voznost parnih lokomotiv

Debata okoli voznega parka
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

voznost parnih lokomotiv

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

No, ker nas je v nekem postu Milan okrcal, da besede parnjača ni v SSKJ, se bom te besede izogibal kot pes ježa.

Zdajle nekaj brskam po straneh želez. muzeja v Šiški in ne najdem podatka, katere parne lokomotive so v muzeju sploh vozne.

06-018 zagotovo vozi
Na internetni strani sploh ni omenjena serija 25, ki je vozila ob 100 letnici Bohinjske. Mogoče ve kdo ve kaj več informacij, kje je ta lokomotiva.
Kaj pa parne lokomotive:

33-037
03-002
73-327
11-023
718
17-006 - vozi???
406
116-002

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Trenutno sta vozni lokomotivi 06-018 in 25-026, ki se trenutno nahaja v Novi Gorici. 33-037 je v reviziji v Zrenjaninu. 17-006 je potekel revizijski rok, upajmo, da se kmalu najde kakšen denar za revizijo, saj je ta lokomotiva idealna za vleko lažjih potniških vlakov. 03-002 pa stoji že od leta 1996, potrebno bi bilo obsežnejše popravilo ... Da bi za vožnjo usposobili še kakšno drugo lokomotivo, pa so najbrž le pobožne želje ...
Aja, pa pozabil sem še ozkotirno 71-012 v Šiški, ki pa ima za vožnjo na razpolago le pribl. 100 m tira.
Kaj več me bo pa že še kdo dopolnil, kajne fantje?
Tako počasi se prebujamo ...
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Klemen.... spet ... http://www.vlaki.net ----> http://www.vlaki.net/prava-slo.html ----> parne lokomotive doma in v tujini ----> 3 link - Seznam muzejskih lokomotiv SŽ .... mislim, da so podatki kar precej aktualni ..... tam ti piše kje vse je kakšna lokomotiva.....

M.

u pišuka ...nič ne piše katera je aktivna in katera ni ......
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

25-026 in 06-018 oba je štajerska Lok.! :) hehe

:) LP
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Milan, tvojo internetno stran poznam kot lasten žep. :D
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3867
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: voznost parnih lokomotiv

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Regan 664 napisal/-a:Kaj pa parne lokomotive:

33-037
03-002
73-327
11-023
718
17-006 - vozi???
406
116-002
Lahko rečem, da dobro poznam parne lokomotive, katere so v Sloveniji še ohranjene, kajti fotografiral sem najmanj po eno predstavnico posamezne serije.

Ne vem pe kje si našel lokomotivi (seriji) 406 in 718. V kolikor gre za serije bi bila oznaka 406 ozkotirno elektro lokomotiva 25 kV 50hz in serija 718 dizel hidravlična potniška garnitura (prikolica).
Tine
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Slišal sem, da je (ne vem katera) ena parna lokomotiva, ki je vozila ob 100 obletnici Bohinjske proge v popravilu, ker bi ji naj pokradli dol batnice, cilindre, pa ne vem kaj vse še.

Zanimivo, v Šmartnem ob Paki stoji ena parna lokomotiva (ne vem serije), namenjena kot spomenik, če se lahko tako izrazim. Hočem samo povedati, da je neki Šmarčan kupil iz Italije nalašč za to serijo ki bo stala v spomin, bate, cilindre, itd. Sedaj pa je to oddal tej lokomotivi, ki so ji pokradli omenjeno, in bodo zmontirali, da bo lokomotiva spet lahko vozila.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Podatke o omenjenih serijah 406 in 718 sem našel na internetu in sicer:

718: http://www.burger.si/MuzejiInGalerije/Z ... va_718.htm

406: http://www.burger.si/MuzejiInGalerije/Z ... va_406.htm

Verjamem, da je za nekatere preprodajalce medenine, železa in bakra parna lokomotiva pravi raj, vendar ne vem, kako se je lahko človek pripravljen spustiti na tako nizko raven.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Regan 664 napisal/-a: Verjamem, da je za nekatere preprodajalce medenine, železa in bakra parna lokomotiva pravi raj, vendar ne vem, kako se je lahko človek pripravljen spustiti na tako nizko raven.
Oprosti Klemen, ne vem če si že slišal za prek**** cigane!!!?? :evil: :evil: Kaj misliš da počnejo z železom in barvnimi kovinami?? Pokradejo jih, preprodajo ter zaslužijo denar. Spomnim se, da nekomu v Celju v enem mesecu pokradli dvakrat bakrene žlebove!!
Oprostite, jaz bi jih kar postrelil!!!! :evil: :evil:
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3867
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Klemen, se ti moram opravičiti. Niti na kraj pameti mi ni palo, da si ti uporabil prvotno oštevilčenje lokomotiv; Sudbahn 17c 406 po renumeraciji med letom 1930 in 33 dobijo lokomotive te vrste oznako serije JDŽ 103 in Sudbahn 29.718 po renumeraciji serija JDŽ 124-004. Za ta moj spodrsljal me je precej sram :oops: :oops: :oops: :oops: . Žal v zadnjem času uporabljam le JDŽ, JŽ in SŽ označevanje, kar seveda ni prav, saj se parna vleka pri nas ni začela ob nastanku le teh, ampak mnogo prej v času AvstroOgrske monarhije.

Še enkrat iskreno opravičilo, izgleda da bom moral še enkrat temelito prebrati vso razpoložljivo literaturo, ter obiskati muzej, da se mi taki spodrsljaji ne pripetijo več
Tine
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Tine, je že v redu, sej si "vajenec" :lol: :lol:

Moram se jaz opravičiti, ker sem numeriral lokomotive v različnih sistemih, ne da bi prej to omenil. Nekaj je bilo JDŽ, ostali dve pa v avstroogrskem. Tako da, opravičilo z moje strani!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

SŽ 312-001 napisal/-a:Slišal sem, da je (ne vem katera) ena parna lokomotiva, ki je vozila ob 100 obletnici Bohinjske proge v popravilu, ker bi ji naj pokradli dol batnice, cilindre, pa ne vem kaj vse še.

Zanimivo, v Šmartnem ob Paki stoji ena parna lokomotiva (ne vem serije), namenjena kot spomenik, če se lahko tako izrazim. Hočem samo povedati, da je neki Šmarčan kupil iz Italije nalašč za to serijo ki bo stala v spomin, bate, cilindre, itd. Sedaj pa je to oddal tej lokomotivi, ki so ji pokradli omenjeno, in bodo zmontirali, da bo lokomotiva spet lahko vozila.
..lokomotiva, ki ti stoji (skoraj pred nosom) je 625 107 in močno dvomim, da bi se dalo njene batnice , cilindre in vse ostalo porabiti na seriji 25 ..... 625 ima notranje cilindre, 25-tka pa zunanje .....

kaj drugega pa ne bi komentiral, ker nisem seznanjen ......

M.
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Odgovor Napisal/-a Čišo »

25-026 je nazadnje vozila 27.8., od takrat je spravljena pod streho v kurilnici Nova Gorica in ne vem, da bi z nje kaj pokradli ... (?)
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

Sicer ni parna lokomotiva, pa vseeno - če kdo ve - je katera od naših še ohranjenih bred (361) še vozna oz. se kaj dela na tem, da bi katera bila?
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

V CD-Moste je postavljena ena 361 - Breda, kot muzejski eksponat. Ne vem če je last muzeja. Prej bi rekel, da je še v lasti Centralnih delavnic. Zagotovo pa ni vozna.

Milči, ti boš zagotovo vedel, kdo si lasti zadnji primerek Brede.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori