Tokovni odjemniki 541 in 1216

Debata okoli voznega parka
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

milchy napisal/-a:
Aleš ? a se ti zdi da tole paše sem ?
Morda je mislu, da ker je to trenutno aktualna tema, da se bo najprej tu opazilo!
Aleš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 26.08.2006, 21:05

Odgovor Napisal/-a Aleš »

Mislim, da je posredno povezano, morda se pa motim.

Edit: Težave na vozni mreži so vzrok težav v obeh primerih, zato sem tudi objavil v tej temi.

Pa brez zamere.

Aleš
Zadnjič spremenil Aleš, dne 29.01.2007, 22:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

V resnici bolj paše v ID.

No, bomo že preživeli. :-s
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Dolfe napisal/-a:
N€jc napisal/-a:ajoj :? s kakšno hitrostjo pa vozi tam vlak, če so na potniki na strehi?
He,he,...sej moje pisanje tudi nenehno kontrolirate. Slika Slika


Tam je vse kar gre hitreje kot 20km/h, že ICS z nagibno tehniko.Slika
Urejeno :wink:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Tine Jarm napisal/-a:... No pri naših se da voziti z dvema dvignjenima in se tu malce ublaži vpliv žledu, pri Avstrijskih pa je samo eden OT za 3kV....

Tudi pri Avstrijskih sta dva odjemnika za 3kV.
LEP DAN
Igor
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

igorl72 napisal/-a:
Tine Jarm napisal/-a:... No pri naših se da voziti z dvema dvignjenima in se tu malce ublaži vpliv žledu, pri Avstrijskih pa je samo eden OT za 3kV....

Tudi pri Avstrijskih sta dva odjemnika za 3kV.
OeBB 1822 je ima 3kV+15kV isti SIEMENS, leta 1993!
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

igorl72 napisal/-a:
Tine Jarm napisal/-a:... No pri naših se da voziti z dvema dvignjenima in se tu malce ublaži vpliv žledu, pri Avstrijskih pa je samo eden OT za 3kV....

Tudi pri Avstrijskih sta dva odjemnika za 3kV.
Ne bom oporekal tej trditvi. Do sedaj pa sem videl le ÖBB 1216 lokomotive z enim odjemnikom toka za =3kV. Pa tudi iz fotografij se da lepo videti, da je samo en odjemnik toka za =3kV saj vozijo z dvignjenim prvim odjemnikom.

Vsekakor je možno, da imajo ÖBB na katerem tipu (A,B,C) tudi po dva odjemnika toka.

Bojan, Hulk in ostali, ali lahko pomagate doreči to zadevo.
Tine
Uporabniški avatar
strojevodja
Mojster
Mojster
Prispevkov: 147
Pridružen: 05.10.2005, 17:21
Kraj: sirni slovenski tiri

Odgovor Napisal/-a strojevodja »

hulk napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Sicer še ne poznam teh lokomotiv,.... samo, ....ali ne uporabja vsak sistem svoj OT?
Dvig določenega odjemnika naj bi odrejal računalniški sistem. Ne verjamem da se ga da tudi ročno pregoljufat. Res pa je tudi, da imajo avstrijci zadnji teden hude težava na progi.

Mogoče bo Bojan povedal kaj več.

lp
Seveda vsak sistem ima svoj OT in na 1216 se napaka pojavlja na OT za 3 kV. Nekako logično je, da se grafit na drsalki za 3kV prej obrabi saj skozi njo tečejo 5X večji tokovi kot na OT za 15 kV~ toda na 1216 je vseeno prezgodaj za kaj takega saj imajo 3 kV OT na teh lokomotivah komaj 200, 300 ur drsanja po naši vozni mreži. Nekje mora biti hakeljc.
Lokomotivi 1216 in naša 541 imata po dva OT za 3kV. Torej da ni nobeden OT ostal dvignjen verjetno ni napaka v drsalki, če bi že bila težko da bi bila oba toliko izrabljena, da enega nebi mogel dvigniti.Kolikor sem zasledil se je OT dvignil in nato sam spustil bi znala biti napaka v sistemu za prepoznavanje napetosti in če ni pravi sistem napetost za določen OT pravilno spoznan se ta avtomatsko spusti. :-k
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

strojevodja napisal/-a:
hulk napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Sicer še ne poznam teh lokomotiv,.... samo, ....ali ne uporabja vsak sistem svoj OT?
Dvig določenega odjemnika naj bi odrejal računalniški sistem. Ne verjamem da se ga da tudi ročno pregoljufat. Res pa je tudi, da imajo avstrijci zadnji teden hude težava na progi.

Mogoče bo Bojan povedal kaj več.

lp
Seveda vsak sistem ima svoj OT in na 1216 se napaka pojavlja na OT za 3 kV. Nekako logično je, da se grafit na drsalki za 3kV prej obrabi saj skozi njo tečejo 5X večji tokovi kot na OT za 15 kV~ toda na 1216 je vseeno prezgodaj za kaj takega saj imajo 3 kV OT na teh lokomotivah komaj 200, 300 ur drsanja po naši vozni mreži. Nekje mora biti hakeljc.
Lokomotivi 1216 in naša 541 imata po dva OT za 3kV. Torej da ni nobeden OT ostal dvignjen verjetno ni napaka v drsalki, če bi že bila težko da bi bila oba toliko izrabljena, da enega nebi mogel dvigniti.Kolikor sem zasledil se je OT dvignil in nato sam spustil bi znala biti napaka v sistemu za prepoznavanje napetosti in če ni pravi sistem napetost za določen OT pravilno spoznan se ta avtomatsko spusti. :-k
V primeru na Jesenicah pri vlaku 415 se je drugi OT spustil nekaj časa po zagonu, ko je bilo gretje vključeno. Torej sistem za prepoznavanje napetosti je svoje že naredil.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Odjemnik toka od lokomotive - serija 541.

Poln zadetek v laket ....... :-k


1.Slika


2. Slika




lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
kamerad
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 360
Pridružen: 27.03.2008, 19:16
Kraj: dežela cvička

Odgovor Napisal/-a kamerad »

Saj še kar dobr zgleda ,kje so ga pa spigal ???
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kamerad napisal/-a:Saj še kar dobr zgleda ,kje so ga pa spigal ???


Hehe, če pogledaš drugo sliko, na paleti piše MAV in EU......... Slika


Pojma nimam, jaz sem se samo spotaknil v njega. Morda vé cokla kaj več ali pa kdo drug, ki fura ta Siemensov El toko-profito. press :lol:




lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori