Pomoč

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
Odgovori
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Pomoč

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Na moji spletni strani nameravam narediti tudi podstran na temo "mednarodnih" vlakov v preteklosti. Tu mislim predvsem na vlake kateri so "tujino" povezovali z današnjim ozemljem Slovenije.

Navednice sem uporabil zato, ker želim predstaviti čim več teh vlakov ((po možnosti prav vse) od prihoda prvega vlaka na slovenska tla pa vse do danes.

Obdobja predstavitve sem predvidel pribljižno tako (po letih):
1846 - 1918 (tu je opcija da se deli na 1914 - 1918)
1918 - 1941
1941 - 1945
1945 - 1991
1991 - vse do danes

Obračam se na vas v želji po pomoči. Vem da je to zelo zahteven projekt, ter da ne bo realiziran v zelo kratkem času. V kolikor je kdo pripravljen pomagati pri nastanku te podstrani, se toplo priporočam za podatke. V kolikor pa je na voljo še kakšna fotka zraven za konkreten vlak ej pa še toliko bolje.

Kaj je minimum kar želim objaviti za posamezni vlak:
- številka vlaka in njegovo ime (seveda če obstaja)
- relacija na kateri je vozil (še vozi)
- voznoredno obdobje od do
- vsaj pribljižen čas postanka na vsaj eni izmed slovenskih postaj
želja pa je še po (seveda neobvezujoče):
- odhod začetna postaja in prihod končna postaja

V kolikor mi je kdo pripravljen pomagati pri nastajanju te podstrani naj mi piše na ZS.

Vaša mnenja oz. komentarji na to zadevo :?:
Tine
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Pomoč

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Uff, si se pa lotil projekta, katerega ne boš zaključil do smrti :( Žal ampak je tako. Za začetek bo treba brskat po voznorednih knjižicah, katere so objavljene po spletu, nekaj se jih najde tudi na RailSerbia (marsikje je treba linke predelati zaradi menjave domene), slike teh vlakov pa... ojej. Kakšen Simplon, Orient express, Jugoslavijo in še kak novejši vlak se bo dalo najti, kasnejše pa bo brskanje.
Poglej si debato tudi tukaj:
http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewforum.php?f=85
Tu se piše tudi o sestavah teh vlakov, tu in tam se najde kak vozni red...
Mimogrede, če boš našel vsaj mini slike napisnih tabel pa še te prilimaj za zraven ;)
Goran
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoč

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Iz nekega zakona :old

Dodatna pokojnina se bo izplačevala v obliki mesečne, polletne ali letne doživljenjske pokojninske rente...

Temu primerni in prilagojeni so potem projekti:

mesečni projekti

polletni projekti

ali letni projekti. Vsi taki projekti pa so doživljenjski :wink: :lol: :old

Enga takega se je lotil Tin€. Seveda ti bomo pomagali, če bomo le naleteli na kakšne podatke.
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Pomoč

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Hvala vam vsem za podporo tukaj, kot tudi na ZS-ju.

Kot sem že omenil je moj cilj predstaviti čimveč kar je možnega skupaj na enem mestu, upam da mi to tudi uspe skupaj z vašo pomočjo. Saj veste tisto: "Več glav, več zelja".

Nekaj gradiva že imam na razpolago, nekaj ga dobivam z vašo pomočjo. Vsekakor bo zagotovo sledil še kakšen obisk inštitucije, katera se ukvarja z preteklostjo, saj vem da se bo tam našlo še kakšen dodaten podatek. To da se bom lahko o tem ukvarjal do konca življenja pa se ni za bati, saj se naše železniške povezave s tujino spreminjajo dobesedno ob vsaki menjavi voznega reda. Upam pa da me ne prikrajšajo z popolno ukinitvijo mednarodnega prometa, trend sedaj žal ni ravno obetajujoč. Ampak pustimo se presenetiti na boljše.
Tine
Odgovori