v soboto ...

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

v soboto ...

Odgovor Napisal/-a milchy »

... 21. junija bo potekala prireditev "Muzejska poletna noč" in v okviru te naj bi v Železniškem muzeju v Ljubljani zakurili ozkotirno lokomotivo SŽ 71-012 in z njo vozili do popoldneva ......

M.
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Odgovor Napisal/-a Cepi »

To bo pa zanimivo.
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Izgledalo bo pa tako tako: :D :D
Zadnjič spremenil Planet 1830, dne 18.06.2008, 19:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Za vse paroljubce bo to izjemna priložnost videti aktivno ozkotirno lokomotivo v Sloveniji :uuuaavv :uuuaavv :uuuaavv
Tine
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tole bom pa skoraj zagotovo (99%) prišel pogledat. Upam, da se bo dalo priti kaj bližje 06-018, ki je pod ključem pa bom izkoristil čas še za to. Še nekaj fotk bi rabil... Milchy najlepša ti dala :)
Goran
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Včeraj je bilo kar zanimivo v železniškem muzeju. Po dolgem času je zopet sopihala naša tretja aktivna parna lokomotiva SŽ 71-012.

Lokomotivo so iz oskrbe prepeljali na okretnico
Slika

jo počasi začeli spuščati na tire
Slika

z eno osjo je že na tirih
Slika

pogled iz druge strani
Slika

med vožnjo
Slika

za popoln sijaj in blesk lokomotive se je nenehno skrbelo
Slika

Še dobro, da ni bilo kakšnega vodnega oz. zračnega vozila saj bi ga Vojko zagotovo preizkusil.
Slika

vozilo se je tudi z miniaturnim parnim traktorjem
Slika

in derezino
Slika

Na ogled so bili tudi ostali rastavni eksponati. Veliko zanimanja je požela 36-ka katero so začeli obnavljati. 06-ka in 11-ka pa sta bili zaklenjeni v drugem depoju, vendar meni nista ušle. Ravno tako si je bilo mogoče ogledati vožnjo LGB vlakov in to na dokaj nenavadni podlagi pravem železniškem vagonu.
Tine
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Posnel sem nekaj fotk, ko je bilo vsega konec...in je bilo potrebno lokomotivo spraviti v rotundo. Ker ni bilo preveč uradnih fotografov, lepim tukaj svoje fotke.

Začelo se je tako...oz. končalo se je tako:

Slika


Tiri so se "ujeli"...lokomotivo in traktor je potrebno zapeljati na okretnico...

Slika


Lokomotiva je še mogočnejša, če je na podstavnem vozičku (diferenčni voziček ozki - normalni tir)...

Slika


No, sedaj ju pa lahko malo zavrtimo...

Slika


Pritisk na gumb za vožnjo z okretnico...

Slika


sledi vožnja z okretnico...

Slika


...uspelo je..."ujameta" se druga dva tira in zapeljali smo na željeni tir...

Slika


Vrata muzeja se na široko odprejo...in nasvidenje prihodnjič

Slika


Za dokaz, da je lokomotiva še pred kratkim vozila pa še tale fotka..
(parni stroj je še vroč, para še kar pušča...)

Slika


Lokomotiva je na varnem...in "zakajlana"

Slika


Ves postopek je bil opravljen v dobrih petih minutah...fantje so pač profesionalci...:wink:


Pozdrav
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Sam sem tudi bil v muzeju, nekje med 11h in 14h sem se mudil (pač en norec s stativom :mrgreen: ) in posnel kup zanimivih fotografij, ki jih objavim kasneje. Že sedaj pa bi se najlepše zahvalil Janiju Tekavčiču in g. Mladenu Bogiću, ki sta uslišala mojo prošnjo in sem si lahko temeljito ogledal SŽ 06-018.

Mimogrede, po besedah g. Vojka bo 25-026 šla jeseni na predelavo na nafto. Menda pa ne bo zadnja, bo pa prva.
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Gorchi napisal/-a:
Mimogrede, po besedah g. Vojka bo 25-026 šla jeseni na predelavo na nafto. Menda pa ne bo zadnja, bo pa prva.
Torej bo 25-026 prva parna lokomotiva na Slovenskem, ki bo vozila SZ (samična zasedba). :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Gorchi napisal/-a: Mimogrede, po besedah g. Vojka bo 25-026 šla jeseni na predelavo na nafto. Menda pa ne bo zadnja, bo pa prva.
Goran, o tej predelavi je začel govoriti @rawbr, v tej temi Sicer so te informacije po mnenju Brankota neuradne. Očitno pa začenjajo postajati vse bolj uradne! :D
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Dva video posnetka:

Slika

Slika

Goran, bojim se da si napačno slišal. Tudi jaz sem se pogovarjal z Vojkotom in tudi z Rudijem. Oba sta mi potrdila da gre v predelavo 33-ka.
Tine
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a grega »

Pohvale delacem muzeja, da so zakurili to lepo lokomotivo in jo predstavili obiskovalcem.

MMG, ker so naši člani tako lepo ovekovečili ta dan in lokomotivo bi lahko moderator spremenili naslov teme seveda, če Milan ne bi bil jezen.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

grega napisal/-a: MMG, ker so naši člani tako lepo ovekovečili ta dan in lokomotivo bi lahko moderator spremenili naslov teme seveda, če Milan ne bi bil jezen.
To lahko stori Milan sam.Če le hoče.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tin€ napisal/-a:Goran, bojim se da si napačno slišal. Tudi jaz sem se pogovarjal z Vojkotom in tudi z Rudijem. Oba sta mi potrdila da gre v predelavo 33-ka.
Direkt sem vprašal g. Vojka, ko je prišel z enim gospodom do 36-tke; dejansko sem zastavil vprašanje, da se šušlja, da bo šla ena izmed lokomotiv na predelavo na nafto, katera pa bo. Na vprašanje mi je Vojko odgovoril, da naj bi šla prva 25 v jeseni in da se mu zdi to dejanje trapasto namesto da bi usposobili vsaj 06. V nadaljevanju je koj potožil, da včasih smo imeli 5 aktivnih lokomotiv, sedaj pa le še 2....
Toliko iz mojega, rečmo prvega, pogovora z g. Vojkom. In beležno na dan 21. junij nekje ob 13h...
Goran
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Še moj del fotografij od sobotnega obiska.

Najprej sem pod drobnogled vzel SŽ 06-018...

Slika
Lepotica od spredaj

Slika
Nekaj manjka?

Slika
Kompresor in glavni rezervoar za zrak

Slika
Delujoč generator ampak trenutno spi

Slika
Kupola za peskanje
Goran
Odgovori