nove barve SŽ

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

nove barve SŽ

Odgovor Napisal/-a Matej »

SŽ bodo, kot nam je več ali manj že znano, vsa vozila, ki jih nameravajo še nekaj časa obdržati v prometu, prebarvale v nove barve. Tako bomo imeli rdeče elektrolokomotive in sivo-zelene dizelce, rdeče potniške garniture in vse "pulmane" v stilu (A)Beelm. Kakšna so vaša mnenja glede vseh teh sprememb? Kako sprejemate nove podobe?

Moje mnenje je takšno. Naj kupijo nove lokomotive in vagone, pa jih barvajo kakorkoli jim paše, te stare dobre, pa naj pustijo takšne kot so, na take smo navajeni in taki naj bodo, dokler pač še bodo (služili).
Za izgovor, da je treba menjat stare (JŽ) barve, je že prepozno.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Matej

Saj povsod po svetu barvajo lokomotive in vagone - stare in nove in zakaj bi bile ene Slovenske železnice izjema. Poglej si samo sosede- Italijo ali Avstrijo.

lp
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Vagoni-v žalnih barvah

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Oooooooo, samo da bi se že končno znebili tistih turobnih barvnih tonov....Vedno, kadar mi kdo izmed hrvaških prijateljev pošlje fotografije, na katerih je zajeta celotna kompozicija potniškega vlaka, sem presenečen, kako naši vagoni izstopajo...žal v ( po mojem mnenju) slabem smislu. Zdi se mi, kot da je v vlak dodano nekaj pogrebnih vagonov s katerimi se kakšen cesar pelje k poslednjemu počitku...se opravičujem, ampak tako čutim.....
Vsakdanjost je že tako siva, da je sivina na vagonih rahlo odveč.
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Saj vem, da drugi tudi barvajo, ampak nekak si ne morem predstavljat regana ali španke v kateri koli drugi barvi. Pa nekaj drugega je takoj prebarvat neko serijo, pri nas bodo pa to delali 10 let in še ne bo zadnja taka, ko se bodo spomnili spet nekaj novega.
Kar se tiče pulmanov - so pa res že zelo potrebni nove podobe in ta zdajšnja mislim, da je bila največji kiks. Nekak še zgleda, pri nekaterih vagonih, ki imajo "lepo" podlago, mat srebrno ali celo bolj belo, večina so pa prav grdi. Meni so bili še najbolj všeč beli z dvema modrima oz. zelenima črtama. Trenutno je v prometu samo še en - moder (20-80-066). Pa niso bile te "grde" barve prvo mišlene samo za Pohorc-vagone?
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Pa še to morem dodat, ko ste že omenili Hrvate. Lahko so nam za velik zgled pri obnovi in modernizaciji potniških vagonov. So daleč pred nami. Če primerjamo naše "tezenske" spalnike in njihove - pa v osnovi so to isti vagoni...

Ne vem kaj si mislijo naši, očitno bo šlo vse nekam ... v železarno
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Umikam se iz Foruma!
Zadnjič spremenil virtualec, dne 10.05.2006, 18:16, skupaj popravljeno 1 krat.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

virtualec

drži, da vsem vlakom ne paše/jo vse barve , tudi ni rečeno, da bo moder 711 lep , a tak bo in modelarji bomo/bodo imeli spet probleme ...

lp
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Tisti nemški mercedes v rdeči barvi: je čisto takšen kot naš?
Se da kje videt slike? Me pa res zanima kako zgleda.
Drgač pa v modri barvi sploh ne bo slab, navadit se bomo mogli, pa bo. Kriza bo edino potem, ko ne bo več nobenega zelenega 8)
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

http://www.railfaneurope.net ---> pictures ---> klik na nemško zastavico ----> diesel ---> dmu ---> 624 - 634 --> verkehrsrot

tule bi morale biti slike

lp
IC-Pohorje503

IC POHORJE

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Matej napisal/-a:Saj vem, da drugi tudi barvajo, ampak nekak si ne morem predstavljat regana ali španke v kateri koli drugi barvi. Pa nekaj drugega je takoj prebarvat neko serijo, pri nas bodo pa to delali 10 let in še ne bo zadnja taka, ko se bodo spomnili spet nekaj novega.
Kar se tiče pulmanov - so pa res že zelo potrebni nove podobe in ta zdajšnja mislim, da je bila največji kiks. Nekak še zgleda, pri nekaterih vagonih, ki imajo "lepo" podlago, mat srebrno ali celo bolj belo, večina so pa prav grdi. Meni so bili še najbolj všeč beli z dvema modrima oz. zelenima črtama. Trenutno je v prometu samo še en - moder (20-80-066). Pa niso bile te "grde" barve prvo mišlene samo za Pohorc-vagone?
ne ne ne ne, da lepo barvo za prvo barvo (sivo,modro in rdeča-brod) IC POHORJE je bo ostali in ne bo sprembe(da samo drugo vagon za EC,IC), bo pogovori generalni direktor, tudi bo tri ali peti e-lokomitva za rdeča brod za POHORJE to 363-002,032,038 (033,003),upam!

bye

Slika[/URL]
stadt_haag
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 29.09.2005, 23:13
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a stadt_haag »

[quote="Matej"] Meni so bili še najbolj všeč beli z dvema modrima oz. zelenima črtama. Trenutno je v prometu samo še en - moder (20-80-066). quote]


Od kod ta podatek?

Lep pozdrav,
Tomislav Vauda
Progar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 26.09.2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Progar »

virtualec napisal/-a:Kolikor je meni v preteklosti prišlo na uho, naj bi si bivši direktor g. Slokar dogovoril z avstrijskim in nemškim direktorjema o pribljižno enotni rdeči barvi lokomotiv oziroma potniških garnitur.
Če bi to držalo, bi morali že zdavnaj imeti vse lokomotive in garniture rdeče, ker je od Slokarjevega obdobja minilo že veliko (deset)let.
Več vloge je pri tem imel nekdanji direktor Rekar, ki se je na sejmu Eurailspeed '98 usedel v rdečo maketo kabine Siemensove potniške garniture. Takoj tam se je odločil, da bodo takšni tudi naši vlaki. Dokaz so današnje garniture 312.
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Umikam se iz Foruma!
Zadnjič spremenil virtualec, dne 10.05.2006, 18:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Nekako se trudim imeti pregled nad potniškimi vagoni, in približnimi podatki o opravljenih revizijah in ta 20-80-066 ima podaljšano, tako da bo v prometu še do konca leta.
Zadnjič spremenil Matej, dne 09.01.2006, 18:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Re: IC POHORJE

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

ne ne ne ne, da lepo barvo za prvo barvo (sivo,modro in rdeča-brod) IC POHORJE je bo ostali in ne bo sprembe(da samo drugo vagon za EC,IC), bo pogovori generalni direktor, tudi bo tri ali peti e-lokomitva za rdeča brod za POHORJE to 363-002,032,038 (033,003),upam!

bye

Slika[/URL]
.. ker ravno vidim to sliko brižitke starih barvah, katere izmed njih so bile takrat v tej barvni shemi?
Sam imam v spominu 002.003.010.011.032.033.034.035.038, ali je bila še kakšna?[/quote]
Odgovori