Rumena Brižita 363

Debata okoli voznega parka
Odgovori
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Hm... jaz se čisto nič ne razumem na estetiko, ne ukvarjam se s fotografijo itd.... ampak, če bi bilo po moje, bi bil celoten vozni park SŽ v enotni barvi, npr. belo-zelen. Mar nista bela in zelena skorajda uradni barvi SŽ?

Oprostite, zgolj moje skromno mnenje sem izrazil, pa upam, da me ljubitelji rumenih Brižit ne boste :hang
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a cokla »

miha30 napisal/-a: Mar nista bela in zelena skorajda uradni barvi SŽ?
Mogoče kar se uniform in uradnih strani tiče. Drugače pa rdeča prevladuje....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

cokla napisal/-a:Drugače pa rdeča prevladuje....
Prevladujejo grafiti. press :?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Ljubitelj napisal/-a:...Sam imam namreč neskončno rad rdečo barvo v vseh odtenkih, ostale barve (prosto po moji žreni) pa bojda sploh ne obstajajo zame....
LPL
Tudi jaz sem za ta rdeče.......in to za merlot :mrgreen:

...drugače pa imam raje svet v barvah...čimbolj kondrlajzastih!
LEP DAN
Igor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Po vsem tem prerekanju bi mogoče dodal takole. Prav je, da je celoten vozni park barvno poenoten vendar pa je marsikje navada, da se pusti kak primerek (tip) voznega sredstva v kaki zgodovinski barvi. Recimo pri Lufthansi so se odločili pobarvati en Airbus 320 v stare barve, torej drugačen trup, star logo na repu in zadeva je bila pravzaprav rahla promocija, spotterji so se pa veselili, ko so uspeli slikat to letalo, eno izmed nekaj 100... Podobno je tudi na železnicah v tujini, se najdejo tudi kakšni taki "cukrčki" tako da se strinjam in je lepo, da se ohrani primer "originalne" barve. Ne bi imel nič proti, če bi se tudi kakega mopeda tako zrihtalo in to v prave barve: kanarčkasto rumeno, zelena in kostanjevo rjavo podvozje, tako kot je na načrtih JŽ oz. Ansalda (mmg, kasneje so te barve pri nas malenkostno predelali).
Goran
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 812
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Sicer sem tudi jaz zagovornik voznega parka, ki je po izgledu enoten - oz. da se vsaj lokomotive enake serije sebi enake. Vendar takole, da je ena od lokomotiv v originalni shemi pa se mi zdi lepo in primerno. Kot nekaksen "starodobnik" na tirih :) Se strinjam tudi z Gorchijem v tem, da je na tak nacin lokomotiva se boljsi foto ulov, ce jo kdo skljocne 8)

Definitivno pa mi nebi bilo vsec, ce bi bilo jih npr. 10 v rdeci barvni shemi, 3 v originalni, dve bi pomalali v "pohorc" barve itd...

lp Anze
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a desiro »

Jaz sem za, da so vse rdeče razen treh, ki naj bodo v starih barvnih shemah (adria kombi, "rumena", pisana)
lp Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Dolfe napisal/-a:Tole bo najbrž vestička leta. Slika

Dedek mraz bo v naslednjem letu 2011, prinesel eno rumeno Brižito.

Odločitev je menda že sprejeta ter potrjena, drži pa, ..... recimo 98%.

Zna biti, to namreč še ni odločeno, da bo to kar 363-002, alias 363-039.

Na SŽ čedalje večkrat presenečajo, včasih tudi v pozitivnem smislu. press =D>

lp
Dolfe
Lanski Božiček, Dedek mraz ali kdor koli že je, je prinesel vest o eni na novo prebarvani rumeni Brižiti.
Kakor koli že, ta znamenita "senf-rumena" čast je pripadla Brižitki 363-005. In danes so jo transportirali v Dobovo, da dobi novi make-up, ozirama prvinsko barvo.

Ekipa MRS http://www.vlaki.info kot običajno, nikoli ne spi. Cokla je sprožil alarm. Dolfe pa jasno, hajd na stražarsko mesto, katerega si bo zapomnil. Namreč, tri ure so rabili, da so se iz Ljubljane, s hitrostjo Vmax. 40 km/h, pripeljali mimo.
V mes, se pravi, med čakanjem, je bil po božji volji dvakrat opran, preštel je vse kamenčke v vidnem polju tirne grede in se neprestano izmikal, da ga ni povozil kateri od polžev, ki so brezobzirno divjali po škarpi, na kateri je stal. Kač pa ni bilo. [-o<
Med čakanjem se je nostalgično spominjal obdobje parne vleke, s katero so nonstop kurili to reber. V tistih cajtih je bilo toliko vlakov ter posledično požarov, da se jih ni splačalo gastiti. Le malce so pazili, da ogenj ni šel predaleč v hrib.
Danes pa mrtvilo, še proga za Rogatec je bolj zasedena, kot pa ta, med Dobovo in Zid. Mostom. :?

Pa zadosti jamranja. Ko je skoraj že scagal, misleč da so Brižito peš in na ramenih prenesli po sosednji dolini, ga je le odrešil klic po mobiju:
- V Zidanem so!
- OK, potem pa Dolfe še 15 minut počaka in če jih čez 1/2 ure ne bo, gre čez dve ure na pir in basta!

In zares, kmalu so pridivjali mimo, z vso pleh muziko, ki jo je premogla Helga 541-018. Ja, še sedaj mu zvoni v ušesih. :lol:

In takole so peljali izbranko na vzhod:



1.Slika



2.Slika



3.Slika


Čez cirka en mesec, pa na novo našminkana pride nazaj.


lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
CC 6500
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 337
Pridružen: 23.08.2007, 19:18
Kraj: nekje v giru

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a CC 6500 »

Dolfe za te slike se je splačalo stati na dežju.. :lol:

Neprecenljive slike =D> =D>
Brižita je mašina, ki ji ni para

Lp Kristjan
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Odlične Dolfe, exkluzive....pa malo lahko greš tudi pod kap - da ne boš stal cel mesece na dežju :lol:
LEP DAN
Igor
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a cokla »

Če bi mi verjel....ampak splačalo se je čakat. :mrgreen:


=D> =D> =D> =D>
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
negec69
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 13.02.2011, 15:30

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a negec69 »

Dolfe napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Tole bo najbrž vestička leta. Slika

Dedek mraz bo v naslednjem letu 2011, prinesel eno rumeno Brižito.

Odločitev je menda že sprejeta ter potrjena, drži pa, ..... recimo 98%.

Zna biti, to namreč še ni odločeno, da bo to kar 363-002, alias 363-039.

Na SŽ čedalje večkrat presenečajo, včasih tudi v pozitivnem smislu. press =D>

lp
Dolfe
Lanski Božiček, Dedek mraz ali kdor koli že je, je prinesel vest o eni na novo prebarvani rumeni Brižiti.
Kakor koli že, ta znamenita "senf-rumena" čast je pripadla Brižitki 363-005. In danes so jo transportirali v Dobovo, da dobi novi make-up, ozirama prvinsko barvo.

Ekipa MRS http://www.vlaki.info kot običajno, nikoli ne spi. Cokla je sprožil alarm. Dolfe pa jasno, hajd na stražarsko mesto, katerega si bo zapomnil. Namreč, tri ure so rabili, da so se iz Ljubljane, s hitrostjo Vmax. 40 km/h, pripeljali mimo.
V mes, se pravi, med čakanjem, je bil po božji volji dvakrat opran, preštel je vse kamenčke v vidnem polju tirne grede in se neprestano izmikal, da ga ni povozil kateri od polžev, ki so brezobzirno divjali po škarpi, na kateri je stal. Kač pa ni bilo. [-o<
Med čakanjem se je nostalgično spominjal obdobje parne vleke, s katero so nonstop kurili to reber. V tistih cajtih je bilo toliko vlakov ter posledično požarov, da se jih ni splačalo gastiti. Le malce so pazili, da ogenj ni šel predaleč v hrib.
Danes pa mrtvilo, še proga za Rogatec je bolj zasedena, kot pa ta, med Dobovo in Zid. Mostom. :?

Pa zadosti jamranja. Ko je skoraj že scagal, misleč da so Brižito peš in na ramenih prenesli po sosednji dolini, ga je le odrešil klic po mobiju:
- V Zidanem so!
- OK, potem pa Dolfe še 15 minut počaka in če jih čez 1/2 ure ne bo, gre čez dve ure na pir in basta!

In zares, kmalu so pridivjali mimo, z vso pleh muziko, ki jo je premogla Helga 541-018. Ja, še sedaj mu zvoni v ušesih. :lol:

In takole so peljali izbranko na vzhod:



1.http://www.shrani.si/f/G/12k/3ci4HnIP/img0578-800.jpg



2.http://www.shrani.si/f/1q/c0/4ERQNR73/img0579-800.jpg



3.http://www.shrani.si/f/3O/5R/1mt0wqyc/img0580-800.jpg


Čez cirka en mesec, pa na novo našminkana pride nazaj.


lp
Dolfe
Slikce so vredu!Ampak sklep,pa naj kar v Dobovi ostane :berr
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

@negec69, glede na to, da si novinec na forumu, bi te prijazno prosil, da ne citiraš vseh slik.
Mimogrede, zdaj sem spet dregnil v "osje" gnezdo.

Da se vrnem nazaj na temo. Odličen material si posnel Dolfe. Pogrešal sem gorčico. [-o< [-o< [-o< [-o<

Ampak, da bodo 5ko obdržali v originalni barvi....to je osebi 541-110 všeč. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a cokla »

541-110 napisal/-a: Mimogrede, zdaj sem spet dregnil v "osje" gnezdo.
Nisi ravno....sem že popravil. V bodoče pa, @negec69, citiraj le tekst in predpone img izbriši, da ostanejo le linki.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a desiro »

541-110 napisal/-a:to je osebi 541-110 všeč.
To je všeč tudi osebi desiro. hehe :D
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Odgovori