Nove dizelske lokomotive

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a OBB »

kvak napisal/-a:kdaj pa vozijo regani po bohinjki
Govorim za Podbrdo: RCA 20:43 učasih, 21:03, 22:53, 23:30, 1:00 to so nekatere ure 10 min sm se mogoce zmotu. Drugace tovornim nemores napovedat kdaj pridejo najbolje je poklicat na Most alpa v Bohinj.
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

TGV Lyria napisal/-a:Je pa to edini dizelski Vectron zaenkrat, in se ga uporablja bolj za promocijske vožnje kot je ta.
Ne bo držalo, dizel Vectroni so zaenkrat trije.
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a Dino S »

OBB napisal/-a: teli Vectroni pa imajo kar pospešek.

Povezava na video

...
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

OBB napisal/-a: teli Vectroni pa imajo kar pospešek.

Povezava na video

Tudi tole ni zanemarljivo. 8) Pa še zvok, ki naježi kožo. Koga moti zvok, naj se raje drži knjig in klime...
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Dino S napisal/-a:
OBB napisal/-a: teli Vectroni pa imajo kar pospešek.

Povezava na video


Takole nekako smo včasih speljevali tudi po Dolenjskem. Ko je vozil še 4110-4111 (Teksas), ga je pozimi vlekel Regan, včasih pa je bila na sklepu še Španka, da je ni bilo treba strojno pošiljat iz Lb v Nm. In ko sta oba pohodila gas, je šlo kot metek iz postaje :!:
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a OBB »

A se bojo kupile nove lokomotive jeseni?
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a OBB »

Izvedel sem od enega železničarja da v Novo gorico pridejo dve novi Beli lokomotivi zgleda so Vectroni. Pridejo enkrat konec poletja oz. jeseni.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

OBB napisal/-a:Izvedel sem od enega železničarja da v Novo gorico pridejo dve novi Beli lokomotivi zgleda so Vectroni. Pridejo enkrat konec poletja oz. jeseni.
[-o< [-o< #-o #-o :roll: :roll: nisem si mislil da imamo na forumu novega Mirota...
Smo že enkrat napisali v tej temi: dizelski Vectroni so zaenkrat izdelani samo trije! Verjetnost, da bi SŽ kar dva od treh dobile v floto, je manjša od ene stomilijoninke, da bi jih pa poslale v Divjino, pa je verjetnost skoraj nična!
Že črno mambo smo, po informacijah od strojevodje, ki je tudi naš forumaš, na Danube Expressu prejšnji teden prvič in zadnjič videli v NG. Dolenjsko-ljubljanski lobi je premočan, in o novih lokomotivah v NG niti ne sanjaj.
(Pa saj jih niti ne potrebujemo, smo zadovoljni z Regani!)
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Hm, mogoče bodo pa 33-tko in 06 prebarvali v belo??
preglednik
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4119
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a mkx »

TGV Lyria napisal/-a:Dolenjsko-ljubljanski lobi je premočan ...
Kje lahko lobiram proti črni mambi na dolenjski progi? Sedaj sem stabiliziral bioritem ravno tako, da mi tako ob zajtrku kot ob večerji glasbeno spremljavo dela Španka (nekaj sekund vožnje v 6+ stopnji, poslušano na zračni razdalji cca 3 km). Če jo bo zamenjal Hercules, bo nekaj manjkalo :lol:
LP, Metod
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a OBB »

TGV Lyria napisal/-a:
OBB napisal/-a:Izvedel sem od enega železničarja da v Novo gorico pridejo dve novi Beli lokomotivi zgleda so Vectroni. Pridejo enkrat konec poletja oz. jeseni.
[-o< [-o< #-o #-o :roll: :roll: nisem si mislil da imamo na forumu novega Mirota...
Smo že enkrat napisali v tej temi: dizelski Vectroni so zaenkrat izdelani samo trije! Verjetnost, da bi SŽ kar dva od treh dobile v floto, je manjša od ene stomilijoninke, da bi jih pa poslale v Divjino, pa je verjetnost skoraj nična!
Že črno mambo smo, po informacijah od strojevodje, ki je tudi naš forumaš, na Danube Expressu prejšnji teden prvič in zadnjič videli v NG. Dolenjsko-ljubljanski lobi je premočan, in o novih lokomotivah v NG niti ne sanjaj.
(Pa saj jih niti ne potrebujemo, smo zadovoljni z Regani!)
Jaz sem napisal kar sem slišal. V Novo Gorico prihajata dve beli NOVI sž lokomotivi. Zdaj koliko je to res nevem ampak on je slišal na železniški postaji v NG od nekega železnicarja ki dela v pisarnah.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a cokla »

OBB napisal/-a: Jaz sem napisal kar sem slišal. V Novo Gorico prihajata dve beli NOVI sž lokomotivi. Zdaj koliko je to res nevem ampak on je slišal na železniški postaji v NG od nekega železnicarja ki dela v pisarnah.

Sem slišal, da je nekdo slišal od nekoga, ki je slišal od njega, ki je slišal tam. ](*,)
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a bronz »

TGV Lyria napisal/-a:[quote="OBB"
Že črno mambo smo, po informacijah od strojevodje, ki je tudi naš forumaš, na Danube Expressu prejšnji teden prvič in zadnjič videli v NG. Dolenjsko-ljubljanski lobi je premočan, in o novih lokomotivah v NG niti ne sanjaj.
(Pa saj jih niti ne potrebujemo, smo zadovoljni z Regani!)
Ta "tvoj" dolenjsko-ljubljanski lobi ni nič kaj močen, ker sta oba v službi na štajerskem, servis je pa resda v Ljubljani :mrgreen:
Ni ga junaka...............................................................................................................
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Spoštovani bronz, vprašanje mimo teme, ali si s svojim podpisom (ki ga očitno nisi namerno dokončal) mislil tole? ("ni ga junaka, ki ne lula kadar kaka") :D
Simpl je tanartabul.
bugear
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 121
Pridružen: 24.04.2009, 20:33
Kraj: Češka

Re: Nove dizelske lokomotive

Odgovor Napisal/-a bugear »

cokla napisal/-a:
OBB napisal/-a: Jaz sem napisal kar sem slišal. V Novo Gorico prihajata dve beli NOVI sž lokomotivi. Zdaj koliko je to res nevem ampak on je slišal na železniški postaji v NG od nekega železnicarja ki dela v pisarnah.

Sem slišal, da je nekdo slišal od nekoga, ki je slišal od njega, ki je slišal tam. ](*,)
Saj je pisal da bodo bele. Če ima tako natančne podatke, to mora biti stoodstotno res. :lol:
"Milovat tě budu stale,
děkuju za krásný rok"!
Odgovori