Prestop vlak - bus - žetoni

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
Odgovori
Vito
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01.05.2011, 17:44

Prestop vlak - bus - žetoni

Odgovor Napisal/-a Vito »

Septembra 1991 je ŽG Ljubljana uvedlo direktne avtobusne povezave z vsemi potniškimi vlaki na postajah Kranj, Škofja Loka in Litostroj, kasneje pa (v to nisem čisto prepričan) tudi v Litiji.
Sistem je funkcioniral tako, da si poleg železniške vozovnice dokupil žeton, s katerim si potem na eni od teh postaj prestopil na avtobus. Zadeva ni trajala prav dolgo, žal pa ne vem, kdaj so to ukinili. Ali mi kdo, ki ima vozne rede iz tistih let (1991-92-93), lahko to ugotovi? Ali je iz teh voznih redov razvidno, če je bila podobna navezava vlak-bus takrat uvedena še na kateri drugi postaji?
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Prestop vlak - bus - žetoni

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Ko sem hodil v prvi letnik leta 1997 v Ljubljano vem, da so sošolci imeli mesečne karte s katerimi si lahko šel na Kam-bus ali na vlak brez kakršnihkoli doplačil.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Prestop vlak - bus - žetoni

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Se mi zdi, da v voznih redih ni bilo tega podatka. Sistem je vpeljal takratni generalni direktor Rekar.
Žal se zadeva ni izšla in ni trajala prav dolgo.

Pač po znanem reku: V španoviji še pes crkne. press :?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Vito
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01.05.2011, 17:44

Re: Prestop vlak - bus - žetoni

Odgovor Napisal/-a Vito »

Cepi napisal/-a:Ko sem hodil v prvi letnik leta 1997 v Ljubljano vem, da so sošolci imeli mesečne karte s katerimi si lahko šel na Kam-bus ali na vlak brez kakršnihkoli doplačil.
Ne, tukaj ne mislim kombinirane vozovnice SŽ/Kambus za kamniško progo, to je bil drug projekt. V mislih imam avtobusne prevoze v lastni režiji železnice (po barvah sodeč so imeli avtobuse najete pri Alpetourju), ki so na omenjenih postajah ob gorenjski progi čakali vlake in potnike razvozili naprej po teh mestih.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Prestop vlak - bus - žetoni

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

A za to gre.

Ne vem, kako je drugod. Mislim pa da v Litiji, linija za Šmartno, še vozi. Bodo več povedali domorodci.

@zajec, kje si? Nestrpno čakamo svežo info. [-o<
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori