30 novih potniških garnitur v letu 2016

Debata okoli voznega parka
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

bugear napisal/-a: Homologacija garniture s hidromehanskim prenosom ponavadi ni nič težavnega. ..., a za dizel desirote nisem slišal večjih pritožb stran tega.
.
Težave so z mehanskim prenosom, predvsem menjalnik je zelo nezanesljiv. Siemens pa tudi več ne dobavlja delov.

Me pa zanima malo več okrog tega najema. To verjetno ni klasični najem, kot, če bo vzel MRCE lokomotivo za par tednov, potem pa jo vrneš? Bolj posrednik med koncesionarjem in naročnikom prevozov, da ni problemov ob menjavi koncesionarja?

Glede homologacije bi bil problem samo čas za pridobitev vseh postopkov. Do takrat, ko bi prišlo do najema, pa bo zagotovo vzunaj že nov razpis ali podpis pogodbe s Stadlerjem.
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

Razpis za novi vlak, že uspešno za 10x dvonadstropje je bo Stadler Rail in vlak ime mu je KISS 160 !
Ostalo 10x hitri vlak in 5 dizel oba čaka, že ma razpis..
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a casio »

Slika
RitterVonGhega napisal/-a:Razpis za novi vlak, že uspešno za 10x dvonadstropje je bo Stadler Rail in vlak ime mu je KISS 160 !
Se pravi take garniture bodo prispele na naše tire. :thumbupr
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

casio napisal/-a: Se pravi take garniture bodo prispele na naše tire. :thumbupr
ČE je stvar resnična (ko bi vsaj bila...) - tričlenske!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a cokla »

In vi verjamete - Mirotu?!? #-o [-o<
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

TGV Lyria napisal/-a:
casio napisal/-a: Se pravi take garniture bodo prispele na naše tire. :thumbupr
ČE je stvar resnična (ko bi vsaj bila...) - tričlenske!
@TGV Lyria ; prej ti rekel da res in točen,.. čestitam ! :thumbupl

kaj pa hitri 10x , kateri firma ? mogoče siemens "Mireo"? hehe , pa še 5x dizel vlak ( mogoče pesa in ime vlak Shark?!?!) hehe :lol:
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

In vi verjamete - Mirotu?!? #-o [-o<
A ti mogoče ne verjameš Mirotu. Jaz se namreč že lep čas vozim z RJ......

LPL
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

RitterVonGhega napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:
casio napisal/-a: Se pravi take garniture bodo prispele na naše tire. :thumbupr
ČE je stvar resnična (ko bi vsaj bila...) - tričlenske!
@TGV Lyria ; prej ti rekel da res in točen,.. čestitam ! :thumbupl

kaj pa hitri 10x , kateri firma ? mogoče siemens "Mireo"? hehe , pa še 5x dizel vlak ( mogoče pesa in ime vlak Shark?!?!) hehe :lol:
Jaz vem, jaz vem

Hitri vlak 10x je bo firma Stadler flirt 3 extended, 5x dizel je bo GTW 2/8 diesel. :wink:

Keep calm and calm down. Just calm down, please!
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: 25 novih potniških garnitur v letu 20xx

Odgovor Napisal/-a Tonka »

In od kod so ti podatki?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: 25 novih potniških garnitur v letu 20xx

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Tonka napisal/-a:In od kod so ti podatki?
Kateri? Če misliš na prvo objavo o dvonadstropnih Stadlerjih je @Herr Ritter videl objavo na internetu, kjer je ena skupina sprobala Westbahn-ovega dvonadstropnega Stadlerja, kako je oh in sploh in je bila potem novica, da se je prijavil isti proizvajalec na razpis SŽ-ja. Tisti, ki so ga sprobali, mislijo, da bi lahko prišel enak na Slovenske tire. Ritter pa je vzel bolj resno in misli, da se razpisi zaključujejo eno po eno enoto. Jaz sem pa malo prilil vode na njegov mlin, za ostale dve garnituri, kateri sta v ponudbi. :wink:

Resnica pa je ta, da ni še nič znanega. Znano bo, ko bo Gospod Mes uradno naznanil in nihče drug. Je treba ponudbo preučit in seznanit nadzornike. Oni bodo potrdili ali zavrnili ponudbo. Verjetno s prihodnjim mesecem.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Še malo pikantnih podrobnosti...

Če razpis pade, se na novega verjetno NE bosta prijavila, ne Newag, ne Pesa (če bo možna prijava posameznih modelov). Oba sta v zelo slabi finančni situaciji. Pesa celo tako, da nima denarja za prijavo na razpise. Prav tako ima Pesa hude težave pri dostavi 470 dizlov DB-ju, ker je razmerje teža/moč sila neugodna. In lahko se zgodi, da od naročila ne bo nič. In še veliko zahtevkov za garancijska popravila...
Sedaj je vse je na strani Poljske vlade, ki pa je v krizi, saj so preveč ideološki...problemi se pa kopičijo.... #-o
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a gorican »

Če malce vpadem v debato :mrgreen:
Ko vidim, berem to o novih potniških vlakih na naših progah, se mi poraja vprašanje, a imajo na SŽ sploh v načrtu, kako te nove vlake obvarovati pred vandali v večernem, nočnem času, da ne bodo na njih ustvarjali "umetnine", kot so do sedaj na gomulkah, desirojih, fiatih, itd. ??
Recimo kakšne montažne garaže na postajah ali najem varnostnikov...

p.s. pa ne mi argumentirat, saj vsi novi vlaki imajo zaščitno folijo, ker tako mišljenje je porazno, sramotno, sploh če enako mislijo vodilni na SŽ #-o
bugear
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 121
Pridružen: 24.04.2009, 20:33
Kraj: Češka

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a bugear »

Re 4/4 napisal/-a:Težave so z mehanskim prenosom, predvsem menjalnik je zelo nezanesljiv. Siemens pa tudi več ne dobavlja delov.

Me pa zanima malo več okrog tega najema. To verjetno ni klasični najem, kot, če bo vzel MRCE lokomotivo za par tednov, potem pa jo vrneš? Bolj posrednik med koncesionarjem in naročnikom prevozov, da ni problemov ob menjavi koncesionarja?

Glede homologacije bi bil problem samo čas za pridobitev vseh postopkov. Do takrat, ko bi prišlo do najema, pa bo zagotovo vzunaj že nov razpis ali podpis pogodbe s Stadlerjem.
Te težave ima kateri uporabnik? Moja informacija iz precej zanesljivega vira je govorila o desirotih Alpha Trains, ampak je iz časa, ko je RegioJet prihajal na Slovaško, lahko se že spremenilo.

Ja, to je verjetno njihov poslovni model. Ne vem, kako posluje MRCE zdaj, ampak včasih tudi ni bilo tako, da bi nekdo prišel, da hoče najet lokomotivo za enih par tednov, in jo tudi dobil.

Seveda, cilj bil predvsem pokazat, da takšna možnost obstaja, na primer če bi prišlo do daljšega trenutka razmišljanja v stilu "zdaj ne vemo, kaj sploh hočemo".
"Milovat tě budu stale,
děkuju za krásný rok"!
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

bugear napisal/-a: Te težave ima kateri uporabnik? Moja informacija iz precej zanesljivega vira je govorila o desirotih Alpha Trains, ampak je iz časa, ko je RegioJet prihajal na Slovaško, lahko se že spremenilo.

Ja, to je verjetno njihov poslovni model. Ne vem, kako posluje MRCE zdaj, ampak včasih tudi ni bilo tako, da bi nekdo prišel, da hoče najet lokomotivo za enih par tednov, in jo tudi dobil.
OeBB je priznal v medijih. Samo ne vem, a so popravili zadeve. Je pa tudi tukaj že bilo omenjeno, da so "pokvarljivčki". Drugače, ali ni en RegioJet desiro zgorel pred nekaj dnevi? Nekaj sem videl, samo Češko/Slovsaško razumem le, če je zapisano in, če preberem dvakrat. Če poslušam ne razumem čisto nič. :oops:

Ja danes je malo drugače. Imaš 4 velike ponudnike ( MRCE, ELL, Railpool, Alpha Trans), tako, da je danes vse lažje. Za dnevne in urne najeme, pa večina uporabi kar lahko kdo posodi. Predvsem SBB posoja v Nemčiji svoje traxxe, sam pa uporablja najete vectrone, ker potrebuje lokomotivo za 4 države (Rotterdam/Hamburg-Milano), da spelje tovor preko svojih tunelov. :wink:
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a gorican »

Ne bi rad odpiral politična prepucavanja tukaj na forumu, ampak resno me zanima, če je možnost, da v kolikor se menja vlada konec prihodnjega leta in tej vlaki še ne bodo kupljeni/naročini, a se zna zgoditi, da nova oblast preprosto odvzame/prerazporedi ta denar za kaj drugega(sociala, ceste, subvencije, gospodarstvo, policija, zdravstvo, ipd.)??
Ali je stvar že tako daleč, da nova vlada ne bi imela vpliva.

p.s. podobno sem pred meseci že spraševal za nadgradnjo železniške infrastrukture v zvezi s novo vlado.
Zaklenjeno