Vagoni SŽ

Debata okoli voznega parka
Odgovori
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Vagoni SŽ

Odgovor Napisal/-a nik »

jž 363 napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:Pozdravček,
glede na to, da bodo kmalu na trgu modeli vagonov SŽ bele barve z zelenima trakovoma, me zanima, na katerih mednarodnih vlakih so se pojavljali? Slišal sem, da so bili v sestavu Simplon Expressa, Mimare in predvidevam da Emone, glede na slike iz Graza 1993. Kaj pa ostali vlaki, proti Madžarski, Italiji...? Barvna shema s eje pojavila vsaj leta 1991 celo z JŽ znakom,
Slik na internetu je bore malo in slike v mednardnih vlakih se zaključijo nekako v letu 1994 dasiravno so bili na tirih še tja v začetku 2000-ih.

Hvala že v naprej!
Šele po enem mesecu sem opazil to sporočilo...

Menda naj bi tisti vagoni najbolj zaznamovali SImplon express, na katerem naj bi se, kot kaže, pojavljali celo do leta 2000 (in so verjetno zato bili zanimivi milanskemu izdelovalcu modelov). Kar se tiče ostalih mednarodnih vlakov; verjetno so na začetku vozili na vseh, saj se je to barvanje pojavilo pred variantami "tri zelene" in "tri modre". Na EC Mimara so "zelenci" verjetno bili bolj izjema, IC Kras proti Benetkam pa je vozil v sestavi modrih JŽ/HŽ Y-nov.

Dodal bi še da so poleg fotografij takih zelenih pulmanov še bolj redke fotografije podobnih z JŽ logotipom. Pa skoraj nobene (celo nobene) fotografije vagonov v SMB barvah z novim logotipom SŽ.

Podajam še povezavo do videja kjer je (v min. 7:40) posnet odhod Simplona z Opčin proti Trstu. V sestavi sta SŽ vagona v barvah "zelena" in "pohorje-design":

https://youtu.be/27GKPPFHaeE?t=461
Kada se pojavilo ovo zeleno-bijelo bojenje? Meni se čini 1990. godine.
jž 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 221
Pridružen: 17.01.2014, 21:13

Re: Vagoni SŽ

Odgovor Napisal/-a jž 363 »

nik napisal/-a:Kada se pojavilo ovo zeleno-bijelo bojenje? Meni se čini 1990. godine.
Leto 1990 naj bi morda bilo prezgodaj? Vsaj leto naprej?
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Vagoni SŽ

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

jž 363 napisal/-a:
Gorchi napisal/-a: Slik na internetu je bore malo in slike v mednardnih vlakih se zaključijo nekako v letu 1994 dasiravno so bili na tirih še tja v začetku 2000-ih.
Hvala že v naprej!
Menda naj bi tisti vagoni najbolj zaznamovali SImplon express, na katerem naj bi se, kot kaže, pojavljali celo do leta 2000...
Leta 2002 sem se v takem vagonu peljal s Citadello v Budimpešto.
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Vagoni SŽ

Odgovor Napisal/-a nik »

jž 363 napisal/-a:
nik napisal/-a:Kada se pojavilo ovo zeleno-bijelo bojenje? Meni se čini 1990. godine.
Leto 1990 naj bi morda bilo prezgodaj? Vsaj leto naprej?
Ja se tih vagona sjećam još pred rat. E sad da li je to bila 1990. ili prva polovica 1991. teško mi je reći. U svakom slučaju ne povezujem to sa početkom rata nego je bilo ranije.
Uporabniški avatar
nejko077
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 02.12.2012, 11:37
Kraj: Medvode

Re: Vagoni SŽ

Odgovor Napisal/-a nejko077 »

Pozdravljeni,

Vsak dan sem na ŽP Ljubljana pa nikoli ne opazim Mimara vagonov. Za vagon WReelmt vem, da vozi v sklopu Emone. Ne opazim pa ABeelmt vagonov. Ni jih videti tudi v EC Sava. Ali mogoče kdo ve, v katerih vlakih vozijo oz. ali so sploh v prometu?

LP
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Vagoni SŽ

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

nejko077 napisal/-a:Pozdravljeni,

Vsak dan sem na ŽP Ljubljana pa nikoli ne opazim Mimara vagonov. Za vagon WReelmt vem, da vozi v sklopu Emone. Ne opazim pa ABeelmt vagonov. Ni jih videti tudi v EC Sava. Ali mogoče kdo ve, v katerih vlakih vozijo oz. ali so sploh v prometu?

LP
ABeelmt-i so "znani" po pogostih okvarah vrat, klime, WC-ja. V aprilu je bil v prometu en sam in ta je bil večinoma kot zamenjava za Beelm-e v Emoni. Trenutno je vsaj en (če ne dva) v sestavi Citadelle (aprila je vozila izključno z Goša Y vagoni). Se pa to spreminja iz tedna v teden. Najbolj "ziher" jih vidiš v delavnici na Ptuju :D :D
Tako kot pravijo pregledniki: za potnike so Mimare vrhunec udobja, za nas (preglednike namreč) pa vrhunec nočne more. Ker je vedno kaj narobe z njimi.

Po planu bi sicer morali voziti tako v Citadelli kot v Savi. Ampak Sava jih ni videla že vsaj 2 leti...
Uporabniški avatar
nejko077
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 02.12.2012, 11:37
Kraj: Medvode

Re: Vagoni SŽ

Odgovor Napisal/-a nejko077 »

TGV Lyria napisal/-a:
nejko077 napisal/-a:Pozdravljeni,

Vsak dan sem na ŽP Ljubljana pa nikoli ne opazim Mimara vagonov. Za vagon WReelmt vem, da vozi v sklopu Emone. Ne opazim pa ABeelmt vagonov. Ni jih videti tudi v EC Sava. Ali mogoče kdo ve, v katerih vlakih vozijo oz. ali so sploh v prometu?

LP
ABeelmt-i so "znani" po pogostih okvarah vrat, klime, WC-ja. V aprilu je bil v prometu en sam in ta je bil večinoma kot zamenjava za Beelm-e v Emoni. Trenutno je vsaj en (če ne dva) v sestavi Citadelle (aprila je vozila izključno z Goša Y vagoni). Se pa to spreminja iz tedna v teden. Najbolj "ziher" jih vidiš v delavnici na Ptuju :D :D
Tako kot pravijo pregledniki: za potnike so Mimare vrhunec udobja, za nas (preglednike namreč) pa vrhunec nočne more. Ker je vedno kaj narobe z njimi.

Po planu bi sicer morali voziti tako v Citadelli kot v Savi. Ampak Sava jih ni videla že vsaj 2 leti...
Pa sem ga našel danes zjutraj. Zgleda čisto svež.

Slika
Odgovori