Nove garniture Stadler

Debata okoli voznega parka
Odgovori
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Ta vlak ne bi mogel voziti kot IC, kot RG pa (se mi zdi). Kaj pravite?
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a sikos »

Gledam slike @Cokla, pa me zanima kakšne barve bojo napisi za končno postajo vlaka? Na eni sliki je Koper videti z zeleno barvo, in me zanima kako bi se to videlo v praksi v temi in sončnem vremenu, kajti na sedajšnjih Desirojih se ne vidi prav dobro...
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a cokla »

sikos napisal/-a:Gledam slike @Cokla, pa me zanima kakšne barve bojo napisi za končno postajo vlaka? Na eni sliki je Koper videti z zeleno barvo, in me zanima kako bi se to videlo v praksi v temi in sončnem vremenu, kajti na sedajšnjih Desirojih se ne vidi prav dobro...

Ni zelena...tisto je očitno nek barvni odtenek, ki ni realen. Če pogledaš zadnjo mojo sliko je napis tak, kot je v resnici.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

vidkrt napisal/-a:Ta vlak ne bi mogel voziti kot IC, kot RG pa (se mi zdi). Kaj pravite?
Prav brez problema je lahko IC glede na našo velikost. Smo malo premajhni, da bi se šli resne IC vlake. Več o tem pa sem zapisal tule. :D
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a desiro »

TGV Lyria napisal/-a:
vidkrt napisal/-a:Ta vlak ne bi mogel voziti kot IC, kot RG pa (se mi zdi). Kaj pravite?
Prav brez problema je lahko IC glede na našo velikost. Smo malo premajhni, da bi se šli resne IC vlake. Več o tem pa sem zapisal tule. :D
Ma kaki da je lahko...seveda garnitura z 1. razredom ne more biti IC, to je lahko le garnitura z samo 2. razredom in 20 km/h nižjo V max..... #-o :roll: :roll:

@cokla...seveda so eksperti, 2 tedna se novi vlak ne prikaže in se že skoraj da ne govori da je cel zgorel #-o Dajte za boga počakat na konec testiranja, ko bo pač bo, še vedno sem prepričan da kljub preglavicam s COVID-19 vseskupaj za 3 v končni fazi različne garniture ne bo trajalot ako dolgo kot z ÖBB talentom 3.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Desiro, ko si že omenil ÖBB talent 3, bi omenil, da je to tudi primerna za SŽ. Kaj pravite?
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

vidkrt napisal/-a:Desiro, ko si že omenil ÖBB talent 3, bi omenil, da je to tudi primerna za SŽ. Kaj pravite?
Pelji ga k hudiču čimprej in naj ga vzame. Ker to kar imajo v Avstriji z njim je komedija zmešnjav najvišje klase. Bomo videli kaj bo sploh iz tega, ali ga bodo sploh na tire spravili. 2 leti zamude že, pa še kar nima dovoljenja.
Primerni za SŽ bi bili vsi, izbran je pa lahko le eden. In z malo sreče smo izbrali najboljše kar se da. Zakaj bi si kdo želel slabše?
desiro napisal/-a:...še vedno sem prepričan da kljub preglavicam s COVID-19 vseskupaj za 3 v končni fazi različne garniture ne bo trajalo tako dolgo kot z ÖBB talentom 3.
To sploh ni težko doseči. Ker je vprašanje ali bo ta Antitalent sploh videl redne vožnje. Imaš pa še hujši primerek: Škoda MüNüX...
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Koga? Mene?! :?
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a sikos »

cokla napisal/-a:Ni zelena...tisto je očitno nek barvni odtenek, ki ni realen. Če pogledaš zadnjo mojo sliko je napis tak, kot je v resnici.
Hvala za odgovor. Menda se bo tudi napis takšne barve dobro videl :wink:

Ali se že kaj ve če se bo kaj skrajšal čas vožnje - na Dolenjski progi, progi do Kočevja, kamor naj bi tile Stadlerji vozili? Videti je da so zelo dobri pospeški napram Kanarčkom...
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

sikos napisal/-a:
cokla napisal/-a:Ni zelena...tisto je očitno nek barvni odtenek, ki ni realen. Če pogledaš zadnjo mojo sliko je napis tak, kot je v resnici.
Hvala za odgovor. Menda se bo tudi napis takšne barve dobro videl :wink:

Ali se že kaj ve če se bo kaj skrajšal čas vožnje - na Dolenjski progi, progi do Kočevja, kamor naj bi tile Stadlerji vozili? Videti je da so zelo dobri pospeški napram Kanarčkom...
Kdo ve zakaj bodo šli ti vlaki do Kočevja, namesto, da bi vozili po bolj prometni progi - Kamniški kjer so ljudje kot sardele.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Matevz96 napisal/-a: Kdo ve zakaj bodo šli ti vlaki do Kočevja, namesto, da bi vozili po bolj prometni progi - Kamniški kjer so ljudje kot sardele.
Edino pravilno da gredo novi vlaki na linijo ki poskusa prvic zaziveti po 40tih ali 50tih letih. Naj se na novi ponudbi ponudi najbolj sodobno varianto. Sicer pa saj bodo vozili tudi po kamniski progi, mar ne?
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Anzee napisal/-a:
Matevz96 napisal/-a: Kdo ve zakaj bodo šli ti vlaki do Kočevja, namesto, da bi vozili po bolj prometni progi - Kamniški kjer so ljudje kot sardele.
Edino pravilno da gredo novi vlaki na linijo ki poskusa prvic zaziveti po 40tih ali 50tih letih. Naj se na novi ponudbi ponudi najbolj sodobno varianto. Sicer pa saj bodo vozili tudi po kamniski progi, mar ne?
Po obeh bodo vozili. 2 garnituri na vsaki naj bi bila začetna delitev.
MatejP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 10.06.2018, 22:37
Kraj: na Goriškem

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a MatejP »

TGV Lyria napisal/-a: Po obeh bodo vozili. 2 garnituri na vsaki naj bi bila začetna delitev.
In 5. garnitura? :wink:
Pa lep pozdrav
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Verjetno po Dolenjski.
preglednik
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

http://www.vladanfoto.cz/clanky-stadler ... velim.html

Še nekaj lepih slik električnega Flirta na testih. Recite kar hočete, ampak ta nova sprednja maska je bombastično lepa. Deluje bolj kot kakšen hitri vlak, ne zgolj regionalna garnitura.
Odgovori