SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Debata okoli voznega parka
Odgovori
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Trenutno na 2406 Siemens s testno vgrajenim WiFi-jem. Slučajno kdo ve katera garnitura je to?
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

Kdo ve koliko Siemensov je trenutno v reviziji (in kdaj pridejo nazaj) ker sem se danes počutil kot sardela...
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 351
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a Mičo »

A se za inder jajčka res nič ne ve, kdaj bodo nazaj? :D
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mičo napisal/-a:A se za inder jajčka res nič ne ve, kdaj bodo nazaj? :D
Pa sej se vozijo na polno. Na ljubljanski postaji se jih je v petek vse trlo...
Goran
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 351
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Gorchi napisal/-a:
Mičo napisal/-a:A se za inder jajčka res nič ne ve, kdaj bodo nazaj? :D
Pa sej se vozijo na polno. Na ljubljanski postaji se jih je v petek vse trlo...
Precej vlakov na primorski progi in v zasavsko smer, ki so bili v prejšnjem voznorednem obdobju v sestavi desirojev, še vedno vozi v sestavi klasike, zato sprašujem ... Sem mislil, da ko bo konec revizije, da bo sestava enaka tisti pred revizijo ...
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

No sej, jaz pa pravim, da v petek 9.6.2017 je bilo precej Desirojev v Ljubljani, ki so šli proti Zasavju, na Primorsko in Gorenjsko. Pa okoli poldneva je Gomuljka šla do Litije in nazaj...
Goran
izpodnebnik
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.03.2013, 16:51

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a izpodnebnik »

Opazil sem, da se na Desirojih, ki so oblečeni v protigrafitno folijo, le-ta na več mestih že lušči. Kot vse kaže ne gre za neko obstojno in dolgoročno rešitev.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a cokla »

izpodnebnik napisal/-a:Opazil sem, da se na Desirojih, ki so oblečeni v protigrafitno folijo, le-ta na več mestih že lušči. Kot vse kaže ne gre za neko obstojno in dolgoročno rešitev.
Vsako odstranjevanje grafitov ( tega je ogromno) folijo malenkost načne. Ni večna...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Treba bo počasi razmisliti o ograji okoli "parkirišč", za lokomotive in kompozicije. Se mi zdi ceneje kakor pa tole konstantno odstranjvenje grafitov ter leplenje in onbavljanje antigrafitarske folij. Razen, če kdo na SŽ nima od tega korist, ker je povezan s koncesionarjem, ki čisti vozni park in lepi ali odstranjuje folije. :twisted:
Simpl je tanartabul.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Protigrafitne folije očitno dobro delujejo. Slab teden nazaj sem videl še čisto svežega Siemensa 103/104, ki pa je na boku že imel grd grafit.
Danes, slab teden po tem, sem se peljal s to isto garnituro. Znova čista kot solza! Pohvalno! =D> =D>
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Protigrafitne folije očitno dobro delujejo. Slab teden nazaj sem videl še čisto svežega Siemensa 103/104, ki pa je na boku že imel grd grafit.
Danes, slab teden po tem, sem se peljal s to isto garnituro. Znova čista kot solza! Pohvalno! =D> =D>
Lahko samo upamo, da bodo priznani "umerniki" hitro ugotovili o minljivosti svojih "stvaritev".

LPL
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 812
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Tudi jaz po gorenjski progi videvam zadnje case kar ciste, sveze rdece desiroje! Super! Vcasih se mimo pripelje pobledel in cel poceckan, upam da gredo taki kmalu v revizijo!
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Anzee napisal/-a:Tudi jaz po gorenjski progi videvam zadnje case kar ciste, sveze rdece desiroje! Super! Vcasih se mimo pripelje pobledel in cel poceckan, upam da gredo taki kmalu v revizijo!
Bi skoraj rekel, da so trije rdeči tričlenkarji - 101/102, 103/104 in 125/126 - skoraj doma na gorenjski progi. Medtem ko večina rdečih dvočlenkarjev (ki jih je že cel kup) vozi po Primorskem.
Imam pa še eno vprašanje: Ali se je pri zadnji reviziji poseglo tudi v pogon Siemensa? Dopoldne sem se peljal z dvočlenkarjem 011/012 iz Logatca proti Ljubljani in zazdelo se mi je, da deluje nekoliko tišje, sploh pri zaviranju ni več spuščal tistega nadležnega "mijavkajočega" zvoka. Tudi speljevanje je šlo tišje. In ne, ni bila polovična vleka - pri njej vem, da deluje pogon samo na eni strani garniture, na drugi pa je grobna tišina.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4297
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a:.
Imam pa še eno vprašanje: Ali se je pri zadnji reviziji poseglo tudi v pogon Siemensa?
Ja. Vgrajujejo se novi tiristorji....in se še bodo v bodoče (kako kvalitetni so, bo pokazal čas).
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SIEMENS Desiro, SŽ 312/317

Odgovor Napisal/-a E.L. »

TGV Lyria napisal/-a:
Anzee napisal/-a: Medtem ko večina rdečih dvočlenkarjev (ki jih je že cel kup) vozi po Primorskem.
So zaključili z dvočleniki, 8 je osveženih rdečih, 2 z reklamo in gredo dalje po trodelnih.
Have a nice day!
Odgovori