Gorička Mariška

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Gorička Mariška

Odgovor Napisal/-a 038 »

Slika

Slika

Točno nad starim tunelom je nekdaj potekala tel. ali ele. napeljava, ostanki so vidni v tleh na več mestih.
Slika
Slika

Lahko pa tudi organiziramo "Očistimo Slovenijo"
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Jaz bi šel čimprej v akcijo saj, ko bo topleje bo vse polno plazilcev.
inovak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 465
Pridružen: 22.03.2013, 10:29
Kraj: Ribnica

Re: Gorička Mariška

Odgovor Napisal/-a inovak »

Po skoraj 3 letih od zadnje objave je tu informacija o tej progi. V sobotni prilogi Objektiv časopisa Dnevnik, z dne 21. december 2013, je na 16. strani objavljen članek Milana Vincetiča "Gorička Mariška-vlak, ki ostaja romantika" z naslovom ZADNJI ODSEK ZA GORIČKO. Na poseben topel način je prikazana proga in vse kar je z njo bilo povezano. Avtor, drugače sin stanjevskega zadnjega postajenačelnika, je zajel obdobje in ljudi skozi čas vse do današnjih dni. Prepričan sem, da bi vse zapisano bila dobra osnova morda za tanjšo knjižico, saj je še vedno čas za kaj takega. Dve fotografiji s proge in pa slika vozne karte za vožnjo Stanjevci- Murska Sobota samo še potrjujejo to. Žal povezava na stran časopisa še ni možna, morda kdaj kasneje. Morda bi vest o tem bolj sodila v rubriko Železnica v medijih, vendar sem ocenil, da bolj "paše" na to stran, saj se članek in objavljene fotografije na forumu lepo dopolnjujejo.
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Gorička Mariška

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno misleči :D

V "Kamri" se tudi kaj najde. :tree

https://www.kamra.si/digitalne-zbirke/i ... riska.html


LP Igor
Odgovori