Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Debata okoli voznega parka
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Zadnjič spremenil železocestnik, dne 12.05.2011, 20:01, skupaj popravljeno 1 krat.
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Vozni park SŽ-diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

No pa smo (sem) zopet tam, kjer domuje copy/paste generacija. Pri tej diplomski nalogi bi se jaz zapičil (zagovor) in tudi vrgel avtorja že zaradi navedbe 33 serije kot "Borsig". Nekaj je šaril po netu, naletel na nek "vzdevek", potem pa pozabil kam paše.

Naslednje poglavje pa je tisto, katero mene najbolj zaboli. Nisem egoist, z vami in ostalimi uporabniki spleta delim kar nekaj svojega gradiva. Žal to ni prvi primer, kjer se moja dobrota prezre. Na svoji spletni strani vedno navedem tudi avtorja fotografije, kateri je pripravljen z njegovim soglasjem, deliti svojo fotografijo.

Ne vem, zakaj se nekateri poslužujejo tujega truda brez navedb, od kje so kaj sneli oz. kdo je avtor materiala, saj taka navedba itak nič ne stane.

Moje fotografije pri tej diplomski nalogi so navedene kot: >>vir: SŽ d.o.o. 2010<<. Omenjena firma ni lastnik, še manj pa avtor mojih fotk. Zelo enostavno bi bilo, napisati kdo je kdo. V kolikor pa si SŽ d.o.o. lasti moje fotke kot svoje smo pa tam, v k...u! Itak pa to v SŽ mastodontu nebi bila prva (med njimi tudi komercijalna) zlouporaba mojih fotk (pobrskajte po forumu).

Veliko vas (nas) je, kateri ste (smo) pripravljeni deliti informacije širšemu spektru populacije. Nekateri se na ta forum prijavijo zgolj zaradi lažje opravljene diplomske, seminarske ... naloge. Včasih pozabijo reči preprosto besedo HVALA, katera bi zelo veliko pomenila marsikateremu, kateri se je s svojim trudom potrudil in olajšal pot nekomu do boljše ocene.
Tine
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Vozni park SŽ-diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

To ti podpišem Tine.Ker sam faksa razen od zunaj še videl nisem,sem si šel prebrati to diplomsko nalogo.Pa moram reči,da sem razočaran.
Pa ne toliko zaradi napak,ki jih je polno.Ampak predvsem glede zahtevnosti naloge.Nalogo o žlezniških vozilih v tem obsegu skropuca skupaj povprečno zagnani forumaš.V dveh popoldnevih,če ravno ni na TV nobenega športa.Če je to potrebno za naziv Inžinir, potem imamo tukaj gori kar nekaj doktorjev znanosti.
Razjezil te je Borsig.Ajde 06 je sfetišizirana lokomotiva oh in sploh v naših koncih.Enih 500 komadov serije DRB 52 alias SŽ 33 jih je res proizvedel tudi Borsig.Nikakor pa razvil.Pa ni modificirana serija DRB 50,ampak oskubljena serija 50......
Pa da ne bom jaz zdaj tu iz glave naredil magisterija,...razumem tvoj gnev.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Zanimivo bi bilo vedeti, koliko časa ima kandidat na B&B šoli na razpolago, da pripravi diplomo...
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
mario
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 952
Pridružen: 03.04.2007, 13:13
Kraj: Na pravi strani Alp

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a mario »

Plasser ssp 203 nikoli ni znal in tudi ne bo znal podbijati in regulirati gramozne grede ....

Naloga, ki sem jo že pozabil, ker se ne morem iz nje naučiti prav ničesar !

Naše šolstvo je pa tako že v malori....
+
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tudi meni je pljunil najmanj eno sliko, za avtorja pa navedel nekoga drugega. :kij
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a Tono »

Sliko št. 2. sem škljocnil 19.06.2010, ko sva z Boštjanom s Fiatom priropotala po velikem železniškem krogu do Nove Gorice in tam srečala parno ekipo.

Slika

Vsebine, pa tudi oblike pa raje ne bi komentiral. Ta reč ni na ravni niti v naglici spisane seminarske naloge.

Lp,

Tono

PS: kaj če bi mi kar na forumu pričeli pisati seminarske in diplomske? Kvalitetnejše bi ziher bile.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a dingo »

Ker sam faksa razen od zunaj še videl nisem,sem si šel prebrati to diplomsko nalogo.Pa moram reči,da sem razočaran.
Višja šola se ponavadi izvaja v sklopu srednjih šol (kot neka nadgradnja). To ni niti pribljižno na ravni fakultet. Zanimivo pa je, da kar že vsako zaključno nalogo imenujejo diplomska naloga, čeprav oseba po končani višji šoli ne bo imela naziv diplomirani oz. univerzitetno diplomirani inženir, ampak samo inženir.
tango
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 05.11.2009, 0:35

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a tango »

Ampak ta, takozvani inženir, te bo kasneje j**** v glavo in ti težil za vsako napakico, ki si jo boš privoščil. Pa čeprav je napol pismen. Sam imam sicer opravka s prispevki, članki, diplomskimi in magistrskimi deli ter doktorskimi disertacijami z več tehnično usmerjenih fakultet, kot so elektro, strojna, FMF (matematika in fizika). Moram reči, da je tole pod kritiko in ni primerno niti za objavo kot članek v neki poljudni reviji (če je slovnica morda še dokaj na nivoju, oblikovanje definitivno ni). Če bi kateremu od zahtevnejših profesorjev ponudil tole kot osnutek diplomskega dela, bi me gladko poslal za pol leta na jezikovno - pismeni tečaj, kjer bi se naučil osnov pisanja takih zadev. Šele nato bi se blagovolil popraviti in oceniti nastali izdelek.
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Tono napisal/-a:
Vsebine, pa tudi oblike pa raje ne bi komentiral. Ta reč ni na ravni niti v naglici spisane seminarske naloge.

Lp,

Tono

PS: kaj če bi mi kar na forumu pričeli pisati seminarske in diplomske? Kvalitetnejše bi ziher bile.
Tono, počakajmo na seminarsko nalogo od Barbi, pa bomo lahko primerjali...
Ejga, da ji jo ne boš slučajno ti napisal :lol:
(Landsmani držijo skupaj...)
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Kaj vse ne izveš. :lol:
Jenbacha so delali v Zahodni Nemčiji. Če to zvejo Avstrijci, ga bodo fentali.
DMG 711 ima po novem elektrodinamično zavoro in še dodano tirno-magnetno zavoro. (stran 23) @cokla, pojma nimaš, kaj vse ti nudi Zelenec. :lol:
EMG 312 Desiro ima preozka vstopna vrata in s tem podaljšane postanke zaradi počasnega vstopa/izstopa potnikov .... da o nagibnju v krivinah in Jacobs podstavnimi vozički raje sploh ne bi ... :lol:

Raje sploh ne berem več.

Še najbolj me pa moti to, da fant še sam ne ve, kaj je sploh spravil skupaj. Dodobra je izkoristil tezo - "saj profesorji in mentor itak nimajo pojma o tem!" Pa še res je! Slika


Sunil in obrezal pa mi je tole sliko. Vsi podatki so na njej. :?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Že včeraj mi je padlo takoj v oči, da enkrat piše Jembah in enkrat Jenbah in to celo v istem odstavku.

Na prvi strani je podpisan lektorica, pa me zanima, če jo je sploh prebrala?

Drugače pa je tole eno skrupcalo. Ni niti enotnega koncepta pri opisu vlečnih sredstev in veliko je podvajanja.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Mladeniču razen kraje slik niti ne gre zameriti.Da pa to podpiše mentor,ki je po vrhu še univ.dipl.ing prometa,koordinator notranje kontrole na SŽ,ti pa dvigne pritisk.Predvsem ker so ti "kao" inžinirčki tisti,ki ti hodijo cukati sladke lase z banalnimi forami,kot je kje imaš piščalko,pa odsevni jopič........ Kako bi rekel Ličko :kij partibrejkersi!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Čudo božje od "diplomske" naloge. Sicer pa so bile zadnjič kritike na usmeritev višjega in visokega šolstva. Glej Pisma bralcev Sobotna priloga DELA, 2 tedna nazaj, če me spomin nevara. V v&V izobraževanja naj bi bilo zajeto 75% populacije, kar zajema vse z IQ ~> 85. Torej, če sledimo tej usmeritvi mora nivo "diplomantov" padati. Samo po sebi razumljivo pa postane, da bodo nekatere v&V šole imele učni načrt s prilagojenim programom, vsaj nekako tako se reče "pomožni" šoli, kjer deluje moja hčerka.
Imam pa eno pripombo na nalogo. Kandidat je primerjal serijo "25" in serijo "33". Kljub temu, da moč ni najmerodajnejši kriterij za parne lokomotive pa me je le zmotil podatek:
Moč "25" 1400 PS, moč "33 pa 850/1050 KS pri e=0.8/1 (kaj je ta e?, polnitev?). Torej občutno večja lokomotiva ima precej manjšo moč? A so kje kašni relevantni podatki?

LPL
sbb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 04.06.2009, 11:48
Kraj: Bw Ložionica

Re: Vozni park SŽ - diplomsko delo 2011

Odgovor Napisal/-a sbb »

Ja pa tudi 25-ka ne povleče 1200 ton na 60km/h.
PORED M-VOĐE I LOŽAČA NA LOK.
MOGU PUTOVATI NAJVIŠE 2 LICA
Odgovori