Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
Odgovori
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Tako počasi se prebujamo ...
Puhalnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 119
Pridružen: 09.01.2010, 15:10
Kraj: Dobrepule

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Puhalnik »

Če se iz te zadeve ne da narediti turistične atrakcije z mnogimi (ne le z eno) zgodbami, potem »sečem lijevu nogu i to odmah«. Pa pojdimo po vrsti:

Varianta 1.:

Startamo v Železniškem muzeju v Ljubljani (seveda z vsem kar lahko ponudi tudi Ljubljana, ki ima itak že največ turistov v Sloveniji) → nadaljujemo na Gorenjsko → Bled → Bohinj → nadaljujemo skozi Bohinjski predor po Soški progi (kjer imamo možnosti ogledov objektov na njej, ali pa se s postaj z avtobusi odpravimo na krajše ture npr. glede soške fronte v muzej v Kobarid, ali v Idrijo, ali po vprašanjih 'tekočih zadev' v Goriška Brda in pristanemo končno v N. Gorici. Tu nas pričaka krasno obnovljena rotunda z okretnico, v kateri je muzej Transalpine (eksponati, slike, zemljevidi, načrti, multivizija, kratki filmi zanimivih odsekov posneti iz kabine strojevodje etc., etc.), na tirih v njej pa stojijo obnovljene diesel in elektro lokomotive.

Varianta 2.:

Se začne prav tako v Ljubljani in se nadaljuje čez Barje, Logatec in čez najvišjo točko železnice v Sloveniji do Postojne (Postojnska jama) → Pivka (vojaški muzej) → Divača (Lipica, pršutarne, Kraški rob, Škocjanske in druge jame ...) → Sežana → in po deželi Terana do Štanjela (event. ogled razpadajoče lokmotive serije 33 :mrgreen: ) in dalje po najstrmejšem delu slovenskih prog do N. Gorice. Od tu je vedno še možnost obdelave 'tekočih zadev' na Vipavskem, kjer se da videti tudi precej stvari na temo rimskega obdobja pri nas, mesto slavne bitke »Ad Fluvium Frigidum« itn., itn..

Varianta 3. :

Krožna tura, ki lahko traja npr. 3-5 dni. Iz tehničnih razlogov vleče diesel (npr. Kenedi), ko je ali na posebno zahtevo je možna para :train1 .

S tem povežemo praktično tretino slovenskega turizma, prodajamo kmetijske delikatese in vino, polnimo kmečke turizme in hotele, zagotavljamo obisk turističnim točkam, predstavljamo našo zgodovino ter kulturno in tehnično dediščino. (Gotovo sem pozabil še na sto stvari in možnosti.)

In ob vsem tem, bi mi dali rotundo Dipotu :rtfm . In potem bi turiste vozili v Dipota. Gospodje oblastniki - bravo in tri krat hura. Verjetno bom moral uresničiti grožnjo iz prvega stavka.

Hu, ne zamerite mi, prosti spisi mi ne grejo več dobro od rok. Že dolgo nisem napisal nobenega.
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Čišo »

@Puhalnik, ti si tak nedolžni, slepi idealist kakor jaz :D

Vse to, kar ti navajaš, je prelepo, da bi bilo uresničljivo v tej državici; zahteva namreč povezovanje, sodelovanje, stremenje po skupnem dobrem ... Zdaj niso časi za to. Ampak jaz sem tudi tak norec, da verjamem, da bomo nekoč, ko nam ne bo preostalo eden drugemu več nič ukrasti, prisiljeni stopiti skupaj. In upam, da bo rotunda takrat še stala ... ;)
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Ah, saj jaz bi tudi rad obnovil postajo Planina in noter imel muzej Windiscgraetzov, lesnega gospodarstva Notranjske in Južne železnice... Ali pa mogoče muzej, v katerem bi prikazal narodnoosvobodilni boj železničarjev... Pa bi se verjetno zalomilo že pri prvi stvari, to so SŽ, ki mi ne bi dale postaje pa če se na glavo obrneš. Je že bolje, da propada in razpada kot novogoriška rotunda.
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Na tvoji postaji sem jaz rampe zapiral. :mrgreen:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a milchy »

Čišo napisal/-a:@Puhalnik, ti si tak nedolžni, slepi idealist kakor jaz :D

Vse to, kar ti navajaš, je prelepo, da bi bilo uresničljivo v tej državici; zahteva namreč povezovanje, sodelovanje, stremenje po skupnem dobrem ... Zdaj niso časi za to. Ampak jaz sem tudi tak norec, da verjamem, da bomo nekoč, ko nam ne bo preostalo eden drugemu več nič ukrasti, prisiljeni stopiti skupaj. In upam, da bo rotunda takrat še stala ... ;)
vse najbrž še bo ..... samo nas (hrčkov) ne bo .....
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

.....tistega dne bo piknik :)
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nurmi napisal/-a:.....tistega dne bo piknik :)
Jebiga...grem jaz po sendvič. :lol:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Čišo »

http://www.youtube.com/watch?v=bA-ynsB_I5g

To lay ... or to remove the tracks ...?
Video, za nas zanimiv zaradi lokacije, kjer je posnet - polkrožna lokomotivska remiza Železniškega muzeja Slovenskih železnic v ljubljanski Šiški. Nadaljevanje projekta baje sledi junija v Novi Gorici, kjer se bo plesalo med omarami. :mrgreen:
Tako počasi se prebujamo ...
inovak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 465
Pridružen: 22.03.2013, 10:29
Kraj: Ribnica

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a inovak »

O remizi v Novi gorici je bil včeraj, nedeljo 26.januarja, novinarski prispevek v Poročilih ob 22h, na prvem programu TV Slovenija ( 5 minuta in 15 sekunda oddaje). Mojca Dumančič je v prispevku vključila tudi izjave članov Društva Bohinjsko - goriška proga glede samega objekta in pa prihodnosti, ki jo vidijo s svojimi očmi. Kaj pa bo nastalo iz vsega skupaj, bo pa zanimivo v vsakem primeru. Žal se pri nas začnejo akcije, ko je običajno kar malo kasno.
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Ali lahko kdo rotundo...
Slika



obleče v tele barve...
Slika


da bomo vedeli, o čem se pogovarjamo in kako bo izgledalo.

Svetovni prvaki v ohranjanju kulturne dediščine!
Takšnih kretenov še nisem videl [-X

Ali nimamo že zadosti vijoličastih fasad kr enih fuzbalerjev :evil:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Slika

edina dobra stvari "dipo" je to, ce to vpises v google in das da prikazuje slike dobis miljon crnih zizik :mrgreen:
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

@Anzee, zelo dobro =D> (pa on namig o iskanju slik pod izrazom"dipo" tudi :mrgreen: )

...Sem hotel že v začetku te teme napisati cinični komentar: "podrite hudiča".... Sedaj, ko pa sem prebral linke, ki jih je pripel @Čišo, izgleda, da ne bo potrebe, ker se bo kar sama... Ker če ne bo dogovora in bodo šli na sodišče, bo ob pregovorni hitrosti sodstva pri nas to nekako najrealnejša opcija...

P.S. Bolj, ko sem star, bolj mi cinizem "vun tuče" press...

Jože
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Tono »

Ampak DIPOtunda pa dobro izgleda :mrgreen: Bi še lahko v Šiški zrihtali kaj podobnega :mrgreen:
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Odgovori