Pendolino in "morska bolezen"

Debata okoli voznega parka
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Pendolino in "morska bolezen"

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Kolegica v službi, ki se vozi iz Maribora pravi, da ne upa na Pendolina zaradi slabosti.
Zanima me ,kakšni so vaši občutki in kaj predlagate za lajšanje težav (morda to, da je treba med vožnjo biti obrnjen v smer vožnje...itd)
zaljubljena23
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 29.09.2005, 13:31
Kraj: Rače-Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zaljubljena23 »

Tudi moja punca se bala vožnje z pendolinotom, ampak ko sva se prvič peljala z njim je dejala da sploh ni tako kot drugi govorijo. Naj ne posluša govoric drugh kajti vsako telo se odzove drugače in dokler ne bo probala ne bo vedela če ji bo oz. ne bo slabo na pendolinutu. Lahko ji priporočava da sedi v smeri vožnje in čim manj gleda čez okno.
stadt_haag
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 29.09.2005, 23:13
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a stadt_haag »

Tudi jaz imam probleme, še posebej ob nočni vožnji na odsekih, kjer si v hitrem zaporedju sledijo nasprotni ovinki (predvsem Zasavje). Pomagam si s tabletami proti slabosti na potovanjih.

Lep pozdrav,
Tomislav Vauda
Toma
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 93
Pridružen: 23.09.2005, 18:51
Kraj: Zagreb

Re:

Odgovor Napisal/-a Toma »

stadt_haag napisal/-a:Tudi jaz imam probleme, še posebej ob nočni vožnji na odsekih, kjer si v hitrem zaporedju sledijo nasprotni ovinki (predvsem Zasavje). Pomagam si s tabletami proti slabosti na potovanjih.
pozdrav!
ja patim od morske bolesti; ali s nagibnim vlakovima bas i nemam probleme :) To je vjerojatno zato jer se ipak radi o vlakovima, hehehe
Ipak; u Svedskoj prije par godina sam se vozio sa x2000, i sjedio sam u obrnutom pravcu; a vlak ide 200 km/h... i bilo mi je prilicno lose; nazalost...

toma
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Morska bolezen na Pendolinu dejansko obstaja. Kmalu po začetku rednih voženj sem se skupaj z družino peljal iz Ljubljane v Maribor in nazaj v 1.razredu. Moja žena je imela pri vožnji nazaj iz Maribora precej težav z počutjem, sedela pa je v nasprotni smeri vožnje. Te težave so se pojavile predvsem od Zidanega mostu naprej (prehitro nagibanje). Kolikor pa je meni poznano imajo STROJEVODJE tablete proti slabosti, vendar ti spremljajoče osebje vlaka tega ne pove.
Vprašanje pa je zakaj se sploh voziti z Pendolinom, saj glede na ceno vozovnice ne pridobiš ravno veliko na skrajšanju časa potovanja. Ravno tako se je pokazalo, da ni bilo niti najmanjšega razloga za nakup teh treh garnitur. Razen tega, da se je Slovenija vpisala v klub hitrih vlakov. Vozne hitrosti Pendolinov zmanjšujejo iz dneva v dan. Obljubili so hitrost 160 km/h, sedaj pa vozi le na kratkem odseku 145 km/h.
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Jaz do zdaj nimam nobenih slabih izkušenj s pendolinom, meni se zdi, da se komaj kaj občuti nagibanje. Ne sedim pa rad v nasprotni smeri, ker ne vidim vlakov iz nasprotne smeri :lol:
Drgač pa je še najboljše peljat s kakim vlakom, ki ima klasično vagonsko sestavo (je pa fajn prej pogledat iz kakih vagonov je sestavljen in si izbrat čim boljšega) :lol:
Toma
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 93
Pridružen: 23.09.2005, 18:51
Kraj: Zagreb

Re:

Odgovor Napisal/-a Toma »

pozdrav!
jedno pitanje: koliko je minimalno vrijeme putovanja vlakom Mb - Lj i cijena karte; i minimalno vrijeme putovanja autobusom; i cijena karte...?
zanima me radi usporedbe sa relacijom Zg - Split; i komparacije ICN-a i autobusa na toj relaciji - sada kada je autocesta otvorena...

hvala
toma
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Pendolino porabi za vožnjo med Ljubljano in Mariborom 1 uro in 48 minut seveda če ne zamuja. Cena vozovnice v eno smer pa je 4.727 za prvi razred in 2.895 za drugi razred. To so osnovne cene, obstaja pa še morje popustov na te.
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Avtobus med Ljubljano in Mariborom porabi dobre tri ure (3ure 10min), cena pa je 2890 sit - pri prevozniku Certus-Connex
IC-Pohorje503

ICS-PENDOLINO

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Seveda boljši vlak ICS-PENDOLINO je poceni cena ,pa avtobusna je preveč drago in preveč trajala ura....... :P

spet nazaj Št.Vl ICS "26" Ljubljana 20.45- Maribor 22.33 in št.vl. ICS "13" Maribor 7.50- Ljubljana 9.35 . (prej isto leta 2003/2004)
pa ostali vozni red je isto za ICS!

Casanova je samo iz Ljubljane do Benetke in Lj je boljši.

od 11-12-2005 je novem voznem red naprej bo boljši.
jaz redko veliko krat pendolino-ics od Ljubljana- Maribor in Lj, tudi benetke in Opicina villa.

DOBRODOŠLI ICS-PENDOLINO! :) :) :) :)

Slika[/URL]
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Sicer pa garnitura 5/6 spet ne vozi, ker je šla na testiranje Italijanske ASN v Firence.Predvidoma do konca tedna.
Lep dan
Igor
IC-Pohorje503

ics 310-005/006

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

igorl72 napisal/-a:Sicer pa garnitura 5/6 spet ne vozi, ker je šla na testiranje Italijanske ASN v Firence.Predvidoma do konca tedna.
Lep dan
Igor
joj ni vožzi ICS 310-005/006 zaradi v italijo na Testiranje ASN da to je moral potem bo dobro.
Uporabniški avatar
strojevodja
Mojster
Mojster
Prispevkov: 147
Pridružen: 05.10.2005, 17:21
Kraj: sirni slovenski tiri

Odgovor Napisal/-a strojevodja »

virtualec napisal/-a:Morska bolezen na Pendolinu dejansko obstaja. Kmalu po začetku rednih voženj sem se skupaj z družino peljal iz Ljubljane v Maribor in nazaj v 1.razredu. Moja žena je imela pri vožnji nazaj iz Maribora precej težav z počutjem, sedela pa je v nasprotni smeri vožnje. Te težave so se pojavile predvsem od Zidanega mostu naprej (prehitro nagibanje). Kolikor pa je meni poznano imajo STROJEVODJE tablete proti slabosti, vendar ti spremljajoče osebje vlaka tega ne pove.
Vprašanje pa je zakaj se sploh voziti z Pendolinom, saj glede na ceno vozovnice ne pridobiš ravno veliko na skrajšanju časa potovanja. Ravno tako se je pokazalo, da ni bilo niti najmanjšega razloga za nakup teh treh garnitur. Razen tega, da se je Slovenija vpisala v klub hitrih vlakov. Vozne hitrosti Pendolinov zmanjšujejo iz dneva v dan. Obljubili so hitrost 160 km/h, sedaj pa vozi le na kratkem odseku 145 km/h.
OD KJE TI TA INFORMACIJA DA IMAJO STROJEVODJE TABLETE PROTI SLABOSTI IMELI SO JIH SPREVODNIKI AMPAK TABLETE PROTI SLABOSTI IMAJO UČINEK ČE IH UZAMEŠ DVE URI PRED VOŽNJO
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Se sprašuješ od kje? Od strojevodji kateri vozijo omenjene garniture. Res je, da so mi to povedali takoj po začetku voženj omenjenih garnitur po slovenskih progah. Ne vem sicer ali ti voziš omenjene garniture in od kdaj. Vendar omenjena trditev DRŽI. Strojevodje pa so se pritoževali, da niso lekarne oziroma farmacevti in dokaj nejevoljno gledali spremljevalno osebje ob zahtevi po omenjenih tabletah.
stadt_haag
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 29.09.2005, 23:13
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a stadt_haag »

virtualec napisal/-a:Vozne hitrosti Pendolinov zmanjšujejo iz dneva v dan. Obljubili so hitrost 160 km/h, sedaj pa vozi le na kratkem odseku 145 km/h.

Na katerem odseku trenutno vozi 145 km/h? Kolikor vem, naj sedaj ne bi nikjer vozil več kot 120 km/h.

Lep pozdrav,
Tomislav Vauda
Zaklenjeno