813

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
boris
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 293
Pridružen: 10.09.2006, 21:22
Kraj: Obala

Re: 813

Odgovor Napisal/-a boris »

cokla napisal/-a:Bil je milionček...revizija je itq buila narejena....vse ostalo pa odpade na modernizacijo...
ja, tako sem mislil, miljoncek za revizijo, miljoncek pa za modernizacijo....
;o))
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: 813

Odgovor Napisal/-a cokla »

boris napisal/-a:
cokla napisal/-a:Bil je milionček...revizija je itq buila narejena....vse ostalo pa odpade na modernizacijo...
ja, tako sem mislil, miljoncek za revizijo, miljoncek pa za modernizacijo....
;o))

[-X ...miljonček za vse....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Jah, @Nurmi, se mi je zdelo, da je tako. Glede na to, da sva tak "sistematični pristop" z mojim pokojnim očetom že pred osamosvojitvijo patentirala in tudi praktično izvajala, resno razmišljam, da bi ustrezno pravno ukrepal proti SŽ...Samo, po tehtnem premisleku in upoštevanju ljudske modrosti "da tam, kjer ni ničesar, niti vojska ne vzame", sem to misel opustil :P :P :P

Ampak sedaj še vedno ne vem, kdo (katera služba znotraj SŽ) takšne stvari sprojektira, zriše načrte ipd..... :(

LP

Jože
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Jože sam bog ve na katerem zeljniku zrasejo taki tunningi.Tehnološka eksperimentiranja,ki niti ne doprinesejo izboljšav,so precenjena in preplačana,po navadi ostane samo pri enem primerku,tehnološko je Fiat še vedno povsem zastarel z mehanskim prenosom in sistemom jebenih sklopk popolnoma neustrezen.Občutljiv na vsak prepih in lunine mene,ter podvržen uplivom frontalnih motenj in sam bog ve koga še....... Kot da se naša firma kopa v denarju za taka neplodna eksperimentiranja.Kraljice predelav,izboljšav,modifikacij so vsekakor Đure.Niti dve nista enaki in število strani skripte modifikacij je že preseglo število strani osnovne skripte lokomotive. :mad1
Bi dodali temu milijonu še kak evro in ti naredijo v Gredlju tak motornik da glava peče.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
primožflori
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1071
Pridružen: 31.05.2007, 18:44
Kraj: Bohinjska proga

Re: 813

Odgovor Napisal/-a primožflori »

Nurmi napisal/-a:Jože sam bog ve na katerem zeljniku zrasejo taki tunningi.Tehnološka eksperimentiranja,ki niti ne doprinesejo izboljšav,so precenjena in preplačana,po navadi ostane samo pri enem primerku,tehnološko je Fiat še vedno povsem zastarel z mehanskim prenosom in sistemom jebenih sklopk popolnoma neustrezen.Občutljiv na vsak prepih in lunine mene,ter podvržen uplivom frontalnih motenj in sam bog ve koga še....... Kot da se naša firma kopa v denarju za taka neplodna eksperimentiranja.Kraljice predelav,izboljšav,modifikacij so vsekakor Đure.Niti dve nista enaki in število strani skripte modifikacij je že preseglo število strani osnovne skripte lokomotive. :mad1
Bi dodali temu milijonu še kak evro in ti naredijo v Gredlju tak motornik da glava peče.
=D> =D> =D>
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: 813

Odgovor Napisal/-a dingo »

tehnološko je Fiat še vedno povsem zastarel z mehanskim prenosom in sistemom jebenih sklopk popolnoma neustrezen.
Zato pa mi ne bo nikoli jasno, zakaj se niso lotili kanarčkov (713). Pa ne v stilu velikih predelav (kot so menjava notranjosti) ampak samo vgradnja klimatske naprave.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

To je pa zato ker en smrkavec,ki pride s faksa z diplomo več ve in ukaže,kot pa en mojster v delavnici,ki jih šravfa že 30let,ali pa en strojevodja,ki jih vozi že 40 let.Trmijo nekaj po svoje,delajo diplomske naloge izkušnje pa niso vredne niti ene fige.Pa brez zamere nadebudna mladina,ampak kakor pravijo na jugu "kartu čitaj,a još uvjek seljaka pitaj"!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Nurmi:
To je pa zato ker en smrkavec,ki pride s faksa z diplomo več ve in ukaže,kot pa en mojster v delavnici,ki jih šravfa že 30let,ali pa en strojevodja,ki jih vozi že 40 let.Trmijo nekaj po svoje,delajo diplomske naloge izkušnje pa niso vredne niti ene fige.Pa brez zamere nadebudna mladina,ampak kakor pravijo na jugu "kartu čitaj,a još uvjek seljaka pitaj"!
Nurmi, v nekem industrijsko sila pomembnem mestu na SZ rajnke SFRJ je prevladovala podobna miselnost, reklo se ji je "mojstrska mentaliteta". Danes to mesto tako rekoč nima več industrije......., seveda pa se bohoti z Univerzo...... :roll:

LPL
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Vsako jabolko rabi čas da dozori,tudi univerzitetno.Sistem šolanja kot ga imamo je pa tak,da je tričetrt novopečenih inžinirčkov odraslih v maminem krilu pri 35 letih nezaposljivih.
Lahko mahajo z diplomo kolikor hočejo in si razen pometanja pisarne nisi spomagati nič.Do tedaj ko se pa univerzitetno jabolko brusi je mojstrsko znanje neprecenljivo.
Kdor ga hoče absorbirati seveda.V kolikor ne živi v velikih oblakih svoje "univerzitetne" nadutosti.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

@Ljubitelj, a mogoče misliš moj Maribor?

Drugače pa še vedno ne vem, ali obstaja znotraj SŽ kakšna konstrukcija, razvojni oddelek ali kaj podobnega. Drugače pa me zanima, če se sploh kak mlad diplomant želi zaposliti na SŽ in če se že, ali mu takoj dajo v roke takšno zahtevno predelavo in to kar brez uvajanja in brez mentorstva?

LP

Jože
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: 813

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Fantje, ali vam ni jasno, da smo vse z....

Zafurali smo firmo, ki je znala delati predelave že leta 1945...

Stari mački so šli v penzijo pri 50-tih letih...

Od koga se še lahko kaj naučiš?

Na faksih so profiji brez stika z industrijo in prometom...

Če hočeš iti študirati strojegradnjo prometnih sredstev in ladij, moraš iti na Hrvaško...




Vsaka čast izjemam!
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Barbarpapa1, tvoj in moj Mb.

Nurmiju pa samo to, mojster in inženir sta dve komplementarni stvari, brez katere ni industrije. Toda potrebno je ustvarjalno sožitje med njima, ne pa apriorni odklonilni odnos katerega koli od obeh členov.

LPL
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Apriori odklonilni odnos dosežejo sami z neznanjem in nadutostjo.Spoštovanje si pridobiš z znanjem ali pa vsaj z močno željo.Težko bi ti razložil kako izgleda nek tak "strokovni" ogled komisij na SŽ,raznih tehnologov,inžinirjev,magistrov.Čreda nadutežev,katerih prva strokovna ugotovitev je.Madonca,pa saj smo zaposleni na SŽ,železnica ima pa tudi tire. :uuuaavv ........ Sicer smo pa globoko OFF TOPIC!!!!
V glavnem kar se Fiata tiče.Motornik je šel v celovito predelavo,za kar se je zapravilo ogromno denarja.Odpravili niso pa niti ene kronične pomankljivosti.Na kratko da vam sočno orišem.
Pacient z rakom na želodcu se šel v bolnišnico na terapijo.Iz bolnišnice pa je prišel z "face-liftingom" in umetnimi joški.Štekate poanto!? :wink:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Kus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 05.02.2009, 16:24

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Kus »

Nurmi napisal/-a:Vsako jabolko rabi čas da dozori,tudi univerzitetno.Sistem šolanja kot ga imamo je pa tak,da je tričetrt novopečenih inžinirčkov odraslih v maminem krilu pri 35 letih nezaposljivih.
Lahko mahajo z diplomo kolikor hočejo in si razen pometanja pisarne nisi spomagati nič.Do tedaj ko se pa univerzitetno jabolko brusi je mojstrsko znanje neprecenljivo.
Kdor ga hoče absorbirati seveda.V kolikor ne živi v velikih oblakih svoje "univerzitetne" nadutosti.
Moraš pogledati tudi drugo plat medalje in videti, da v veliko firmah prihaja do pojava, ko mlad svež inženir(sposoben in željan znanja) pride v firmo, pa ga njegovi starejši kolegi inženirji zatirajo in nemalokrat tudi zatrejo s svojo miselnostjo "kaj boš ti mulc zdaj tu mene jebal, jaz že 35 let delam tako, pa je vse ok". Potem pa, namesto, da bi prišli do medgeneracijske solidarnosti, pridemo do medgeneracijskega konflikta. :wink:

P.S. Pa nimam namena provocirat, ampak to se dogaja in se mi zdi potrebno opozoriti tudi na drug konec klobase.
Odgovori