711

Debata okoli voznega parka
Odgovori
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: 711

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

sikos napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:...(Če ne drugo, na vlaku je vedno WC
WC, ki je (na Kanarčkih, ki niso bili nedavno v reviziji) skoraj podoben "štrbunku" #-o ...
Še vedno bolje kot da ga ni...
Saj hujše muke ni, kot če te ornk s*at tišči... :D :D
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: 711

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Meni se je zdel udobnejši (razen tega seveda, da ni bilo klime) kanarček, predelan v 80-tih v zeleni vlak, z enakimi sedeži kot 711 samo obrnjenimi drug proti drugemu, z zložljivo mizico na sredi. Takšni so vozili kot nekaj časa kot "Soča", po tri garniture skupaj (6 vagonov).
preglednik
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: 711

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Meni se je zdel udobnejši (razen tega seveda, da ni bilo klime) kanarček, predelan v 80-tih v zeleni vlak, z enakimi sedeži kot 711 samo obrnjenimi drug proti drugemu, z zložljivo mizico na sredi.
Slaba imitacija 711. Si se gugal predelanem kanarčku, da si dobil morsko bolezen. Ja kje ste fantje bili, ko se je z 711 resno vozilo, ko so bili špica....... Tako pa mi pišete, da je 711 hrupen bolj kot fiat in nakladate mehkih sedežih/foteljih na lokalnih vlakih. Je že res 711 hrupnejši od prikolice, toda če se vožiš v motornem delu fiata je vsekakor 711 neprimerljivo tišji. V glavnem le zvok hidravlike...., brez cukanja menjalnika, etc.....
Res pa za bohinjsko progo 711 absolutno ni primeren. Je en forumaš lepo rekel, da se morajo okna odpirat, da moliš glavo ven in občuduješ divnjino (no to sem pa jaz dodal)!

LPL

PS.: Bo pa kar držalo, da so bili 711 eden najboljših nakupov na SŽ, vsekakor mnogo bolj smotrn od Pendolinotov.
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: 711

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Ljubitelj napisal/-a: ...Res pa za bohinjsko progo 711 absolutno ni primeren...
Misliš resno, ali se .., pardon, neresno?
preglednik
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: 711

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Misliš resno, ali se .., pardon, neresno?
S tole izjavo
Res pa za bohinjsko progo 711 absolutno ni primeren. Je en forumaš lepo rekel, da se morajo okna odpirat, da moliš glavo ven in občuduješ divnjino (no to sem pa jaz dodal)!
sem mislil ravno toliko resno/neresno kot je nekoč (menda lani) nek forumaš nakladal, da mora na bohinjki vlak imeti okna za odpiranje, torej mora biti brez klime. Le tako lahko moliš glavo ven in uživaš vožnjo, občuduješ pokrajino, da ne rečem divjino in fotografiraš. Debata je pa bila, če se ne motim o predelanem fiatu s klimo, ki je bil prav prijeten za vožnjo v poletni popoldanski vročini, to je pa potrebno priznat, pa okna gor ali dol! Izjava se pa izključno nanaša na primernost/neprimernost klimatiziranega vlaka s stališča odpiranja oken in željami nekaterih lokalcev ali občudovalcev divjine.
LPL
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: 711

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Potem sem te prav razumel. Sem že pomislil, da je zaradi hidravličnega pogona ter ne vem kakšnih čudnih karakteristik morda zares neprimeren za Bohinjko. Je pa 711 vlak bolj za daljinski promet (za naše razmere). Spomnim se svojih potovanj v Beograd z Emono, za tiste čase je bil to nivo, ki ga doslej še nismo dosegli.
preglednik
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: 711

Odgovor Napisal/-a mkx »

preglednik napisal/-a:Meni se je zdel udobnejši (razen tega seveda, da ni bilo klime) kanarček, predelan v 80-tih v zeleni vlak...
[-X [-X Nič ni bil predelan. V osnovi je bilo 5 garnitur kupljenih kot garniture 1. razreda, bile so barvane v zeleni barvni shemi (tri različne), bili so pa podserija 0, torej od 713-001 do 713-005. Res pa so bili le imitacija poslovnega vlaka, saj niso imeli klime.

So jih pa tam okoli preloma tisočletja (dokončno) deklasirali in postopno predelovali v podserijo 100.
LP, Metod
Dolenjček
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04.08.2015, 13:19

Re: 711

Odgovor Napisal/-a Dolenjček »

Pozdravljeni

Zanima me če bo na dolenjsko prišel 711

najlepša hvala za informacije

lp dolenjček.
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: 711

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Dolenjček napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me če bo na dolenjsko prišel 711

najlepša hvala za informacije

lp dolenjček.
Občasno vozi vlak 3207/3294. Med počitnicami zelo redko, jeseni pa ga bomo mogoče spet večkrat videli
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: 711

Odgovor Napisal/-a cokla »

ŽAT32 napisal/-a:
Dolenjček napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me če bo na dolenjsko prišel 711

najlepša hvala za informacije

lp dolenjček.
Občasno vozi vlak 3207/3294. Med počitnicami zelo redko, ]jeseni pa ga bomo mogoče spet večkrat videli[/b


Če bodo uspeli sestaviti kakšnega skupaj. Aroganca potniškega prometa je pripeljala do "kolapsa" praktično vse preostalih zelencev. :(
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
sbb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 04.06.2009, 11:48
Kraj: Bw Ložionica

Re: 711

Odgovor Napisal/-a sbb »

cokla napisal/-a:
ŽAT32 napisal/-a:
Dolenjček napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me če bo na dolenjsko prišel 711

najlepša hvala za informacije

lp dolenjček.
Občasno vozi vlak 3207/3294. Med počitnicami zelo redko, ]jeseni pa ga bomo mogoče spet večkrat videli[/b


Če bodo uspeli sestaviti kakšnega skupaj. Aroganca potniškega prometa je pripeljala do "kolapsa" praktično vse preostalih zelencev. :(

Bodo morali ker 003/004 gre čez kakšen teden v revizijo.
PORED M-VOĐE I LOŽAČA NA LOK.
MOGU PUTOVATI NAJVIŠE 2 LICA
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: 711

Odgovor Napisal/-a cokla »

sbb napisal/-a:

Če bodo uspeli sestaviti kakšnega skupaj. Aroganca potniškega prometa je pripeljala do "kolapsa" praktično vse preostalih zelencev. :(
Bodo morali ker 003/004 gre čez kakšen teden v revizijo.[/quote]

Ja...tisti bo za Pulo. Dolenjska bo videvala Kanarčke...če ne bodo vsi pocrkali; kakršno je stanje zadnje čase.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: 711

Odgovor Napisal/-a igor72 »

sbb napisal/-a: Bodo morali ker 003/004 gre čez kakšen teden v revizijo.
Danes, ko pride iz Pule,bo imel le še 1190km na razpolago...
LEP DAN
Igor
Dolenjček
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04.08.2015, 13:19

Re: 711

Odgovor Napisal/-a Dolenjček »

cokla napisal/-a:
sbb napisal/-a:

Če bodo uspeli sestaviti kakšnega skupaj. Aroganca potniškega prometa je pripeljala do "kolapsa" praktično vse preostalih zelencev. :(
Bodo morali ker 003/004 gre čez kakšen teden v revizijo.
Ja...tisti bo za Pulo. Dolenjska bo videvala Kanarčke...če ne bodo vsi pocrkali; kakršno je stanje zadnje čase.[/quote]

Danes zjutraj v trebnjem crknil vlak 3210 v novem mestu bila 2 kanarčka pa bi lahko sel keri strojni in zapel in ga odvlekel v lj ne da pride vlak 3220 in ga porinil v lj kasna logika je to zadnje čase

se malo pa bodo tudi pri nas vozili avtobusi.
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: 711

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Dolenjček napisal/-a:Danes zjutraj v trebnjem crknil vlak 3210 v novem mestu bila 2 kanarčka pa bi lahko sel keri strojni in zapel in ga odvlekel v lj ne da pride vlak 3220 in ga porinil v lj
a s ti čis gvišn de je biu adn frej :mrgreen:
Odgovori