SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Debata okoli voznega parka
Odgovori
fiat310
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 101
Pridružen: 18.10.2013, 13:42

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a fiat310 »

Mogoče, jih pa tudi Poljaki uporabljajo v glavnem na površju...
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a vselic »

Nisem pa vedel da imajo nekateri siemensi zdaj zatemnjeno steklo na vhodnih vratih v kabino :D Je to nova pogruntavščina ali je že dlje in bog ve zakaj? :D Da nebi strojevodja gledal nazaj če je kakšna lepa punca ali obratno, da nebi kakšen potnik biv preveč radoveden in bi not bulu tko ko jst včas :D
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a cokla »

vselic napisal/-a:Nisem pa vedel da imajo nekateri siemensi zdaj zatemnjeno steklo na vhodnih vratih v kabino :D Je to nova pogruntavščina ali je že dlje in bog ve zakaj? :D Da nebi strojevodja gledal nazaj če je kakšna lepa punca ali obratno, da nebi kakšen potnik biv preveč radoveden in bi not bulu tko ko jst včas :D
#-o #-o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a vselic »

cokla napisal/-a:
vselic napisal/-a:Nisem pa vedel da imajo nekateri siemensi zdaj zatemnjeno steklo na vhodnih vratih v kabino :D Je to nova pogruntavščina ali je že dlje in bog ve zakaj? :D Da nebi strojevodja gledal nazaj če je kakšna lepa punca ali obratno, da nebi kakšen potnik biv preveč radoveden in bi not bulu tko ko jst včas :D
#-o #-o
No sem pa mislil, da bo malce boljši odgovor... :(
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a milchy »

včasih se je reklo 'na glupo pitanje, glup odgovor' ;)
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a vselic »

Sicer niti nisem mislis vprasati na butast nacin ampak sem dejansko pricakoval odgovor, ker nikjer prej nisem zasledil zatemnjenega stekla znotraj kot danes. Vidim pa da se tule gor cedalje bolj arogantno obnasajo nekateri, kar se mi ne zdi prav. Sem na vremenskem forumu zevs in je stvar dosti bolj na nivoju. Skoda
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a Tono »

Zatemnjeno steklo je vgrajeno zato, da če ga strojevodji katera med vožnjo vleče, da se to vrši diskretno. Tudi na pari razmišljamo o vgradnji zatemnjenih stekel. :twisted: :twisted: :twisted:
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a vselic »

Zafrkavanje.info in ne več vlaki.info Eni ste res pod nivojem, kdo bi si mislu da nekateri od teh vozijo in imajo na grbi par 10 ljudi zadaj v garnituri...
tango
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 05.11.2009, 0:35

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a tango »

Se ti ne zdi, da si tudi ti postavil vprašanje, ki je res malce mimo oz. nepotrebno odgovora?
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a cokla »

tango napisal/-a:Se ti ne zdi, da si tudi ti postavil vprašanje, ki je res malce mimo oz. nepotrebno odgovora?
To pa ne....ker to ni mogoče. Da bi bilo vprašanje čudno? Ah daj no... [-X
vselic napisal/-a:Zafrkavanje.info in ne več vlaki.info Eni ste res pod nivojem, kdo bi si mislu da nekateri od teh vozijo in imajo na grbi par 10 ljudi zadaj v garnituri...
Vsekakor pa ne moreš ti presojat kdo je pod nivojem. Nekateri smo "na kolesih" že 30 let....in brez zajebancije ( ne zafrkancije ) bi nam bilo marsikdaj zelo stresno in težko....in mi ljudi nimamo "na grbi" . Temveč jim nudimo udobno in varno vožnjo - kolikor je v naši moči. Vse ostalo pa so - nianse.... :old
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a vselic »

V glavnem ne bom ocenjeval več nikogar in se opravičujem, je pa res, da sem želel mogoče malce radovedno - za nekoga mogoče brezvezno vprašanje - narediti v malce bolj razvedrilno oz. obrnjeno na hec, nikakor v smislu da koga užalim in če koga sem, se že naprej opravičujem, ker moje prvotno vprašanje ni imelo provokativne narave ampak zgolj laično vprašanje... gre se predvsem za to, da vem da nekdo vozi 312-ke celo z odprtimi vrati, ker jih potniki ne motijo, spet drugim je očitno to moteče, meni osebno je pač vseeno in pričakoval sem odgovor v smislu, da so začeli zatemnjevati stekla šele sedaj ali pa da so na teh garniturah brez sredinskega člena že od samega začetka... Tema verjetno ni namenjena temu kar se dogaja med zadnjimi objavami, ampak da obdelamo ta vlak kar se da podrobneje. Če grem na forum o letalstvu, ker me recimo zanima kokpit boeinga in vprašam pilote na forumu, zakaj imata pilota vsak svojo ročko za upravljanje letala in ti na forumu odgovorijo da zato ker imajo eno da sedijo na njej :?: :?: :?: :?: Hvala za odgovore
(po)potnik
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 58
Pridružen: 19.08.2013, 9:55

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a (po)potnik »

Nisem strojevodja, niti uslužbenec SŽ ali katerega koli drugega prevoznika po tirih. Priznam, da sem tudi sam v preteklosti večkrat gledal v kabino strojevodje (ter naprej na tire) in sem se vedno veselil "junakov", ki so vozili z odprtimi vrati. Ter občasno še poslušal pogovore po radijski postaji na Jesenicah ;) Dobro, bil sem radoveden.

Po drugi strani pa razumem, da hočejo imeti tudi strojevodje mir, da jim potniki ne gledajo vedno čez hrbet. Stvar okusa, vendar nekatere to moti. Tudi mene moti, če mi nekdo med delom stalno gleda čez hrbet, pa ne delam nič nezakonitega. Le nervozira me in posledično slabše delam. Verjetno je isti vzrok za vgradnjo zatemljenih stekel, da se omogoči strojevodju nekaj zasebnosti, da lažje in bolj umirjeno dela. Poleg tega se mi dozdeva, da so imeli določeni vlaki zatemljena stekla že pred časom (nekaj let nazaj), samo ne me držati za besedo.

Kar pa se tiče tvojega vprašanja-problem je v drugem delu vprašanja, ne v prvem (ter seveda v jeziku, ki je preveč pogovorni za tehnični forum, kar ta forum sigurno je). Če postavljaš vprašanja, pusti svoja "butasta" razmišljanja zadaj. Strojevodja je profesionalec, ki ima dovolj dela s strojem, ne pa da bo gledal nazaj punce (te lahko gleda na postajah, če ima čas :) ). Vsekakor pa niso stekel vgradili zaradi tebe.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a cokla »

Pa dajmo....odgovorit.

Zatemnjeno steklo je le poskusno zaradi nočne vožnje, da ne prodira svetloba iz potniških oddelkov v strojevodsko kabino, kar zna biti moteče. Verjetno ne bo prišlo do realizacije na vseh vratih, ker je predrago. Nekateri strojevodje vozi(m)jo z odprtimi vrat predvsem zaradi šklopotanja vrat med vožnjo.

Dovolj dobro ?

MMG - ponekod v tujini imajo steklena vrata vgrajena tekoče kristale, ki omogočajo strojevodji s pritiskom na gumb onemogočenje pogleda v strojevodsko kabino.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a Signal »

cokla napisal/-a:Pa dajmo....odgovorit.

...

MMG - ponekod v tujini imajo steklena vrata vgrajena tekoče kristale, ki omogočajo strojevodji s pritiskom na gumb onemogočenje pogleda v strojevodsko kabino.
Obvezna uporaba gumba takrat, kadar se sprevodnica nahaja v strojevodski kabini :mrgreen:
Prijeten preostanek dneva
Signal
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

cokla napisal/-a: ... Zatemnjeno steklo ...
Gre za zamenjavo stekla al' jih oblečejo v folijo?
(kot so to naredili na sprednjem steklu na levem in desnem robu)

Zatemnitev zadnjih stekel na avtomobilu me stane okoli 180,00 € + homologacija oz. vpis v homologacijski karton.

Torej folija ne bi smela koštati nevem koliko?
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Odgovori