Kopiranje modela Gomuljke

Take in drugačne nepomembnosti, ki pa jih radi delili z širnim svetom, pa stvari, ki jih premaknemo.
kit

Re: Model Gomuljke (SŽ 311) Miloša Jocifa

Odgovor Napisal/-a kit »

mafijc387 napisal/-a:rabim pa še donatorja ki bi mi posodil tovarniško narejeno SŽ541
Miloš je izdelal gomulko brez donatorjev :wink: če imaš puf na dratu, kako boš pa nabavu materijal za ulivanje, :?: če sem malce zloben predvidevam, da imaš za kokilo še legokocke :wink:
mafijc387 raje kot izdelava modelov ti svetujem, da greš med počitnicam delat prek študenta, boš bolj ziher zaslužil kot če ulivaš rezin :lol:

Drugače se pa tudi jaz postavim v vrsto za vozen model SŽ 541 Alpska konvencija če bo cena 100€.

MMG. samo motorček in 4x kovinski TO me stanejo toliko :lol:
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Model Gomuljke (SŽ 311) Miloša Jocifa

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

kit napisal/-a:
mafijc387 napisal/-a:rabim pa še donatorja ki bi mi posodil tovarniško narejeno SŽ541
Miloš je izdelal gomulko brez donatorjev :wink: če imaš puf na dratu, kako boš pa nabavu materijal za ulivanje, :?: če sem malce zloben predvidevam, da imaš za kokilo še legokocke :wink:
mafijc387 raje kot izdelava modelov ti svetujem, da greš med počitnicam delat prek študenta, boš bolj ziher zaslužil kot če ulivaš rezin :lol:

Drugače se pa tudi jaz postavim v vrsto za vozen model SŽ 541 Alpska konvencija če bo cena 100€.

MMG. samo motorček in 4x kovinski TO me stanejo toliko :lol:
rezerve za materijale in to še imam, samo za nakup novega originala SŽ541 pa nimam ane :mrgreen: :mrgreen: ja nevem no, pomojem da bi si s tem kar malo zaslužil da bi malo odplačal motor ane, zanima me kakšen motorček je sploh v tej SŽ541?
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Model Gomuljke (SŽ 311) Miloša Jocifa

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

mafijc387 napisal/-a:
kit napisal/-a:
mafijc387 napisal/-a:rabim pa še donatorja ki bi mi posodil tovarniško narejeno SŽ541
Miloš je izdelal gomulko brez donatorjev :wink: če imaš puf na dratu, kako boš pa nabavu materijal za ulivanje, :?: če sem malce zloben predvidevam, da imaš za kokilo še legokocke :wink:
mafijc387 raje kot izdelava modelov ti svetujem, da greš med počitnicam delat prek študenta, boš bolj ziher zaslužil kot če ulivaš rezin :lol:

Drugače se pa tudi jaz postavim v vrsto za vozen model SŽ 541 Alpska konvencija če bo cena 100€.

MMG. samo motorček in 4x kovinski TO me stanejo toliko :lol:
rezerve za materijale in to še imam, samo za nakup novega originala SŽ541 pa nimam ane :mrgreen: :mrgreen: ja nevem no, pomojem da bi si s tem kar malo zaslužil da bi malo odplačal motor ane, zanima me kakšen motorček je sploh v tej SŽ541?
A si mogoče napisal da nimaš za original SŽ541? Potem takem bi ti šel v ulivanje z 100EU in po mojem mišljenju še čist začetnik?
Ma opet morem napisat: če ti to uspe si tak kot Akrapovič
LP Anej
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Model Gomuljke (SŽ 311) Miloša Jocifa

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

to zdej govori potem bo pa moj model poznan kot kalašnikov :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Re: Model Gomuljke (SŽ 311) Miloša Jocifa

Odgovor Napisal/-a bart »

Ne morem, da ne bi podal svoj komentar.

1. Samo lahkovernež tako razmišlja. Kopiranje je poceni, izdelava pramodela je poceni. Se kar fino zajebavaš, predno imaš sploh kaj pokazat. Pa še nisi zadovoljen, da o drugih, ki se lotijo in do kosti oberejo tvoj izdelek sploh ne pišem. Sploh če ga hočeš prodat.

2. Miloš je dovolj moder, da ga taki komentarji ne ganejo. Siceer pa on ve koliko časa in denarja je vložil v projekt gomulka. Kapo dol. Samo veseli smo lahko, da imamo možnost: ali si garnituro omislit ali pa ne.

3. Drugače pa mafijc velik po forumu prebrskaj, dobro ga preglej in videl boš kaj vse je potrebno obvladat, da sploh kaj narediš. Ugotovil boš, da si lahko kljub znanju kaj hitro odvisen od pomoči drugih in njihovega znanja. Napake so drage.

4. Sam si pripravljam podlago za predelave, ampak bo še kar nekaj vode preteklo preden bom lahko kaj pokazal. Če bom jaz s svojim izdelkom zadovoljen bom lahko samo srečen. Zavedati se moraš, da se vedno, da narediti boljše.

5. Sem pa že zdavnaj nehal iskat napake, očitne ali ne, na izdelkih samograditeljev in modelarjev, ker jih preveč spoštujem. Se je pomatral, naredil, pobarval in je lahko samo ponosen na svoj izdelek.

Sem pa vesel, da so tu med nami in delijo svoje znanje. Hvala. Carji ste!

Jernej :wink:
P.S. Če bi fovšija gorela, bi elektriko izvažal. :mrgreen:
Uporabniški avatar
andersley
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 993
Pridružen: 05.03.2008, 19:44
Kraj: Ptuj, Slovenia
Kontakt:

Re: Kopiranje modela Gomuljke

Odgovor Napisal/-a andersley »

I have been trying to follow this topic (using a translator) and there seems to be a suggestion that the Gomulka kit by Miloš could have been made cheaper by using resin? I think not!

I have been in business selling American freight car kits until recent retirement, and can say with certainty that until you actually produce any kit you have no idea just what is needed to do so, in time, in research and costs.

I recently had the pleasure of meeting Miloš in Ljubljana and at that time collected my Gomulka kit. For the amount of castings and detail included in the kit I am surprised at the modest price for what surely must be a relatively short run.

We are indeed fortunate that we now have an excellent model of a Gomulka available to us, and thank Miloš whoeheartedly for embarking on the production of this wonderful kit. =D> =D> =D>

Now, Miloš, how about a 713/715 diesel railcar?............. :wink:
Odgovori