih prog v Sloveniji in s tem povezave z drugimi hitrimi vlaki.
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a Dino S »

O tem še niso nič, sej trenutno bi bilo dovolj, da bi vsem Pendolinotom nagibna tehnik delovala. Sploh pa kaj bi s hitrimi vlaki če pa se ne morejo dosti hitreje vozit od ostalih vlakov.
Prvo je treba naredit infrastrukturo, da bo sploh kaka korist od hitrih vlakov. Pa lahko bi še kake dizel nagibne nabavli za naše nelektrificirane proge (pa s tem nimam v mislih Pragersko-Hodoš).
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3867
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Dino S napisal/-a:Pa lahko bi še kake dizel nagibne nabavli za naše nelektrificirane proge (pa s tem nimam v mislih Pragersko-Hodoš).
Tole bi pa bilo metanje denarja skozi okno. Kaj ti nuca nagibni, kateri bi vozil z večjo hitrostjo, ko pa so vse neelektrificirane proge enotirne. Križanja so neizogibna. Da pa bi zaradi prestiža bilo potrebno ostale vlake zaustavljati s čakanjem na križanja je pa nesmisel na kubik.

Odsek Pragersko-Hodoš je pa itak predviden za elektrifikacijo. Bo treba poskrbeti v prvem planu da dodatno število EMU voznega parka. Ob elektrifikaciji tega odseka se bo sprostilo nekaj DMU garnitur, tako da bi se dalo tudi kočevsko progo pokriti z voznim parkom.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

Tin€ napisal/-a:
Dino S napisal/-a:Pa lahko bi še kake dizel nagibne nabavli za naše nelektrificirane proge (pa s tem nimam v mislih Pragersko-Hodoš).
Tole bi pa bilo metanje denarja skozi okno. Kaj ti nuca nagibni, kateri bi vozil z večjo hitrostjo, ko pa so vse neelektrificirane proge enotirne. Križanja so neizogibna. Da pa bi zaradi prestiža bilo potrebno ostale vlake zaustavljati s čakanjem na križanja je pa nesmisel na kubik.

Odsek Pragersko-Hodoš je pa itak predviden za elektrifikacijo. Bo treba poskrbeti v prvem planu da dodatno število EMU voznega parka. Ob elektrifikaciji tega odseka se bo sprostilo nekaj DMU garnitur, tako da bi se dalo tudi kočevsko progo pokriti z voznim parkom.
Če se mene vpraša je tudi nabava 310 garnitur metanje denarja skozi okno. Za ta denar bi dobili zelo moderne vagone , ki bi opravili vlogo "udobja" . Hitrost pa pri nas ni bistvenega pomena. Če pa domišljija dobi krila- nabava krmilnih vagonov in podobnih garnitur s sistemom push-pull pa bi za naše razmere bile še bolj primerne.Na ta način bi reševal jaz pomanjkanje garnitur. In lokomotivo lahko uporabiš ponoči še ta kaj drugega. :wink:

Ampak vsak direktor si naredi določen spomenik....kako sem se razpisal. :D
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3867
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Cokla, se popolnoma strinjam s tabo. Še sreča je, da se niso uresničile želje po dodatnih garniturah o katerih se je razmišljalo, če se prav spomnim, je bilo nekaj govora tudi o dvosistemskem Pendolinu pri nas (nabava).
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a igor72 »

cokla napisal/-a:
Ampak vsak direktor si naredi določen spomenik... :D
Ja, Rekar nam je začel kopati jamo za pogreb.....in skoraj bi ponovno postal naš rabin :evil:
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Zakja pa bi bli čisto metanje denarja? Kaj bodo potem bodo potem IC vlake na kočevski progi vlekle te stare škripe, ki se bodo jajcale 40-60 km/h... Kdo se bo potem vozo s z vlakom? Noben. Jaz sem se lani celo šolsko leto vozil z vlakom v Celje, letos se pa z busom, saj je veliko bolj udoben od vlaka. In poznam dosti ljudi, kise tu zaradi tega rajši vozijo z busom.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3867
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Dino S napisal/-a:Zakja pa bi bli čisto metanje denarja? Kaj bodo potem bodo potem IC vlake na kočevski progi vlekle te stare škripe, ki se bodo jajcale 40-60 km/h... Kdo se bo potem vozo s z vlakom? Noben. Jaz sem se lani celo šolsko leto vozil z vlakom v Celje, letos se pa z busom, saj je veliko bolj udoben od vlaka. In poznam dosti ljudi, kise tu zaradi tega rajši vozijo z busom.
To je tvoja odločitev. Verjamem, da si preračunal ceno vozovnice železnica-avtobus, potovalni čas, no tu je periferija v prednosti glede avtobusa.

Moja hči se vsak dan vozi iz Šentlovrenca v Ljubljano (kar kvalitetno število km), njeni sošolci pa s trolo po Ljubljani. Absurd je, da njena sošolka iz Polja do Centra vozi dlje časa kot pa moja hči z vlakom na omenjeni relaciji. O udobju tu pa nebi debatiral, saj je vsekakor udobje na strani železniških vozil, naspram avtobusom (šibice v škatljici).
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dino S napisal/-a: Kaj bodo potem bodo potem IC vlake na kočevski progi vlekle te stare škripe, ki se bodo jajcale 40-60 km/h...
Od kje pa ti ideja o IC vlakih na kočevski progi ? #-o Še o lokalnih vlakih teče debata ali bodo sploh uvedeni.
klemenčič
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 263
Pridružen: 25.03.2009, 18:12

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a klemenčič »

Izgleda, da se je tema prijela. Ja mislim da bi bilo dobro , da se z vlaki DMG ali z vagoni povežejo vse bodoče pokrajinske prestolnice tako bi dobili hiter in učinkovit previz. Glede enotirnih prog je pa tako. V N emčiji tudi na enotirnih progah vozijo DMG z nagibno tehniko kot hitri vlaki v med regijskem prometu pa ni nobenih problemov,
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Tin€ napisal/-a: O udobju tu pa nebi debatiral, saj je vsekakor udobje na strani železniških vozil, naspram avtobusom (šibice v škatljici).
Če pa je vam stara ropotajoča počasna škatla, ko se poleti kuhaš v njej, pozimi pa tudi samo opcija kuhanje ali mraz bolj udobnba od avtobusa, lepo klimatiziranega in vedno mir na njem, ne poslušaš 30 ljudi kak se derejo, nekateri razbijajo, pa potem še maš 4 različne vrste glasbe iz mobilnikov... Pa potovalni avtobusi niso nič natlačeni sedeži skupaj tako da lahko normalno sediš in če je Fiat poln se v v njemu še bolj tiščiš kot na busu.
cokla napisal/-a:Od kje pa ti ideja o IC vlakih na kočevski progi ?
http://www.skupajnatirih.si/pdf/Strategija.pdf
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dino S napisal/-a:
cokla napisal/-a:Od kje pa ti ideja o IC vlakih na kočevski progi ?
http://www.skupajnatirih.si/pdf/Strategija.pdf

Aha , to. #-o No , papir prenese marsikaj. Propaganda je včasih dobivala bitke v II. svetovni vojni in tudi vseh ostalih.

Pa ne me narobe razumet. Z veseljem bi videl enega nagibnega v Ribnici. Ampak ; je to realno?
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a Dino S »

cokla napisal/-a:
Aha , to. #-o No , papir prenese marsikaj. Propaganda je včasih dobivala bitke v II. svetovni vojni in tudi vseh ostalih.

Pa ne me narobe razumet. Z veseljem bi videl enega nagibnega v Ribnici. Ampak ; je to realno?
Čez kakih 20-30 let se grem stavit, da bo.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dino S napisal/-a:
cokla napisal/-a:
Aha , to. #-o No , papir prenese marsikaj. Propaganda je včasih dobivala bitke v II. svetovni vojni in tudi vseh ostalih.

Pa ne me narobe razumet. Z veseljem bi videl enega nagibnega v Ribnici. Ampak ; je to realno?
Čez kakih 20-30 let se grem stavit, da bo.
Ko so kupovali 312 so bili prepričani ,da Gomulk ne bodo več potrebovali-vozi jih še pet. In nenazadnje...če bi se spraševalo uporabnike [-o< bi že izbrali pravo opcijo. Ki pa spet ne bi bila povšeči vsem .

MMG-sicer ne stavim , toda tale stava se mi zdi mamljiva. :lol:
klemenčič
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 263
Pridružen: 25.03.2009, 18:12

Re: Nagibni vlaki in hitri vlaki na SŽ

Odgovor Napisal/-a klemenčič »

Ja ko bi bilo le res :kufe1 . Res pa bi bilo dobro, da se te povezave uredijo in da se povežejo ti regionalni centri z centrom.
Zaklenjeno