Izpust tekočine iz lokomotive

Debata okoli voznega parka
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Izpust tekočine iz lokomotive

Odgovor Napisal/-a 541 »

Pred par dnevi sem opazoval strojevodjo Meha, ki je odpiral rumene ventile, ki se nahajajo okoli lokomotive. Večinoma je ven tekla voda in zrak (verjetno kondenz iz zavornega sistema). Pri enem ventilu pa je na progo tekla nekakšna bela tekočina. Kaj je to?
Uporabniški avatar
strojevodja
Mojster
Mojster
Prispevkov: 147
Pridružen: 05.10.2005, 17:21
Kraj: sirni slovenski tiri

Odgovor Napisal/-a strojevodja »

To je emulzija katera nastane z mešanjem vlage in olja v kompresorju.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tisto belo je kondenz, ki je pomešan z oljem kompresorja. Zato nastane taka emulzija.

Čisti kondenz se nahaja v pnevmatskem sistemu in se izpihuje na večih mestih.

V zavornem sistemu naj ne bi bilo kondenza, čeprav so ravno tako vgrajeni izpustni ventili. Prisotnost morebitne vlage, predvsem v zavornem sistemu, se v zimskem času zmanjšuje s špiritom.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Strojevodja je napisal:
To je emulzija katera nastane z mešanjem vlage in olja v kompresorju.
Kaj pa ekološka osveščenost? Ajzenponarji je očitno ne poznajo!!! :x
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

BREMZA.
Očitno je provociranje uporabnikov foruma vse kar lahko spraviš skupaj.

Kar tako naprej. Na koncu bosta ostala na forumu samo dva......... :!:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Dolfe zate je očitno ekologija španska vas, drugače mojega razmišljanja ne bi mogel imenovati provociranje. :shock: :shock: :shock:
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Dolfetu in podobnim tole v premislek:

Vsa odpadna olja so nevarni odpadki, zato je zelo pomembno, da zberemo čim več odpadnih olj in tako preprečimo onesnaževanje okolja. Odpadna olja v okolju vplivajo predvsem na kakovost pitne vode in na zrak.

Po nekaterih podatkih en liter odpadnega olja lahko onesnaži milijon litrov pitne vode, kar predstavlja dnevno porabo v 4.000 gospodinjstvih v Sloveniji. Zaradi nepravilnega oziroma nepopolnega izgorevanja odpadna olja vplivajo tudi na kakovost zraka.

EU direktiva o odstranjevanju odpadnih olj poudarja vzpostavitev ustreznega sistema zbiranja, ponovne uporabe in odstranjevanja odpadnih olj ob čim manjšem vplivu na okolje. Poudarek je tudi na vzpostavitvi evidentiranja, podeljevanja dovoljenj in nadzora aktivnosti v procesu ravnanja z odpadnimi olji.

Pravilnik o ravnanju z odpadnimi olji določa obveznosti, naloge in druge pogoje za njihovo zbiranje, ponovno uporabo in odstranjevanje. Določa obveznosti povzročiteljev in zbiralcev odpadnih olj ter pogoje, ki morajo biti izpolnjeni pri predelavi in odstranjevanju odpadnih olj.

Pravilnik o ravnanju z odpadki določa obveznosti povzročitelja, da vodi evidenco o odpadkih, ter obveznosti predelovalca in odstranjevalca odpadkov.

Upam, da ni tudi tole za vas provociranje!
Uporabniški avatar
tunelolog
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 142
Pridružen: 28.09.2005, 12:16
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a tunelolog »

Sicer pa so si SŽ pridobile Certifikat Sistem ravnanja z okoljem ISO 14001.

http://www.slo-zeleznice.si/sl/o_nas/certifikati/
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Bravo BREMZA.

Zdaj si me (nas) ekološko razsvetlil :shock: ........ In kako naprej?

Jaz grem v službo opravljat svoje delo, ti pa pojdi pred parlament z manifestom. :twisted:

kako pa doma pomivate posodo. press
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Dolfe napisal/-a:Bravo BREMZA.

Zdaj si me (nas) ekološko razsvetlil :shock: ........ In kako naprej?

Jaz grem v službo opravljat svoje delo, ti pa pojdi pred parlament z manifestom. :twisted:

kako pa doma pomivate posodo. press
Dolfe tukaj si pa pošteno zašel :shock:, ker mi zadeva ni tuja ti lahko to potrdim.
Vse kar je napisal Bremza drži kot pribito. Seveda se pa z vsemi temi preparati moramo srečevati vsakodnevno, zato so tudi predpisani standardi in norme za uporabo le teh. Gotovo ti ni znano, da vsa zaščitna sredstva, ki se uporablajo recimo v kmetijstvu trdo pod nadzorom. :wink:
Za nepravilno uporabo lahko kot fizična oseba odgovarja kazensko. Če je pa pravna oseba je pa kazen še toliko večja.

Nisem pa še videl junaka, da bi čistila užival kot hrano :shock:
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Dolfe je napisal:
Bravo BREMZA.

Zdaj si me (nas) ekološko razsvetlil ........ In kako naprej?

Jaz grem v službo opravljat svoje delo, ti pa pojdi pred parlament z manifestom.

kako pa doma pomivate posodo. press
Na tale nivo se pa res ne morem in ne mislim spustiti, rečem lahko le da si s svojim pisanjem samo potrdil svojo nevednost in zaplankanost.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Dajmo se kregat!! :x

Alo fantje, pa to ni pravi način za železničarja! Sej vendar nismo v parlamentu ali na tržnici?
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Ubogi strojevodja, če ga bi osebno dobila v roke 'BREMZA' in 'kit' kajti nebi odpeljal tudi iz kurilnice kaj šele iz perona.

Priporočam vama da se obrneta na osebje v hiši SŽ-ja, ki je po moje najbolj odgovorno za to kam se spušča, karkoli se že spušča. Ker strojevodja je še najmanj kriv na tem področju.

Predvidevam pa da bi se rada obadva varno ustavila in vozila z vlaki.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Kako pa je s tem pri sodobnih vozilih, npr. Siemens, Pendolino, Živa? Pa Brižitka ima tudi te ventile za izpust kondenza?
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Pravilnik o ravnanju z odpadnimi olji med ostalim določa:
3. člen-Povzročitelj je oseba, ki opravlja dejavnost, pri kateri nastajajo odpadna olja.
4. člen-Odpadna olja je prepovedano zlivati v površinske in podzemne vode, vode obalnega morja ali kanalizacijo, in odlagati ali zlivati v ali na tla.
8. člen-Povzročitelj mora zagotoviti zajem odpadnih olj, ki nastajajo pri izvajanju njegove dejavnosti. Hrambo zajetih odpadnih olj iz prejšnjega odstavka je treba zagotoviti v sodih, kontejnerjih, rezervoarjih ali drugih ustreznih posodah, tako da ne prihaja do onesnaževanja okolja. Posode iz prejšnjega odstavka morajo biti označene tako, da je razvidna vrsta odpadnega olja in naziv njegovega povzročitelja ter način ponovne uporabe ali odstranjevanja.
Zaklenjeno