Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
Odgovori
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Upam da jo podrejo,ker me boli srce ko jo gledam.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Nurmi, se strinjam.
Nepopravljiva škoda je že bila storjena. Po toči zvoniti je prepozno.
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a trocken »

Kaj pa okretnica? Če se je ne preseli sedaj, bo končala pod betonom. A ne bi bilo bolje, da bi se je preselilo nekam na postajo Most na Soči ali Grahovo in da bi obračali lokomotive v okviru programa muzejskega vlaka. Saj okretnica, če ni del zgodbe je tudi le staro železo?! To bi morala biti zahteva investitorju.
363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1420
Pridružen: 06.09.2006, 18:28

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a 363 »

Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Čišo »

trocken napisal/-a:Kaj pa okretnica? Če se je ne preseli sedaj, bo končala pod betonom. A ne bi bilo bolje, da bi se je preselilo nekam na postajo Most na Soči ali Grahovo in da bi obračali lokomotive v okviru programa muzejskega vlaka. Saj okretnica, če ni del zgodbe je tudi le staro železo?! To bi morala biti zahteva investitorju.
Dokler je okretnica na svojem mestu in dokler je mogoče do nje spet zgraditi tir, ne bi jaz prav nič popuščal! Šajba sodi v kurilnico in mašine na šajbo. Tako kot zadnja leta vozi muzejc, bi šajbo daleč največ rabili v Novi Gorici.

Če gremo šajbo nekam seliti, smo že popustili na celi črti. Ravno zaradi takega ne-vztrajanja in apatije se dogaja kar se dogaja. Bodimo vztrajni in odločni. Kar malo poglejmo okoli, kakšni so roki trajanja raznih trgovskih centrov, kolikokrat se odpirajo, selijo, zapirajo ... Kurilnica je zdržala v svoji funkciji 102 leti, toliko ne bo noben Špar, Merkator, Lidl ali Dipo ...

V prihodnjih dneh pričakujte še nekaj ropota v medijih zaradi kurilnice, nekdo je dovolj zarukan, da je vsaj za to poskrbel ;)
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Tono »

Čišo, mojih 5 par:

če se na življenju ni obdržala delujoča kurilnica s tiri in kompletno infrastrukturo, je iluzorno misliti, da bo še kdaj priklopljen tir na zasuto šajbo in da bo ponovno oživela kurilnica, v kateri se bodo prodajali ceneni kavči. Zadeva je v privatni lasti in poglavje kurilnice se je za vedno končalo z njeno prodajo, pa naj bo stokrat spomeniško zaščitena. Mešetarji že vedno kako in kaj. Če mene vprašaš, je treba hitro ukrepati in demontirati šajbo, dokler še gleda iz tal. Kontaktirajte Immorent in se zmenite, da boste gratis pobrali železje. Pol pa naprej. Dipota pa ne objokujte več, ker je zadeva po mojem ad acta.

Lp,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Immorent ni problem.Kurilnica in šajba sta za vedno pokopani.To je dejstvo.Gremo dalje.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nurmi napisal/-a:Immorent ni problem.Kurilnica in šajba sta za vedno pokopani.To je dejstvo.Gremo dalje.
Se strinjam...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Žalosti me, da tisti, ki bi naj bi jim ta zadeva največ pomenila in ki o njej marsikaj vedo, dajejo take nespodbudne komentarje. Dokler imamo nekaj vsaj načelne podpore občine in nekaterih institucij (Goriški muzej, razna društva ...) ter tudi kar presenetljivo velikega deleža javnosti in medijev, bi morali mi, ki se na zadevo malo bolje spoznamo, vztrajati in pomagati. Ne želim si lastiti kakih posebnih zaslug, a če z Društvom za Bohinjsko-goriško progo ne bi že od vsega začetka sodelovali pri pripravi prostorskih aktov, bi bila kurilnica najbrž že zravnana z zemljo in bi na njenem mestu stal Dipo ali katerakoli druga štacuna v obliki montažnega prefabriciranega skrpucala.

SŽ se je od vsega začetka za kurilnico, ki so jo mimogrede kot neupravičen dar dobile od države, enostavno fučkalo. In šefovičem na Kolodvorski se tudi danes fučka za šajbo, naj stoji kamorkoli že, pa tudi za naše šporhete, kje jih obračamo in opremljamo, naj se pač oni ta črni norci j.. s tem. Jaz osebno sem s to brilijantno firmo SŽ že zdavnaj zaključil, pri kurilnici pa zaenkrat še ne nameravam popustiti.

Na naslednji seji novogoriškega mestnega sveta bo najbrž tudi točka o kurilnici - Immorent ima do občine tudi nekaj neporavnanih računov -, in morda bodo rabili koga s konkretnimi in strokovnimi argumenti. Se kdo javi?

Torej, fantje, če nimate za povedat nič spodbudnega, bi najraje videl, da ste tiho ... Kurilnica se še vedno lahko podre tudi brez vašega pesimizma.
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Polno sreče.Jaz sem zapravil 200 eur telefona in vsaj 100 ur svojega časa.Dosti je blo.Imam pa vse načrte,če vam rata.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Tono »

Čišo, oprosti, nisem pesimist ampak realist. Pri odnosih občina - lastniki je očitno nekaj hudo narobe, če obstajajo neki dogovori in pogodbe (ali res obstajajajo na papirju?), pa se ne izvršujejo. In kako naprej, če neposredna pogodbena partnerja ne moreta zadev urediti? Želim pa vam vso srečo.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Dejstvo je da je to elitna parcela v Gorici.Ki jo je železnica prodala ne glede na kulturno ali pa emocionalno vrednost.In ko je bila zadeva prodana je bila njena usoda zapečatena.Celotna sramota je na strani SŽ.Vsi ostali so privatniki in se jim za naše emocionalne izpade povezane s kurilnico sladko j.....Gorica je postala mesto shoping centrov,igralništva in prostitucije.Mesto vrtnic mojga pimpeka. :roll:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Tono »

Še to bi dodal: pravkar na spodnjem delu Ybbstalbahna poteka bitka proti demontaži proge, ki bo v kratkem postala kolesarska steza. Zanesenjaki demonstrirajo, lokalni pek je samo za to, da bi se postaja ohranila, za odkup sldnje ponudil večjo kupnino kot občina, podpisuje se peticija. Politiki pa se je odločila po svoje, in med tem dva delavca firme, ki je na licitaciji odkupila tirnice, veselo šraufata vijake iz pragov. Bager, ki bo pobiral tirnice, pa že čaka. In to je to. Če nisi lastnik, si oplel.

Se pa na primeru goriške kurilnice vidi vsa pokvarjenost državnih organov, od občinskih, do ZVKD in še koga. Glavni je denar.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Rotunda v Novi Gorici danes, jutri in pojutrišnjem ...

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

http://www.youtube.com/watch?v=UslA-024b60" onclick="window.open(this.href);return false;
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Odgovori