Eisenbahnen in Istrien – einst und heute

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
Odgovori
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Eisenbahnen in Istrien – einst und heute

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Bahnmedien je v Oktobru izdala veliko knjigo o železnicah v Istri. Knjiga je napisana, kot rezultat večletnih raziskovanj avtorja Egberta Peinhopfa, v Avstrijskih, Italijanskih in Hrvaških arhivih, muzejih, knjižnicah in privatnih zbirkah.
Začenši s Istrskimi državnimi železnicami iz časa monarhije, vse do današnjih dni, z veliko slikami, skicami in ostalimi tehničnimi podatki je knjiga razdeljena v osem poglavij, kjer je opisan razvoj prog:
Divača-Pula, Kanfanar-Rovinj, Hrpelje Kozina-Trst, Poreč-Trst, Prešnica-Koper, železniški tiri puljskega arzenala, tramvajskih prog na področju Istre kot tudi nerealizirani projekti železniških prog v Istri.

Slika
Dobavljiva je na spodnjem linku, žal samo v nemškem jeziku.
http://www.bahnmedien.at/new_2017-08-09 ... n-istrien/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pred dnevi pa je izšel še drugi del, istega avtorja: "Eisenbahn – Impressionen aus Istrien", ki je dopolnilo prve izdaje, z izključno železniškimi motivi iz Istre.
Pa še link:
http://www.bahnmedien.at/new_2017-08-09 ... s-istrien/
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Re: Eisenbahnen in Istrien – einst und heute

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Obe knjigi sta slavospev istrskim železnicam. Posebno imenitni so posnetki parnih lokomotiv na izbranih lokacijah.Vesel sem, da so v njej novejši mojstrski posnetki, ki jih je naredil Igor Ličen.
Ena izmed poslastic je tudi vlak na progi Lupoglav-Raša iz katere skoraj ni fotografij.....

Priporočam!!!!!
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Eisenbahnen in Istrien – einst und heute

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Igor, Dirigent, pozdravljena,

moram dodati, da se prva knjiga Egberta Peinhopfa: Eisenbahnen in Istrien einst und heute, Bahnmedien.at , 2017, lahko trenutno šteje za Biblijo Istrskih železnic in bo kot taka verjetno ostala kar lep čas, glede na to, da je izredno široko zastavljena. Obsega vse železnice s tega področja vključno z industrijskimi železnicami in tramvaji, pa tudi Piranski trolejbus se najde v njej.
Lahko rečem, da je to delo dokaz, kako je možno pričeti s skoraj ničnimi podatki in pripeljati zadevo do podatkov, ki jih je možno pridobiti od vseh poznavalcev na železniškem področju in arhivih.In seveda zbrati toliko fotografij.
Avtorju sem že čestital, vmes pa mi je poslal tudi že fotokopije člankov iz nemških revij, ki sem jih že objavil v temi o Piranskem trolejbusu.
Igorju pa čestitam, da je pripomogel, da je druga knjiga pridobila na kvaliteti.

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Eisenbahnen in Istrien – einst und heute

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Hvala....meni pa je bilo v čast da sem Egberta spoznal in mu lahko pomagal z mojim majhnim doprinosom k njegovemu odličnemu izdelku :thumbupr
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Eisenbahnen in Istrien – einst und heute

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Še novost:
Knjigo Egberta Peinhopfa: Eisenbahnen in Istrien einst und heute, Bahnmedien.at, 2017 je možno kupiti pri:


Antikvariat in galerija tiskov Glavan
Trg republike 2
(spodnja pasaža Maximarketa, nasproti vhoda v Cankarjev dom)
SI-1000 Ljubljana
telefon: +386 (0)1 476 31 60
gsm: +386 (0)31 724 580
e-pošta: info@antikvariat-glavan.si
http://www.antikvariat-glavan.si/

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Odgovori