Siemens - Vectron

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a maxima »

Če koga zanima:
Od 28.2.2015 do 19.6.2020, je Slovenijo obiskalo 66 različnih Vectronov. Od tega sta bila dva (193 902 in 193 675) le v Mostah na servisu.

Sem nisem štel Vectronov, kateri so obiskali le mejne postaje.
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Slovenske železnice bi mogle nabavt Vectrone. To je idealna lokomotiva za Slovenijo. Še moj ati je to pritrdil.
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a maxima »

Ah prosim.. To je najbolj zanič mašina kar je lahko
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a cokla »

Sami eksperti tule...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a maxima »

Tapravi se glasi #-o
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

vidkrt napisal/-a:Slovenske železnice bi mogle nabavt Vectrone. To je idealna lokomotiva za Slovenijo. Še moj ati je to pritrdil.
Na podlagi katerih parametrov, pa si prišel do tega zaključka? Jaz vem za dve smeri v katero drvijo Evropski prevozniki. Pa me zanima, katero pot si vzel. :D
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nekateri eksperti imajo svoje ekspertize celo objavljene v časpoisih....mogoče jim je celo za verjet.

Gospodič Rok....vi boste pa še morali veliko žgancev pojest, da boste pokojnino dočakali. Le..bolj taktni boste morali postati.

Pa lepo življenje vam želim. Od sedaj naprej vam na moje pisanje ni treba odgovarjat, ker niste del tega. Hvala...


Ostalim uporabnikom se opravičujem za off topic. Nadaljujte v smislu teme.....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Ri Majstor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 131
Pridružen: 26.01.2016, 22:50
Kraj: Rijeka

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a Ri Majstor »

Nema potrebe za isprikom nikome. A maleni da je ikad probao žgance u životu, ne bi lupao gluposti... ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a maxima »

Ri Majstor napisal/-a:Nema potrebe za isprikom nikome. A maleni da je ikad probao žgance u životu, ne bi lupao gluposti... ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
In kakšno glupost sem napisal, če lahko izvem?
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a 038 »

maxima napisal/-a:Ah prosim.. To je najbolj zanič mašina kar je lahko
maxima napisal/-a:Tapravi se glasi #-o
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

maxima napisal/-a: In kakšno glupost sem napisal, če lahko izvem?
Glupo je že to, da se za najstnika obnašaš do nekaterih forumašev milo rečeno nesramno. In tu gor je dosti takih, ki poznajo zadeve veliko ali celo mnogo bolje, kot ti le sanjaš. Kot ti je že @cokla povedal, boš moral pojesti še kar nekaj čokolinota (pardon, žgancev), da boš lahko tu gor diskutiral na nivoju, primernem železničarju. In da podaš mnenje o Vectronu le kot zagrizen ljubitelj vlakcov, še ne pomeni, da je določena lokomotiva zanič. Pravzaprav si niti upati nebi smel pomislit, kaj šele, da kaj takega napišeš tu gor. Zato ti priporočam, da brzdaš svoj jezik in svoje ljubiteljstvo železnic opazuješ po tihem v ozadju, komentiranje pa prepusti strokovnjakom, ki s temi stroji dejansko delajo. [-o<
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a maxima »

cokla napisal/-a:Sami eksperti tule...
To pa ni nesramno do večine forumašev hm?
petindvajsetka napisal/-a: In da podaš mnenje o Vectronu le kot zagrizen ljubitelj vlakcov, še ne pomeni, da je določena lokomotiva zanič.
To je mnenje večine strojevodij, s katerimi sem se pogovarjal.

Mogoče tudi jaz vem kakšno stvar več kot kateri strojevodja, tako da ni treba da se imate 50+ letniki za nekaj več od ostalih.
S to debato sem zaključil.
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

maxima napisal/-a:
cokla napisal/-a:Sami eksperti tule...
To pa ni nesramno do večine forumašev hm?
Ni, @cokla ti je prav povedal. Podajaš ljubiteljsko mnenje, potem pa spremeniš v drugo smer:
maxima napisal/-a: To je mnenje večine strojevodij, s katerimi sem se pogovarjal.
Torej, ne govori (bluzi) o nečem, česar nimaš pojma, oziroma ne upravljaš s strojem ti.
maxima napisal/-a: Mogoče tudi jaz vem kakšno stvar več kot kateri strojevodja, tako da ni treba da se imate 50+ letniki za nekaj več od ostalih.
Veliko si upaš trditi za svojih nekaj rosno mladih pomladi. :^o
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a 038 »

maxima napisal/-a:S to debato sem zaključil.
Dobro da si, saj očitno je večina strojevodij s katerimi si se pogovarjal iz generacije "joystick boys", kot jih je nekdo pred casom poimenoval.
Morda res veš več o "teoriji" kot marsikateri strojevodja, kar pa še ne pomeni da veš vse in da si strojevodja.
Sicer pa je bil javni razpis za strojevodjo, upam da si se prijavil nanj :wink: .
Marsikdo se ima za strojevodjo, v resnici pa ni strojevodja.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

petindvajsetka napisal/-a:. Zato ti priporočam, da brzdaš svoj jezik in svoje ljubiteljstvo železnic opazuješ po tihem v ozadju, komentiranje pa prepusti strokovnjakom, ki s temi stroji dejansko delajo. [-o<
V čudno smer je stekla debata. Kdo pa je tukaj strokovnjak, ki upravlja s tem strojem, razen tisti, ki so pri RCA? No, tisti so pa itak povedali tukaj in drugje, kaj je ta stroj...tudi @1216-001, katerega mnenje je zaradi izkušenj precej merodajno.

viewtopic.php?f=2&t=8842&p=217627&hilit ... om#p217627

Torej, se @maxima v večini sploh ni udaril povsem mimo. Je pa res, da v službi vedno pride do nasprotja. 50 % za, 50 % proti. Nič novega na železnici po Evropi. Pa predno kdo koga kaj obtožuje karkoli, naj prvo razčisti pri sebi. Nekaterim se povsem "spipa" in zaslepi ko vidijo nasprotje, tega v kaj so vpeti sami. Vem, zelo čuden stavek, ampak nekdo se bo moral najti v njem.
038 napisal/-a: Dobro da si, saj očitno je večina strojevodij s katerimi si se pogovarjal iz generacije "joystick boys", kot jih je nekdo pred casom poimenoval..
Nekako tako. Tisti, ko pridejo iz starih strojev na novega, hvalijo udobje. Tisti, ki so že na začetku na novem stroju, pa opazijo vsako poslabšanje.
Odgovori