Nove garniture Stadler

Debata okoli voznega parka
Odgovori
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a desiro »

TGV Lyria napisal/-a:
desiro napisal/-a:
dingo napisal/-a:Gledam slike novih vlakov pa je na vsaki drug odtenek modre. Kakšna bo sploh barva v "živo". Svetlo modra, temno modra, turkizna?

Hvala za odgovor
Če jih bodo prali tako pogosto kot sedanje potem bo asrana. :twisted: :lol:
No no! Siemensi so prav lepo bleščeče rdeči.
Prve tri dni ko so iz pralnice....
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a sikos »

http://www.railvolution.net/news/first-sz-flirt-dmu

Vseh 5 DMV je že končanih. Gredo vsi na testiranje?
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Thomas
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 25.03.2019, 13:56

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Thomas »

dingo napisal/-a:Verjetno se malo računa tudi na elektrifikacijo do Kamnika in Grosuplja v nasprotnem bo po moje potrebno v 10ih letih dokupiti še cca 20 dmg-jev (manjši winki bi bili kar idealni) , da se dokonča prenova voznih sredstev. No sej mogoče imajo tudi to še v planu.
Za kamniški odsek ne vem, za dolenjko pa je predvidena elektrifikacija - ampak šele po končani posodobitvi proge, kar zajema okrepitev nosilnosti proge, ureditev postajališč in odpravo nivojskih prehodov. Verjetno pa bo potrebnih kakšnih 5 - 10 let, dokler bo to urejeno.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

dingo napisal/-a:Verjetno se malo računa tudi na elektrifikacijo do Kamnika in Grosuplja v nasprotnem bo po moje potrebno v 10ih letih dokupiti še cca 20 dmg-jev (manjši winki bi bili kar idealni) , da se dokonča prenova voznih sredstev. No sej mogoče imajo tudi to še v planu.
Idealno bi bilo, leta 2021 kupiti 11 rabljenih Stadlerjev GTW 2/6, ki sedaj vozijo na progi Val Venosta/Vinschgaubahn na Južnem Tirolskem (Merano - Mals). Proga je v postopku elektrifikacije in omenjene dizelske garniture bodo takrat naprodaj za razmeroma nizko ceno.
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Članek o spoznavanju/izobraževanju slovenskih inštruktorjev strojevodij z dizel Flirtom v zadnji številki VITraž-a: https://www.sz-vit.si/uploads/www.sz-vi ... er_web.pdf
Aljaž
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a dingo »

No potem bo zelo kmalu prva garnitura pri nas. Moram priznati, da so zelo lepe in bodo za dolenjsko progo (malo lokal patriotizma :D ) pomenile kvantni skok za potnike. Verjamem, da se bo več ljudi odločilo za vlak, ko jih bodo videli.
Me pa zanima glede dobav. Morajo biti najprej dobavljene garniture po osnovni pogodbi in šele nato po dodatni? Ali bo to potekalo vzporedno? Predvsem me zanima zaradi dizel garnitur, če se bo proizvodnja takoj nadaljevala.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a desiro »

dingo napisal/-a:No potem bo zelo kmalu prva garnitura pri nas. Moram priznati, da so zelo lepe in bodo za dolenjsko progo (malo lokal patriotizma :D ) pomenile kvantni skok za potnike. Verjamem, da se bo več ljudi odločilo za vlak, ko jih bodo videli.
Me pa zanima glede dobav. Morajo biti najprej dobavljene garniture po osnovni pogodbi in šele nato po dodatni? Ali bo to potekalo vzporedno? Predvsem me zanima zaradi dizel garnitur, če se bo proizvodnja takoj nadaljevala.
baje da se bo najprej izpolnila prva pogodba...
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

dingo napisal/-a:No potem bo zelo kmalu prva garnitura pri nas. Moram priznati, da so zelo lepe in bodo za dolenjsko progo (malo lokal patriotizma :D ) pomenile kvantni skok za potnike. Verjamem, da se bo več ljudi odločilo za vlak, ko jih bodo videli.
Me pa zanima glede dobav. Morajo biti najprej dobavljene garniture po osnovni pogodbi in šele nato po dodatni? Ali bo to potekalo vzporedno? Predvsem me zanima zaradi dizel garnitur, če se bo proizvodnja takoj nadaljevala.
Glede na članek bo prva pri nas v parih dneh, glede na to, da naj bi se izobraževanje na garniturah nadaljevalo v sloveniji sredi januarja.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

dingo napisal/-a: Morajo biti najprej dobavljene garniture po osnovni pogodbi in šele nato po dodatni? Ali bo to potekalo vzporedno? Predvsem me zanima zaradi dizel garnitur, če se bo proizvodnja takoj nadaljevala.
V Misnku bodo leta 2020 naredili 400 členov garnitur, kar pomeni, da prednostnega skakanja ni. Po drugi pogodbi pridejo najprej 3 EMG, januarja 2022 pa prvi dve DMG. Seveda +/- kakšen teden. Tako da, še bo čakanja.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Iz druge teme:
Re 4/4 napisal/-a: Pa še ena stvar. Moj vir pravi, da prvi Flirt pride 20.1. na Hodoš.
...bo držalo, ker se to že kar nekaj časa govori. 17.1. naj bi prva garnitura zapustila Siedlce (ali Žmigrod, kjerkoli pač že trenutno je) in po vlečenju prek vikenda 20.1. prispela na Hodoš. Govori se celo, da naj ne bi bila samo ena, vseh 5 je pa baje že dokončanih.
Trasa tega prevoza bo očitno zanimiva, predvidevam da gredo prek Slovaške (Breclav - Bratislava - Rajka) ter nato najbrž prek Györa ali Csorne na Bobo - Ukk - Hodoš. Verjetno bo tudi naprej do Ljubljane garnitura vlečena. Morda enkratna priložnost, da se ujame Flirta spetega z Mopedom :D
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

TGV Lyria napisal/-a:Iz druge teme:
Re 4/4 napisal/-a: Pa še ena stvar. Moj vir pravi, da prvi Flirt pride 20.1. na Hodoš.
...bo držalo, ker se to že kar nekaj časa govori. 17.1. naj bi prva garnitura zapustila Siedlce (ali Žmigrod, kjerkoli pač že trenutno je) in po vlečenju prek vikenda 20.1. prispela na Hodoš. Govori se celo, da naj ne bi bila samo ena, vseh 5 je pa baje že dokončanih.
Trasa tega prevoza bo očitno zanimiva, predvidevam da gredo prek Slovaške (Breclav - Bratislava - Rajka) ter nato najbrž prek Györa ali Csorne na Bobo - Ukk - Hodoš. Verjetno bo tudi naprej do Ljubljane garnitura vlečena. Morda enkratna priložnost, da se ujame Flirta spetega z Mopedom :D
Odgovor je DA ..

Lp :)
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a:Morda enkratna priložnost, da se ujame Flirta spetega z Mopedom :D
[-X Kako se že prevaža garniture? Railadventure habfis ščitni vagoni s prilagojeno spenjačo ali nekaj kontejnerskih vagonov pred in za garnituro/ami.
nagibni
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 37
Pridružen: 25.01.2017, 21:33

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a nagibni »

Kakšna pa je dolžina ene dizel garniture s spenjačo?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

nagibni napisal/-a:Kakšna pa je dolžina ene dizel garniture s spenjačo?
https://railcolornews.com/2018/04/17/si ... rain-sets/

Software pa tudi omogoča sprego med različnimi tipi garnitur.
smok1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 81
Pridružen: 21.12.2017, 15:56

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a smok1 »

Re 4/4 napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:Morda enkratna priložnost, da se ujame Flirta spetega z Mopedom :D
[-X Kako se že prevaža garniture? Railadventure habfis ščitni vagoni s prilagojeno spenjačo ali nekaj kontejnerskih vagonov pred in za garnituro/ami.
Zakaj je pa to potrebno?
Odgovori