Kure na Savi .....

Take in drugačne nepomembnosti, ki pa jih radi delili z širnim svetom, pa stvari, ki jih premaknemo.
Odgovori
kit

Kure na Savi .....

Odgovor Napisal/-a kit »

Dolfe napisal/-a:Kure na Savi. :wink:


2.Slika

Sedaj, ko je aktualna svinjska šunka, jih je povsod veliko. ....... Za Martinovo se poskrijejo kot kafre. :lol:




1.Slika

Bolhe ima. press Slika

lp
Dolfe
Dolfe slike so Slika
Bom pa zopet skočil v vlogo sadjarja (tako si me označil že daleč nazaj, ko sem ti rekel, da mešaš hruške in jabolka).
Na sliki niso ne kure in ne gosi, ampak laboda. Je pa med temi živalmi ogromna razlika. Med temi tremi živalmi je že za nepoznavalca skupno samo to, da nosijo perje, pa še ta perje se med sabo močno razlikuje!
kit

Re: Neželezniške fotografije

Odgovor Napisal/-a kit »

No to je pa še četrta vrsta pernatih živali, štorklje, slikano včeraj z mobijem:
Slika
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Neželezniške fotografije

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kit napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:




Bolhe ima. press Slika

lp
Dolfe

Na sliki niso ne kure in ne gosi, ampak laboda. Je pa med temi živalmi ogromna razlika. .............!
Kaj ne poveš? Slika

Zanimivo, da nisi zanikal bolh. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
kit

Re: Neželezniške fotografije

Odgovor Napisal/-a kit »

Dolfe napisal/-a:Zanimivo, da nisi zanikal bolh. Slika
Dolfe :m1 ne vem kako gredo bolhe in voda skup, sicer se pa tudi živali čistijo (v tem primeru češejo), mar ne. Sem mislil že prej na kratko napisat, pa bom sedaj:
Labod ima na repu žlezo lojnico, kjer izloča posebeno maščobo. To maščobo nanaša z kljunom po perju, da je potem to perje nepremočljivo :m2
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Neželezniške fotografije

Odgovor Napisal/-a Dino S »

kit napisal/-a: Labod ima na repu žlezo lojnico, kjer izloča posebeno maščobo. To maščobo nanaša z kljunom po perju, da je potem to perje nepremočljivo :m2
Zanimivo
...
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Neželezniške fotografije

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dino S napisal/-a:
kit napisal/-a: Labod ima na repu žlezo lojnico, kjer izloča posebeno maščobo. To maščobo nanaša z kljunom po perju, da je potem to perje nepremočljivo :m2
Zanimivo
V bistvu imajo isto lojnico tudi goske , race in vsa podobna perjad. Ta loj prepreči vodi , da prodre v notranjost perja in onemogoči "plovnost"... :D

Bolhe pa so bile navržene kar tako.... :mrgreen:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Kure na Savi .....

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kit napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Kure na Savi. :wink:


http://www.shrani.si/f/30/b0/jj7AJcx/na-bregu-05.jpg

Sedaj, ko je aktualna svinjska šunka, jih je povsod veliko. ....... Za Martinovo se poskrijejo kot kafre. :lol:

http://www.shrani.si/f/2a/Gz/15SHgG1n/na-bregu-02.jpg

Bolhe ima. press Slika

lp
Dolfe

Bom pa zopet skočil v vlogo sadjarja (tako si me označil že daleč nazaj, ko sem ti rekel, da mešaš hruške in jabolka).
Na sliki niso ne kure in ne gosi, ampak laboda. Je pa med temi živalmi ogromna razlika. Med temi tremi živalmi je že za nepoznavalca skupno samo to, da nosijo perje, pa še ta perje se med sabo močno razlikuje!


Saj ni res, pa je! :lol:


Možni sta dve varijanti:

1. Dolfe ima izkrivljen smisel za humor.

2. kit nima smisla za humor, oz. sploh ne ve kaj to je.


Torej, vse tisto o: kurah, skrivanju okrog Martinovega praznika in bolhah na Savi, je bilo zapisano kar tako - za šalo, da se malce popestri tema. In kot kaže, mi ni uspelo. :roll:

1. MMG, kit, ko si že naredil predavanje o perjadi, bi lahko napisal še kaj, morda pa tega niti ne veš.
Kokoš (kura) in voda ne gresta skupaj. Če kokoš zaplava, je z nogami v zraku in z glavo v vodi. ...... In kolikor je meni znano, ptiči (perjad) sploh nimajo bolh.

2. MMG, tista laboda sem imel priliko opazovati kar pol ure, ko sta se čistila v plitvini. Nastalo je kar precej slik. Kakšen hudič bi šele ratal, če bi jih objavil z ustreznim komentarjem, si niti misliti ne morem. :lol:

Bo sedaj šlo? :wink:




Izluščil in prestavil iz "Neželezniške fotografije"
Mod.
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
kit

Re: Kure na Savi .....

Odgovor Napisal/-a kit »

Dolfe napisal/-a:1. Dolfe ima izkrivljen smisel za humor.

2. kit nima smisla za humor, oz. sploh ne ve kaj to je.
Tudi meni so se porajala podobna vprašanja

Dolfe napisal/-a:Torej, vse tisto o: kurah, skrivanju okrog Martinovega praznika in bolhah na Savi, je bilo zapisano kar tako - za šalo, da se malce popestri tema. In kot kaže, mi ni uspelo.
V neki meri ti je uspela popestritev teme, tako, da je tole pristalo v smetišču.

Dolfe napisal/-a:MMG, kit, ko si že naredil predavanje o perjadi, bi lahko napisal še kaj, morda pa tega niti ne veš.
Zakaj bi se razpisal o perjadi, kar pa ne pomeni, da o tem nič ne vem, saj je bil že en stavek očitno preveč.

Dolfe napisal/-a:MMG, tista laboda sem imel priliko opazovati kar pol ure, ko sta se čistila v plitvini.
Lepo, da si v prostem času vzameš čas za opazovanje sveta okoli sebe.

Dolfe napisal/-a:Nastalo je kar precej slik. Kakšen hudič bi šele ratal, če bi jih objavil z ustreznim komentarjem, si niti misliti ne morem.
Probaj, pa boš videl,
MMG, če ne kupiš loterijske srečke ne moreš zadeti dobitka.

Dolfe napisal/-a:Bo sedaj šlo?
Saj zmeraj gre, vprašanje pa je v katero smer.

:old imam zgolj predlog, da se enkrat osebno dobiva ob kavi, ali kaki pijači in pokadiva pipo miru. Če te povabim, bo čudno zgledalo, pa še rundo bom moral plačat.
Tako se bova lahko pogovorila o nekaterih pogledih in tudi verjamem, da si bova ustvarila drugačna mišlenja drug o drugem kot jih imava sedaj.

Pa še naprej lep dan
kit
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Kure na Savi .....

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

kit napisal/-a:
...in pokadiva pipo miru.

Pa še naprej lep dan
kit
Nehote smo sodelovali pri dopisovanju tudi drugi forumaši (lahko bi si dopisovala po ZS...)...

@kit, tale v navedku zgoraj je najbolj pametna od vsega dopisovanja...

...še malo, pa bomo mislili vsi, da so krave naravno vijolične... :lol: :lol: :lol:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
vlakoljubec

Re: Kure na Savi .....

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

železocestnik napisal/-a:...še malo, pa bomo mislili vsi, da so krave naravno vijolične... :lol: :lol: :lol:
...in svizec se bo zavil v folijo in mislil, da je čokolada :wink:

Lp
Lovro
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Neželezniške fotografije

Odgovor Napisal/-a totimato »

cokla napisal/-a:
Dino S napisal/-a:
kit napisal/-a: Labod ima na repu žlezo lojnico, kjer izloča posebeno maščobo. To maščobo nanaša z kljunom po perju, da je potem to perje nepremočljivo :m2
Zanimivo
V bistvu imajo isto lojnico tudi goske , race in vsa podobna perjad. Ta loj prepreči vodi , da prodre v notranjost perja in onemogoči "plovnost"... :D

Pa skobčevke tudi!

:mrgreen:
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Kure na Savi .....

Odgovor Napisal/-a totimato »

Dolfe napisal/-a: ...... In kolikor je meni znano, ptiči (perjad) sploh nimajo bolh../quote]

Majo, majo. In to tako posebno vrsto. Imenujejo se uši

Slika

:mrgreen:
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Odgovori