Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospodar )

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a mkx »

Re 4/4 napisal/-a:
mkx napisal/-a:
Ali se morda opazi kakšno povešanje voznega voda zaradi velike teže ledu, ki se nabere na vozni vod in nosilno vrv?
Vsak vod je dimenzioniran (povesna verižica se mu reče) na led in ostale zadeve seveda do neke meje, če je preveč se pač posede ali pa odtrga steber zaradi preobremenitve...
Jaz sem postavil konkretno vprašanje, ne pa splošnega. Tudi sam pričakujem, da kakšnih hudih povesov pač ni oziroma da so po velikosti primerljivi gibanju voznega voda med vožnjo lokomotive / EMG. Mojstri za vozno mrežo pa imajo na vso stvar malce bližnji pogled, pa tudi vajeno oko najbrž razkrije več. Zato sem vprašal...

Sicer pa vozni vod nima oblike verižnice, saj je obešen na nosilno vrv, vozni vod je povprečno kar zelo lepo naravnost. Nosilna vrv nosi praktično vso težo obeh žic (poleg lastne tudi voznega voda) in zaradi same oblike poteka (verižnica) kljub dodatni teži najbrž prav dosti deformacije poteka voznega voda ni pričakovati. Seveda do neke meje. Ob precej enakomerni dodatni obremenitvi kot nastane ob želedenju pa tudi ne bo odtrgalo stebra vozne mreže, saj je pribitek obremenitve podobno velik na obeh straneh stebra. Edino pri ostrih zavojih bi v ekstremnem primeru lahko prišlo do tega. Drugo je, če se žica / vozni vod na eni strani stebra odtrga, takrat je steber prečno obremenjen samo z druge strani in do porušenja seveda lahko kaj hitro pride.
LP, Metod
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

mkx napisal/-a: Jaz sem postavil konkretno vprašanje, ne pa splošnega.
Jaz sem ti konkretno odgovoril... Vse je v dimenzioniranju.
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

železocestnik napisal/-a:Bi rekel, da imaš prav :(

Ali je še kje kakšen, da se mu sladko ne jebe :?:
Saj vem, v primerjavi s Koprsko progo je tole jebiveter, ampak vseeno, kako se vozi vagone za Ribnico:
V času remonta so Regani in Kenedija mirno lahko vozili po progi od Ortneka naprej. Po koncu remonta pa bog ne daj, osni pritisk je 16 ton na os. In brihte v Lb pošlejo vlak s "taveliko mašino". V Grosupljem se stvar ustavi, saj ga prometnik ne spusti naprej. Tavelika mašina se vrne v Lb, tam pa pol dopoldneva iščejo Đuro, saj je tudi Španka pretežka, ker je podložena. Ko sredi dopoldneva Đura pridrsa v Gp, se pokvari, ali pa je celo brez nafte (beri in se čudi). Nekje do enajstih ali dvanajstih se iz Lb privleče druga, če se slučajno najde kje še kakšna, in če ravno ne obleži sredi proge, ker je pač brez peska, je nekje okrog enih vlak ŽE v Ribnici.
Potem pa se čudimo, da noče noben voziti po železnici :evil:


Ali je še kje kakšen, de se mu sladko ne jebe :?:
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a mkx »

Re 4/4 napisal/-a:
mkx napisal/-a: Jaz sem postavil konkretno vprašanje, ne pa splošnega.
Jaz sem ti konkretno odgovoril... Vse je v dimenzioniranju.
Konkreten odgovor bi bil recimo "Ne, kakšnih povesov ni opaziti" ali pa "Ponavadi se vozni vod na sredi povesi tja do 10 cm". Tvoj stavek o dimenzioniranju pač ni konkreten odgovor.
LP, Metod
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

igor72 napisal/-a:
železocestnik napisal/-a: Ali je še kje kakšen, da se mu sladko ne jebe :?:
Pa ne moreš tega ravnodušno spremljat no, sranje ki se je dogajalo včeraj na tovorni strani me je pošteno grelo....
Medtem ko je RCA z ENIM dizlom šel šlepat že četri vlak, so naše mašine počivale.
Slika


Ta prvi domači dizel je prlezu v Koper šele na Pohorcu, zamujen 1h.
Slika


In šele po 14h je prispel prvi dizel na tovorno, takrat ko o žledu ni bilo ne duha ne sluha več!!
Slika


Proga je bila za Eloke, zaradi žledu zaprta ob 01h zjutraj, sneženje in meja z dežjem (in s tem žledenje) napovedana že en teden prej!!!!!
Naši zvodniki, pa potrebujejo pol dneva da en kurčev dizel potegnejo iz 9km oddaljene Sežane na koprčanko!!!
Mislem, če se vkratkem ne losamo te bande nesposobne na tovornem prometu, bmo tudi mi zmrzlni....globoko zmrzlni!!!
Od 11 zvečer sta bila na razpolago dva Regana in dve skupini v Sežani,od petih zjutraj pa še ena v Gorici.....odgovor "sjedi tamo,samo se makneš i si trošak".Dokler bodo polpismena "brača" vodila tovorni promet,bo šlo vse v p....! 30 let niso delali druzga kot zabušavali in čakali kaj jim bo prometnik ukazal za delat,možgani na pašo.Ni izgovora zakaj so stali vlaki,dizli in osebje vleke je bilo na razpolago 10 km stran. :roll:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
draganm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 08.02.2011, 17:41
Kraj: primorska

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a draganm »

Izredne razmere so bile,dizel je bil ze zjutraj za 508. Vlaki oblezali,kretnice ne dajo kontrole,zled...
Tov.promet bi treba pravocasno ustavit,ce hoces vsaj potniske vozit...

="Nurmi"]
igor72 napisal/-a:
železocestnik napisal/-a:
Ali je še kje kakšen, da se mu sladko ne jebe :?:
Pa ne moreš tega ravnodušno spremljat no, sranje ki se je dogajalo včeraj na tovorni strani me je pošteno grelo....
Medtem ko je RCA z ENIM dizlom šel šlepat že četri vlak, so naše mašine počivale.
Slika


Ta prvi domači dizel je prlezu v Koper šele na Pohorcu, zamujen 1h.
Slika


In šele po 14h je prispel prvi dizel na tovorno, takrat ko o žledu ni bilo ne duha ne sluha več!!
Slika


Proga je bila za Eloke, zaradi žledu zaprta ob 01h zjutraj, sneženje in meja z dežjem (in s tem žledenje) napovedana že en teden prej!!!!!
Naši zvodniki, pa potrebujejo pol dneva da en kurčev dizel potegnejo iz 9km oddaljene Sežane na koprčanko!!!
Mislem, če se vkratkem ne losamo te bande nesposobne na tovornem prometu, bmo tudi mi zmrzlni....globoko zmrzlni!!!
Od 11 zvečer sta bila na razpolago dva Regana in dve skupini v Sežani,od petih zjutraj pa še ena v Gorici.....odgovor "sjedi tamo,samo se makneš i si trošak".Dokler bodo polpismena "brača" vodila tovorni promet,bo šlo vse v p....! 30 let niso delali druzga kot zabušavali in čakali kaj jim bo prometnik ukazal za delat,možgani na pašo.Ni izgovora zakaj so stali vlaki,dizli in osebje vleke je bilo na razpolago 10 km stran. :roll:[/quote]
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

....nič ni več tako enostavno kot je blo.Včasih smo se zmenili prometniki pa dispečerji,strojni mojster akcija.Se je potegnilo krožno iz Ljubljane,Divaški in še dva Goriška dizla,proga je bila spraznjena ena dva tri.Ob pol noči je zažledilo na Logaškem obležalo vlakov kot dreka,na Štampetu žice po tleh,ampak 240 je šel ob 4 zjutraj za redno in proga popucana,vozna mreža zrihtana.Zato naj mi nobeden ne išče izgovorov,sem 20 let delal to delo in vem da se da.Danes si pa pišejo službe med sabo sporočilca in maile,naročavajo trase (kar je sploh cela procedura), se grejo nek kurji biznis in potem se še drkajo med sabo,da si dokažejo,kdo je bolj pomemben in da brez njega pa res ne gre......RCA pa vozi vlake.In jaz jim čestitam za to.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Eh, kaj... Važno, da je reorganizacija uspela. Sicer ne veš več pri kateri firmi si in kakšen naziv imaš. Tvoje je, da prideš na šiht in da čim manj misliš - so drugi za to. Kakšni škartirani kvazi strokovnjaki iz ve se od kod bodo že vse uredili. Ali pa če ne, saj je vse en drek. Saj dobiš plačo (zaenkrat), kaj bi pa še rad!
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a igor72 »

draganm napisal/-a: Tov.promet bi treba pravocasno ustavit,ce hoces vsaj potniske vozit...
Res je, ampak na koprčanki ni neke gužve z potniškimi vlaki, potem ko je bilo za tista dva zjutro menda pravočasno poskrbljeno, če ne bi RCA obležal med Divačo in Rodikom....
...zakaj je sploh peljal in mu ni bilo treba čakati, kot dvema našima pred njim, v Divači, mogoče kdo drugi....
LEP DAN
Igor
Puhalnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 119
Pridružen: 09.01.2010, 15:10
Kraj: Dobrepule

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a Puhalnik »

Pa zna se ko je stariji. :mrgreen:
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a Igor T »

Mogoče ni glih za tole temo - a takole se starih lokomotiv "rešijo" čez lužo ....

Povezava na video

Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Vse super, toda ali niso motorji z notranjim izgorevanjem zastareli že vsaj 50 let? In kaj bomo/do, ko bo zmanjkalo nafte?

Če se navežem na coklino otvoritev teme predlani; saj s trenutno obratujočim voznim parkom ni videti kaj bolje, vsaj ne kar se tiče Desirojev, Fiatov in Kanarčkov. Je sploh kakšen brez grafitov?
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a cokla »

Brižitka 363 napisal/-a:Vse super, toda ali niso motorji z notranjim izgorevanjem zastareli že vsaj 50 let? In kaj bomo/do, ko bo zmanjkalo nafte?

Če se navežem na coklino otvoritev teme predlani; saj s trenutno obratujočim voznim parkom ni videti kaj bolje, vsaj ne kar se tiče Desirojev, Fiatov in Kanarčkov. Je sploh kakšen brez grafitov?
Kanarčkov je nekaj.....zeleni se eden še drži.....pri ostalih pa-mislim, da ni več nobenega.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Brižitka 363 napisal/-a:...saj s trenutno obratujočim voznim parkom ni videti kaj bolje, vsaj ne kar se tiče Desirojev, Fiatov in Kanarčkov. Je sploh kakšen brez grafitov?
Desiroti so vsi "popleskani". Ampak grafiti so še najmanjši problem...
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Za razjokat ( sej ne vem, če smo lahko še slabši gospoda

Odgovor Napisal/-a Signal »

Re 4/4 napisal/-a:
Brižitka 363 napisal/-a:...saj s trenutno obratujočim voznim parkom ni videti kaj bolje, vsaj ne kar se tiče Desirojev, Fiatov in Kanarčkov. Je sploh kakšen brez grafitov?
Desiroti so vsi "popleskani". Ampak grafiti so še najmanjši problem...
Dokler so okna očiščena :mrgreen:
Prijeten preostanek dneva
Signal
Odgovori