Modelne železnice - zgodovina

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
Odgovori
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Modelne železnice - zgodovina

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

vidim da te teme še ni.... :D

Zanimivo je da tudi modeli vlakov obstajajo že kar nekaj časa. Za märklin imam podatek da od leta 1859 do danes že več kot 140 let obratuje. Za tiste čase je bila to tudi največja tovarna igrač. 1925 se je tudi začela električna 20-voltna železnica in 1935 v merilu HO (halbnull). No toj nekaj na kratko.

Prilagam pa sliko ene od lokomotiv iz najine zbirke z očetom, märklinove lokomotive iz leta 1939 HR 800, ki ima častitljivih 68 let in je originalno ohranjena in tudi delujo prefektno. Tako jih vsak božič malo zalaufava da le ne zarustajo :D

:train2

Slika
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

tu je še ena zanimiva slika pred vojno posnega znanega nemškega generala Hermana Goeringa, ki je imel eno največjih maket železnice na svetu.... jaz sem uspel najti le eno sliko... če jih še kod najde naj jih takoj nalima :D

Slika
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Če smem nekaj žlahtnega italijanskega nalimat, tole sem slučajno danes našel, ko sem iskal kje hudiča lahko dobim rezervne dele za Rivarossijeve lokomotive:
http://www.rivarossi-memory.it/
Pa še nekaj (naslovnic) Rivarossijevih katalogov, ki so objevljeni na tej strani
Slika

Slika

Slika

Slika

Na tej strani imate čuda teh fotografij.

Pa še v drugo smer. Nedavno tega sem bil v tehničnem muzeju na Dunaju je bilo tam kup igrač iz raznoraznih obdobij. Žal nisem slikal Märklinovega šivalnega stroja sem pa fotografiral tole Märklinovo zbirko:
Slika
Goran
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Daljnega leta 1956 mi (si :D ) je oče prinesel tudi ta vagonček in to lokomotivo. Kot zanimivost naj povem, da spodaj, tako na vagončku kot na lokomotivi, piše: Fleischmann; made in U.S. zone Germany.

vagonček je izdelan iz pločevine
Slika

Lokomotiva "za navit", poganja jo pero (vzmet), pa ima ohišje in kolesa že izdelana iz t.i. plastične mase.
Slika
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

LOKOMOTIVA

Odgovor Napisal/-a parna »

ZANIMA ME ALI BI PRODALI TA ENKRATEN PRIMEREK.
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

malo pozno a vseeno... ogromno stvar najdeš na www.ebay.de :D
Odgovori