išče se zanimive zgodbe v povezavi z železnicami

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
Odgovori
majas
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 09.08.2010, 14:04

išče se zanimive zgodbe v povezavi z železnicami

Odgovor Napisal/-a majas »

Pozdravjeni!

Po pregledu foruma in prispevkov na njem bi vam najprej želela čestitati. Presenečena sem nad številom in količino spominov, arhivskih posnetkov in zgodb, ki se jih spominjate in predajate te informacije mlajšim generacijam.

Jaz se na vas obračam, ker potrebujem pomoč.

Zanimajo me zanimive zgodbe iz železnic. Kot na primer kakšna ljubezenska zgodba - je kdo koga spoznal na vlaku na določeni relaciji (in še živi), obstaja kakšen poročen par, ki je z vlakom odšel na poročno potovanje do Munchna, obstaja kakšna relacija, ki je bila v zgodovini še posebej pomembna iz vidika potniškega prometa, morda tudi tovornega,....
Morda poznate kakšnega strojevodjo ali odpravnika, ki je odšel na delo v tujini? Pa se v vseh letih niti enkrat ni vrnil domov. In ne pozna zgodbe SŽ.

Če imate kakršno koli zanimivo zgodbo in bi mi znali pomagati, bom vam neizmerno hvaležna.


Zanimajo me resnične zgodbe. Na primer - zelo bi si želela, če bi lahko dobila kak par, ki bi po dolgih letih ponovno odšel na izlet z vlakom in se spominjal stanja nekoč in stanja danes.... - Nekaj v tem smislu.

Hvala, pa lep dan!
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: išče se zanimive zgodbe v povezavi z železnicami

Odgovor Napisal/-a grega »

lepo pozdravljena na forumu

če se ne motim sem enkrat v reviji Nova proga zasledil neko zgodbo kako je nek Slovenc v avstriji prišel do položaja strojevodja pa tako naprej, če se ti da lahko preletiš revije v pdf formatu na tejle strani.

MMG če se boš tega lotila pa samo opozorilo, da je možno, da je bil članek oz. zgodba še v kateri starejši izdaji #-o
majas
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 09.08.2010, 14:04

Re: išče se zanimive zgodbe v povezavi z železnicami

Odgovor Napisal/-a majas »

grega,

najlepša hvala.
sem namreč režiser dokumentarnega filma o slo. železnicah.

če se spomniš morda še kaj v povezavi s progo ljubljana - munchen (lovšin je na tej relaciji doživel svojo prvo potovalno izkušnjo z vlakom), luka koper in tovorni vlaki,...
morda kakšno zanimivost, ki laiku ni tako znana, bi bila zelo vesela.

morda tudi kakšne super fotogenične lokacije zgoraj omenjenih prog ali kakšna zanimiva dela v okviru železnic, ki načeloma ostajajo skrita očem gledalcev.


hvala še enkrat za pomoč in lep pozdrav!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: išče se zanimive zgodbe v povezavi z železnicami

Odgovor Napisal/-a Tono »

Maja,

v tvojem filmu se spomni tudi na tiste, ki učinkovito in povsem brezplačno propagirajo železnico - na ljubitelje! Na slovenskem je namreč doma veliko vlakoljubcev, ki radi fotografirajo, proučujejo zgodovino in skrbijo za starine, postavljajo makete, potujejo z vlaki, in še bi lahko našteval! Sicer pa se malce razglej po tem forumu, pa boš imel materiala za celo mehiško nadaljevanko, ne zgolj za dokumentarec :)

Lp,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: išče se zanimive zgodbe v povezavi z železnicami

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tono napisal/-a:Sicer pa se malce razglej po tem forumu, pa boš imela materiala za celo mehiško nadaljevanko, ne zgolj za dokumentarec :)

Lp,

Tono
A samo za eno mehiško limonado :D ? Če bi se maja in železocestnik usedla skupaj in šla čez vse tiste načrte, potem bi bila to lahko le ena, za katero upam, da bi bila ena sezona snemanja dovolj. In če ŽC nima namena izdati knjige, mogoče pa bi lahko sfehtali majo za kak "videoprispevek" (dokumentarno oddajo) o začetkih železne ceste na naših tleh?

Maja, brez zamere za gornje pisanje, me pa vseeno zanima, koliko časa imaš na razpolago oz. koliko je lahko dolg dokumentarec? Je lahko v več delih? Sam se moram opravičiti za prispevke, saj sem mnogo premlad, da bi lahko karkoli pomagal vendar mam občutek, da če podrezaš pri pravih ljudeh na tem forumu, boš zvedela mnogo več, kot si predstavljaš.

Veliko sreče, uspeha in upam, da se bo izcimil vsaj en dokumentarec, če ne resnično mogoče kaka (krajša) nadaljevanka!
Goran
Odgovori