Pa brez zamere

Take in drugačne nepomembnosti, ki pa jih radi delili z širnim svetom, pa stvari, ki jih premaknemo.
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a totimato »

:mrgreen:

Zakaj toliko ljudi uporablja "pa brez zamere"?
Še posebaj pri situacijah, kjer prihaja do trenja. V stilu da se prejšnja izjava popljuva, se malo krega, mogoče kakšna subtilna žaljivka in na koncu 2x enter, napišeš "pa brez zamere" in smo vsi še vedno prijatelji :mrgreen:

Pa res pomaga?

:puf
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

totimato napisal/-a::mrgreen:

Zakaj toliko ljudi uporablja "pa brez zamere"?
Še posebaj pri situacijah, kjer prihaja do trenja. V stilu da se prejšnja izjava popljuva, se malo krega, mogoče kakšna subtilna žaljivka in na koncu 2x enter, napišeš "pa brez zamere" in smo vsi še vedno prijatelji :mrgreen:

Pa res pomaga?

:puf
kaj pa vem če pomaga. za vak primer si bom pa mogel to dati v podpis. ke zadnj čase jih ma kr nekaj proti meni tko da...bomo vidl če pomaga. LP
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Totimato, če si opazil pri meni, uporabim "brez zamere" v odgovoru, ker sem bil izzvan oz. nekoga drugega branim. Predvsem pa uporabim zato, da dam jasno vedet, da se nimam namere nadaljevati kregat saj kregarija ne vodi nikamor. Torej nek znak sprave :)

Kar pa se Tebe mafijc tiče bom pa takole odkrito povedal. Glede na to, da forum omogoča precejšnjo anonimnost, se lahko člani foruma izražajo načeloma kakorkoli, lahko se pljuva drug po drugem ali pa spoštljivo obnaša. Vendar pa velika večina članov foruma nima želje po sovražnih odnosih zato se "nasilni" lahko tako izražajo dokler jih ne dobijo po buči, kar ima za posledico, da se počutijo ogrožene.
Glej, na tem forumu so ljudje stari samo 9 let (ali manj) pa tudi precej nad 60, da ne rečem tudi 70. Ampak za dobre med sosedske odnose je potreben nek nivo izražanja, nek bonton, kar v grobem pomeni spoštljivo izražanje, prijazen način pogovora in uporabo določene distance do sočloveka (konkretno drugega člana) na forumu. Enim je tak način izražanja tuj, drugim pa nekaj normalnega. Ampak verjemi, če obrneš ploščo in se začneš na lep način izražati na forumu, velja pa tudi za realen svet, potem se počasi odprejo marsikatera vrata. Verjetno ne takoj ampak s časom. S potrpežljivostjo boš lahko tudi daleč prišel. In resnično jemlji to tudi kot prijazen nasvet v svojem realnem svetu. Kot sem Ti že napisal, med svojimi vrstniki, sošolci si lahko ta huj frajer pa se postavljaš na tak ali drug način, a s takim načinom lahko deluješ le med njimi. Recimo s profesorji na fakulteti ne boš daleč prišel, verjemi, ampak rabil pa jih boš bistveno bolj kot samo osebe, ki razlagajo snov. Z ustvarjanjem dobrih odnosov boš lezel naprej, mogoče lobiral pri stvareh, ki Te zanimajo in na koncu bodo profesorji postali Tvoji prijatelji, ki bodo lahko v veliko pomoč, recimo pri iskanju službe (reference) itd. In enako velja tudi z ljudmi tukaj. Sam sem prišel na ta forum kot nekdo, ki se podpiše kot gorchi (v realnem svetu sem Goran sicer) in na začetku sem bil nič in nihče, le en član foruma več. Ampak s primernim vedenjem sem spoznal ogromno prijaznih ljudi s katerimi sem vsaj dober kolega, če ne celo neke sorte prijatelj, tudi v realnem svetu. Lahko rečem, da sem si ustvaril neke sorte ugled, imidž če češ, za ene boljši, za druge slabši. Ampak vsak od nas potem nekaj profitira, meni so se odprla določena vrata, od katerih imam jaz nekaj koristi, jaz pa sem odprl vrata nekaterim drugim, ki imajo zopet svoje koristi.

Toliko v premislek, kako boš peljal svojo pot in kako si boš gradil ugled, pa se sam odloči. Ne rečejo zastonj, da raje 3x premisli preden kaj rečeš - premisli kaj si sam hotel/želel, kako naj bi Te drugi razumeli in ali boš želeno tudi dosegel. Bo šlo?
Goran
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Gorchi napisal/-a:Totimato, če si opazil pri meni, uporabim "brez zamere" v odgovoru, ker sem bil izzvan oz. nekoga drugega branim. Predvsem pa uporabim zato, da dam jasno vedet, da se nimam namere nadaljevati kregat saj kregarija ne vodi nikamor. Torej nek znak sprave :)

Kar pa se Tebe mafijc tiče bom pa takole odkrito povedal. Glede na to, da forum omogoča precejšnjo anonimnost, se lahko člani foruma izražajo načeloma kakorkoli, lahko se pljuva drug po drugem ali pa spoštljivo obnaša. Vendar pa velika večina članov foruma nima želje po sovražnih odnosih zato se "nasilni" lahko tako izražajo dokler jih ne dobijo po buči, kar ima za posledico, da se počutijo ogrožene.
Glej, na tem forumu so ljudje stari samo 9 let (ali manj) pa tudi precej nad 60, da ne rečem tudi 70. Ampak za dobre med sosedske odnose je potreben nek nivo izražanja, nek bonton, kar v grobem pomeni spoštljivo izražanje, prijazen način pogovora in uporabo določene distance do sočloveka (konkretno drugega člana) na forumu. Enim je tak način izražanja tuj, drugim pa nekaj normalnega. Ampak verjemi, če obrneš ploščo in se začneš na lep način izražati na forumu, velja pa tudi za realen svet, potem se počasi odprejo marsikatera vrata. Verjetno ne takoj ampak s časom. S potrpežljivostjo boš lahko tudi daleč prišel. In resnično jemlji to tudi kot prijazen nasvet v svojem realnem svetu. Kot sem Ti že napisal, med svojimi vrstniki, sošolci si lahko ta huj frajer pa se postavljaš na tak ali drug način, a s takim načinom lahko deluješ le med njimi. Recimo s profesorji na fakulteti ne boš daleč prišel, verjemi, ampak rabil pa jih boš bistveno bolj kot samo osebe, ki razlagajo snov. Z ustvarjanjem dobrih odnosov boš lezel naprej, mogoče lobiral pri stvareh, ki Te zanimajo in na koncu bodo profesorji postali Tvoji prijatelji, ki bodo lahko v veliko pomoč, recimo pri iskanju službe (reference) itd. In enako velja tudi z ljudmi tukaj. Sam sem prišel na ta forum kot nekdo, ki se podpiše kot gorchi (v realnem svetu sem Goran sicer) in na začetku sem bil nič in nihče, le en član foruma več. Ampak s primernim vedenjem sem spoznal ogromno prijaznih ljudi s katerimi sem vsaj dober kolega, če ne celo neke sorte prijatelj, tudi v realnem svetu. Lahko rečem, da sem si ustvaril neke sorte ugled, imidž če češ, za ene boljši, za druge slabši. Ampak vsak od nas potem nekaj profitira, meni so se odprla določena vrata, od katerih imam jaz nekaj koristi, jaz pa sem odprl vrata nekaterim drugim, ki imajo zopet svoje koristi.

Toliko v premislek, kako boš peljal svojo pot in kako si boš gradil ugled, pa se sam odloči. Ne rečejo zastonj, da raje 3x premisli preden kaj rečeš - premisli kaj si sam hotel/želel, kako naj bi Te drugi razumeli in ali boš želeno tudi dosegel. Bo šlo?
uh...te že verjetno roka boli. lapo si mi to pojasnil. res hvala za nasvete. amapk eni smo pač taki...malce bolj agresivni. se bom pa potrudil da bom boljši...čeprav nevemkakega ugleda na tem forumu nebom dosegel :cry:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

mafijc387 napisal/-a:uh...te že verjetno roka boli. lapo si mi to pojasnil. res hvala za nasvete. amapk eni smo pač taki...malce bolj agresivni. se bom pa potrudil da bom boljši...čeprav nevemkakega ugleda na tem forumu nebom dosegel :cry:
Kar je bilo, je bilo a ni še nič zapravljeno. Še vedno lahko nekaj postaneš, samo potruditi se moraš. Pred Tabo je še vse življenje tako da, kar pogumno naprej!
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Bravo Gorči, podpis tudi iz moje strani. Slika

MMG, mafijc387 se bo naglihal. Verjamem vanj. :wink:

Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dolfe napisal/-a:Bravo Gorči, podpis tudi iz moje strani. Slika

MMG, mafijc387 se bo naglihal. Verjamem vanj. :wink:

Dolfe
Slika
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a totimato »

Evo, jaz sem svoje dosegel. :pomezik

Gorchi, odlično spisano. In ne, nisem ciljal na tebe. To frazo uporablja precej ljudi tukaj, ne bom navajal kdo vse, ker mi ni cilj kazati s prstom. Tudi sam sem jo najmanj enkrat.

Tudi nisem ciljal na mafijca, čeprav je naš "model", kjub njegovim bedarijam, že sprejet v našo sredino (rečite kaj hočete, ampak po odzivu forumašev je to videti). Tudi jaz verjamem, da se bo "poglihal", začetki so težki, mogoče bomo čez par let videli fantastične modelarske izdelke izpod njegovih rok. Mogoče, bo odprl trgovino s modelarskim/maketarskim materialnom, kdo ve? Na mladih svet stoji, pravijo.

Namigoval sem tudi na to, da enako stari ljudje, lahko kakšno stvar povejo na tak ali drugačen način in je lahko razumljena pozitivno ali negativno. V realnem svetu je to drugače, saj tam imamo za referenco obrazno mimiko, govorico telesa in intonacijo glasu, ki nam jasno pove v kakšni smeri gre pogovor. Tudi to je res: bolj kot smo stari, več spoštovanja zahtevamo od sogovornika, neglede na njegovo starost.

Na forumu marsikdo zaradi tega, ker ni vešč tipkanja, odgovori na kratko (in jedrnato) in včasih nepremišljeno. Če se forum spremlja redno, se po nekaj takšnih odgovorih dobi vtis, da je oseba cinična, se rada krega, zafrkava in podobno, pa mogoče sploh ni res.

Če smem, naj dam za primer Dolfeta (upam, da dovoliš). Poglejte njegove zadnje prispevke, recimo zadnjih 20. Odmislite vse smeške in besedilo v oklepajih ki vsebuje "press". Izpade živi tiran, maltretator. S smeški je vnesel v svoja sporočila tudi čustva, ki so pri pogovorih nujno potrebna, da se doseže vljudnostni nivo in vzdušje prijaznosti, ki ga Dolfe odlično širi.

No, pa lep dan še naprej!

:mrgreen:
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

totimato napisal/-a:......Če smem, naj dam za primer Dolfeta (upam, da dovoliš). Poglejte njegove zadnje prispevke, recimo zadnjih 20. Odmislite vse smeške in besedilo v oklepajih ki vsebuje "press". Izpade živi tiran, maltretator. ........

Ouuuuuuuuuu šit!!!! Tako hudo izgleda? :oops:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

totimato napisal/-a:Če smem, naj dam za primer Dolfeta .... Izpade živi tiran, maltretator.....
Res je, jaz se ga ne upam srečati v živo. Grem rajši na drugi vlak.... :lol:
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

No pa da še jest eno cvetko napišem.
Zakaj vedno, ko kdo odpre kako temo ko ga kaj zanima, nov ali star uporabnik se je na forumu pojavljaja velikokrat ponavadi če se uporabnika ne pozna napiše; uporabi išči to smo že 100x povedal. To je kr neki, če te moti ne odgovarjaj na to temo ali pa pomagaj in nalimi mu link pa je. Ker ko je 1000 in 100 tem je iskanje včasih muka. To je samo moje mnenje, ker tudi sam lahko naletiš na enako stvar :D

Pa sej teh cvet kr polno, sploh pr komentarjih slik... eni se skos ponavljajo, eni se sploh ne, druge so najlepše, itd, itd. Sicer je pa tko na forumih, če lahk rečem temu tko kupčkanje ljudi, ki debatirajo in izražajo svoje mnenje drug drugemi . Ker npr. od 500 prijavljenih članov je aktivnih 30, pa lahk sam njihove poste gledaš... tko je na veliko forumih, ki so namenjeni določeni stvari za to majo ponavad več zvrsti da je bolj pestro.

Pa brez zamere :lol:
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

marklinfan napisal/-a:.....Pa sej teh cvet kr polno, sploh pr komentarjih slik... eni se skos ponavljajo, eni se sploh ne, druge so najlepše, itd, itd.
Pri slikah je zares mučno. Človek bi rad pohvalil pa so ene in iste besede že miljavžentkrat napisane. Neizvirnost pa je, vsaj zame, huda mora.
Če napr. napišeš: "Bravo, čudovite slike!", se sliši kot prazna puhlica.
Če nič ne komentiraš, potem je avtor v dvomih o svojem prispevku. ....... Rešitve pa najbrž ni. :hmm
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Pri slednjem se strinjam s Tabo Dolfe, zato se raje vzdržim komentarjev. Če pa mi je zadeva resnično resnično všeč, potem dodam še svoja 2 euro centa. Enako storim, če vidim, da je fotka lepa in všečna samo za piko na i pa ponavadi kaj manjka, običajna napaka je v neravnovesju (pa ne me na kol pribit ;) ) Glede slednjega, se mi je že pri mojih slikah doma, ko jih pregledujem in jih imam čez cel zaslon (od roba do roba) zgodilo, da sem imel hecen občutek neravnovesja v glavi. Čudno :?
Goran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a totimato »

Dolfe napisal/-a:
marklinfan napisal/-a:.....Pa sej teh cvet kr polno, sploh pr komentarjih slik... eni se skos ponavljajo, eni se sploh ne, druge so najlepše, itd, itd.
Pri slikah je zares mučno. Človek bi rad pohvalil pa so ene in iste besede že miljavžentkrat napisane. Neizvirnost pa je, vsaj zame, huda mora.
Če napr. napišeš: "Bravo, čudovite slike!", se sliši kot prazna puhlica.
Če nič ne komentiraš, potem je avtor v dvomih o svojem prispevku. ....... Rešitve pa najbrž ni. :hmm
Je rešitev, je.
:D

Na primer, da komentiram sliko, ki jo imaš v avatarju. Namesto, da napišem "Joj kako luštkan avatar", lahko opišem kaj mi je na sliki všeč: "Res frajersko, kako se tiste rumene črte vrtijo okrog modre žogice! Tega še nisem videl nikjer!"

Vsaka splošna pohvala se lahko sliši kot puhlica, če pa zraven napišeš komentar, oziroma, kaj ti je všeč, pa je stvar že tehtna. To velja povsod, ne samo pri slikah.

Lep dan še naprej!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Pa brez zamere

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Za vsako sliko komentar ali pa vsaj en komentar - za en paket?
Se sploh zavedaš, koliko je slik ali pa paketov, ter nas pacientov, tu na forumu? :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori