Nove diesel lokomotive

Debata okoli voznega parka
Odgovori
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Hm, RitterVonGhega, od kod pa ti dobivaš te informacije? :mrgreen: Saj, karkoli bodo nabavili, bo bistveno bolje kot nič. Po tvoje naj bi torej poleg DMV-jev nabavili še dodatne nove EMV-je, ki jih sicer zares tudi primanjkuje, saj so goumlke že povsem dotrajane in je njihovo vzdrževanje absolutno predrago... Me prav zanima, če bo iz tega vsega kaj kruha. [-o<
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

trance0 napisal/-a:Hm, RitterVonGhega, od kod pa ti dobivaš te informacije?
Baba čula baba rekla: Ponoči je strela zadela v transformator. Tisk, ki se prodaja samo že zaradi senzacionalističnih novic objavi naslovnico ''Strela zadela Francovo mater!'' Večerni TV Dnevnik povzame novico in v napovedniku objavijo: '' Strela zadela v Franca in v mater''...tako je to veš...
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a cokla »

trance0 napisal/-a:Hm, RitterVonGhega, od kod pa ti dobivaš te informacije? :mrgreen: Saj, karkoli bodo nabavili, bo bistveno bolje kot nič. Po tvoje naj bi torej poleg DMV-jev nabavili še dodatne nove EMV-je, ki jih sicer zares tudi primanjkuje, saj so goumlke že povsem dotrajane in je njihovo vzdrževanje absolutno predrago... Me prav zanima, če bo iz tega vsega kaj kruha. [-o<
Se vse konča, ko se omeni, da bodo davkoplačevalci plačali take in oh in sploh garniture.....vsi bi se vozili z novimi vlaki; ampak ne iz svojega žepa. Kar naj plača - sosed. Nekako tako je tudi, ko je treba zgraditi kakšno obvozno cesto....svojega ne dam niti pet cm...naj da sosed en meter. ](*,)
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Kar se mene tiče, rade volje dam nekaj iz svojega žepa tudi za železnico, saj za ceste in subvencije za fotovoltaiko mi tudi vedno jemljejo iz đepa in me nič ne vprašajo, če se s tem slučajno strinjam. :roll: Je pa res, da sem s svojimi pogledi žal v manjšini. #-o
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a sikos »

Vse kar je državnega je na naših plečih. Tako so tudi SŽ na naših plečih. :cry:
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Če ti je kaj lažje,je meni ta firma dvakrat na plečih.Vzela mi je najlepša leta in sem davkoplačevalec tako kot ti.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a sikos »

Baje bo do naslednjega leta nabavljenih 24 Stadler DMG, namesto Kanarčkov... če bo kej denarja od EU...
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

sikos napisal/-a:Baje bo do naslednjega leta nabavljenih 24 Stadler DMG, namesto Kanarčkov... če bo kej denarja od EU...
Ja, ja...pa najbrž ne v Sloveniji :wink:


Drugače pa - da bi le bilo res [-o<
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a mkx »

Če odštejemo to, da je bilo precej Fiatov že temeljito narejenih (skoraj) na novo: pri katerih DMG je konstrukcija in izdelava bolj solidna in trajnejša, pri Fiatih ali pri Kanarčkih?

Sicer pa se tudi v primeru manjšega čudeža (da se res v doglednem času nabavi nove DMG) zna zgoditi fenomen Desiro: jih bo premalo in bo kar nekaj (takrat starih) DMG še naprej v prometu.
LP, Metod
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Bolj za hec: kdor je vozil kakšen Fiatov avto ve, da olje okrog mašine ni problem :D . Iz tega bi sklepal, da Fiatov motornik ne bo nikoli pregnil
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Sej ne more,ga 10 cm kita pa grafiti skup držijo. :lol:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
zigc0601
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 167
Pridružen: 25.08.2011, 17:48

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a zigc0601 »

sikos napisal/-a:Baje bo do naslednjega leta nabavljenih 24 Stadler DMG, namesto Kanarčkov... če bo kej denarja od EU...
Ni mi logično, da se bi kupilo nove dizel mašine (čeprav bi bile najbrž nujno potrebne), glede na to, da bo v doglednem času prišlo do elektrifikacije do Hodoša in bo kar nekaj mašin s štajerskega konca bilo prestavljenih na dolenjsko in na soški koridor. Potem bo najbrž dovolj dizel mašin, ki pa bodo v slabem stanju...
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a mkx »

zigc0601 napisal/-a:
sikos napisal/-a:Baje bo do naslednjega leta nabavljenih 24 Stadler DMG, namesto Kanarčkov... če bo kej denarja od EU...
Ni mi logično, da se bi kupilo nove dizel mašine (čeprav bi bile najbrž nujno potrebne), glede na to, da bo v doglednem času prišlo do elektrifikacije do Hodoša in bo kar nekaj mašin s štajerskega konca bilo prestavljenih na dolenjsko in na soški koridor. Potem bo najbrž dovolj dizel mašin, ki pa bodo v slabem stanju...
To je bilo v podtonu mojega vprašanja glede vzdržljivosti Kanarčkov in Fiatov ... če so Kanarčki že tako v buli, da se jih ne splača niti temeljito popravljati (kot se to sedaj dela s Fiati), potem je logično da se nabavi približno toliko novih DMGjev kot je sedaj Kanarčkov (bojda 27 minus tisti, ki so v reviziji). Konec koncev tudi Zelenci niso več čisto sveži in sedaj poflikajo marsikatero luknjo med Kanarčki, je pa vprašanje koliko časa še. Tudi če bi nekaj Štajerskih Fiatov prišlo na Dolenjsko (in Kamnik), bi jih bilo še vedno premalo če bo proga proti Kočevju zaživela na polno.

V resnici ima SŽ za zagotavljanje spodobnega potniškega prometa v Sloveniji premalo garnitur (tako DMG kot EMG) ... :idea: Ali se kje valjajo še kakšni Baati da jih dajo v revizijo in potem (spet) uvedejo texas vlake (Đurica in neka Baatov) :mrgreen:
LP, Metod
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

sikos napisal/-a:Baje bo do naslednjega leta nabavljenih 24 Stadler DMG, namesto Kanarčkov... če bo kej denarja od EU...
Prej baje EMG namesto fiatov na prekmurko. Večja logika ... :roll:
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Nove diesel lokomotive

Odgovor Napisal/-a mkx »

Re 4/4 napisal/-a:
sikos napisal/-a:Baje bo do naslednjega leta nabavljenih 24 Stadler DMG, namesto Kanarčkov... če bo kej denarja od EU...
Prej baje EMG namesto fiatov na prekmurko. Večja logika ... :roll:
Ne, @sikos se vozi po Dolenjki, torej se EMGjev ne rabi :lol:
LP, Metod
Odgovori