Metla od Metrans-a

Take in drugačne nepomembnosti, ki pa jih radi delili z širnim svetom, pa stvari, ki jih premaknemo.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ljubitelj, na začetku, ko je RCA začel voziti, so vso porabljeno el.energijo plačevale izključno SŽ. Natančneje, PE Tovorni in PE Potniški promet. In v takšnih razmerah, lastni števci porabe, lastne el. energije pač niso potrebni. In če se na takšno stanje priklopijo pijavke, je jasno, da skoči oškodovanec v luft.

Kar se tiče izmenjave vlakov na "zaupanje" morajo biti brezpogojno izpolnjeni neki pogoji. In z Madžari tega menda zaenkrat ni mogoče doseči. To je vsa kunšt.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:
dare20 napisal/-a:
Mojster_Strojevodja napisal/-a:@dare20: ko boš imel kej konkretno pametnega za povedat, da več kakšni problemi se kje pojavljajo pa od kod okoli 'licenc' lokomotivskega osebja, ti bom pa vrjel mogoče na vsako tretjo besedo.
No zdaj vsaj dokončno vem, da imaš večje probleme, ki jih strešaš okoli na neprimernih mestih, kot je to naprimer tukaj.
Nismo in ne bomo tvoje propagandno platno za tvoje osebne probleme [-X
Dobro potem pa si poglej metanje polen še v drugih primerih, katere so izpostavili drugi forumaši. Sam sem navedel samo nekaj problemov, katere so povzročili posamezniki, ki si ne priznajo, da mečejo polena lastnemu podjetju. Predlagam ti, da ta stavek spraviš v okvir in mi povej čez dve leti kdo bo imel prav. Mislim pa, da bo eno leto slika pokazala pravo stanje.

Gremo ponovno k temi, katera je omnejna v naslovu. Iz posnetkov je vidno, da lokomotive ustrezajo vsem standardom, kateri veljajo na podlagi najnovejših predpisov o izpustih emisij v EU.

Mojster Strojevodja pa mi povej kaj bomo naredili na tem področju mi?
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

dare20 napisal/-a: Dobro potem pa si poglej metanje polen še v drugih primerih, katere so izpostavili drugi forumaši. Sam sem navedel samo nekaj problemov, katere so povzročili posamezniki, ki si ne priznajo, da mečejo polena lastnemu podjetju. Predlagam ti, da ta stavek spraviš v okvir in mi povej čez dve leti kdo bo imel prav. Mislim pa, da bo eno leto slika pokazala pravo stanje.

Gremo ponovno k temi, katera je omnejna v naslovu. Iz posnetkov je vidno, da lokomotive ustrezajo vsem standardom, kateri veljajo na podlagi najnovejših predpisov o izpustih emisij v EU.

Mojster Strojevodja pa mi povej kaj bomo naredili na tem področju mi?
@dare20: upam, da si v podrobnosti in detajle prebral vse tekste na forumu, da meni polagaš te zadeve v tej tvoji neumni izjavi. :|

Kot kaj bi pa mogli mi narediti na tem področju?
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
kretnica
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 260
Pridružen: 09.01.2008, 16:09

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a kretnica »

Ljubitelj napisal/-a:
Kretnica:
Ljubitelj je napisal:
Vse to je res, ampak prav SŽ so zmetale že mnogo polen pod noge (kolesa) ostalih prevoznikov, o čemer je že bilo govora.


Pa kaj potem??
Z metanjem polen SŽ neposredno delujejo proti interesom RS, to je privabiti čim več tovora na tire, kar pa se lahko stori le z racionalizacijo poslovanja, brez nepotrebnih stroškov (beri mejnih zastojev zaradi menjave lokomotiv, spremljajočih podvojenih in potrojenih kontrol in nenazadnje tudi nepotrebnih menjav osebja, kar vse znižuje produktivnost in povečuje stroške).

LPL
Ljubitelj ti moraš biti pa res pošten državljan. Sicer pa ves čas govoriš kako dobra je konkurenca (do določene mere tudi je lahko pa je rakasta rana ) vendar pa naivno verjameš, da se bo igralo igro pošteno. Konkurent poizskuša izriniti drugega konkurenta s trga. Logično. Počasi vendar vztrajno. Sredstev se tukaj ne izbira. In ti si misliš, da bodo ostali (SŽ) kar gledali v zrak. Delajo isto kakor dela RCA na svojem terenu. Zakaj? Da se preživi. Včasih,ko berem tvoje odgovore/vprašanja se mi zdi, da misliš, da se mora poslovati pošteno v duhu nekega fair playa. Ampak tega NI. Pika.
So samo zmagovalci in poraženci.

P.S. se vid da je slabo vreme (pa še nedelja), ko vsi visimo na forumu :mrgreen:
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:
dare20 napisal/-a: Dobro potem pa si poglej metanje polen še v drugih primerih, katere so izpostavili drugi forumaši. Sam sem navedel samo nekaj problemov, katere so povzročili posamezniki, ki si ne priznajo, da mečejo polena lastnemu podjetju. Predlagam ti, da ta stavek spraviš v okvir in mi povej čez dve leti kdo bo imel prav. Mislim pa, da bo eno leto slika pokazala pravo stanje.

Gremo ponovno k temi, katera je omnejna v naslovu. Iz posnetkov je vidno, da lokomotive ustrezajo vsem standardom, kateri veljajo na podlagi najnovejših predpisov o izpustih emisij v EU.

Mojster Strojevodja pa mi povej kaj bomo naredili na tem področju mi?
@dare20: upam, da si v podrobnosti in detajle prebral vse tekste na forumu, da meni polagaš te zadeve v tej tvoji neumni izjavi. :|

Kot kaj bi pa mogli mi narediti na tem področju?
Glej Mojster Strojevodja trdiš, da so neumne izjave glede najnovejših predpisov o izpustih emisij v Eu in sočasno se vlečeš ven, Kot kaj bi pa mogli mi narediti na tem področju?.

Tukaj si nekorekten in forum izrabljaš za nizkotne udarce, katere prepisuješ meni. Sam pa nisi odgovoril na zastavljeno vprašanje. Dejstvo je, da se mečejo polena na vseh področjih, ki dejansko škodujejo Slovnskim eleznicam, saj se vračajo kot bumerang.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Ti bom še enkrat napisal, da si boš lažje prebral, kaj sem napisal, predno se strgaš iz verige.
dare20 napisal/-a: Dobro potem pa si poglej metanje polen še v drugih primerih, katere so izpostavili drugi forumaši. Sam sem navedel samo nekaj problemov, katere so povzročili posamezniki, ki si ne priznajo, da mečejo polena lastnemu podjetju. Predlagam ti, da ta stavek spraviš v okvir in mi povej čez dve leti kdo bo imel prav. Mislim pa, da bo eno leto slika pokazala pravo stanje.


upam, da si v podrobnosti in detajle prebral vse tekste na forumu, da meni polagaš te zadeve v tej tvoji neumni izjavi. :|

dare20 napisal/-a: Gremo ponovno k temi, katera je omnejna v naslovu. Iz posnetkov je vidno, da lokomotive ustrezajo vsem standardom, kateri veljajo na podlagi najnovejših predpisov o izpustih emisij v EU.

Mojster Strojevodja pa mi povej kaj bomo naredili na tem področju mi?


Kot kaj bi pa mogli mi narediti na tem področju?

P.S.: Kajti tudi sanja se mi ne kaj hočeš zdej tukile od mene z temi emisijami :-? :-?
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Mojster_Strojevodja to bi lahko razbral iz mojega pisanja, če bi hotel. ŽAl pa metanje polen nima učinka in rezultati bodo kmalu tu. Oba veva o čem govorim. Če poznaš vozni park in si strokovno usposobljen ti mora biti jasno.
Jake
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 09.10.2010, 23:38

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a Jake »

Dare20, mislim, da ga ni junaka na tem forumu, ki bi razumel kaj nam želiš povedati.
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Jake napisal/-a:Dare20, mislim, da ga ni junaka na tem forumu, ki bi razumel kaj nam želiš povedati.
Hvala za opozorilo.
ŽAl je potrebno na prvem mestu spoštovati sodelavce.
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Čeprav me trenutno napenja ,kot hudič, bom po Daretovem predlogu stisnil dokler se da in prispeval k zmanjšanju emisij v EU.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Meni je smešno samo to,ker ste v glavnem stari pametni kurci,imate že neko kilometrino življenja,pa nasedate nekim kao liberalnim demokratičnim foram.Mati Evropa bo poskrbela za vse,vsi enakopravni,liberalni,strpni,.......Evo Nurmičevega pimpeka!!!
Hvala bogu,da ima kdo še jajca v tej državi,da zaščiti naše interese.Kar je pa treba tujega spustiti na naše tire,da utihne goska v Bruslju,ker smo se odločili da živimo v neki Evropski moderni fatamorgani.Pa naj vozijo slovenski fantje.
Če pa kdo od liberalnih,modernih,strpnih,razumevajočih,oh in sploh "Evropskih" sosedov tuli,da se mu godi krivica.Naj se prvo opraviči za genocid nad Slovenskim narodom,zaščiti našo manjšino,postavi dvojezične table,...... potem nam pa lahko pere mozak o krivičnosti in netolerantnosti.

nostra terra,nostre regole!!!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Nurmi, vsak ima pravico do svojega mnenja, kljub temu da je skregano z zdravo pametjo. Samo če si proti enotni regulaciji v EU, potem bodi dosleden in zahtevaj plot za Goriško postajo, pa € se odpovej, pa še pa še pa še.... Ampak čez nekaj let se ne pritožuj če boš jedel travo, tako kot so to obljubljali svojim vol(ilce)om srbski politiki. Seveda boš pa vozil enkrat na teden le muzejsjki vlak, katerega znamenitost boš kar ti osebno, Evropejci pa te bodo občudovali kot opico v živalskem vrtu.

Vsak je svoje sreče kovač

LPL
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Najkrajše rešim tako z bumbarji."ti že veš,prav imaš!"
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Nurmi napisal/-a:Meni je smešno samo to,ker ste v glavnem stari pametni kurci,imate že neko kilometrino življenja,pa nasedate nekim kao liberalnim demokratičnim foram.Mati Evropa bo poskrbela za vse,vsi enakopravni,liberalni,strpni,.......Evo Nurmičevega pimpeka!!!
Hvala bogu,da ima kdo še jajca v tej državi,da zaščiti naše interese.Kar je pa treba tujega spustiti na naše tire,da utihne goska v Bruslju,ker smo se odločili da živimo v neki Evropski moderni fatamorgani.Pa naj vozijo slovenski fantje.
Če pa kdo od liberalnih,modernih,strpnih,razumevajočih,oh in sploh "Evropskih" sosedov tuli,da se mu godi krivica.Naj se prvo opraviči za genocid nad Slovenskim narodom,zaščiti našo manjšino,postavi dvojezične table,...... potem nam pa lahko pere mozak o krivičnosti in netolerantnosti.

nostra terra,nostre regole!!!
Vidiš Nurmi prav to kar si povedal v svojem prispevku, da naj vozijo Slovenski fantje je potrebno spraviti v prakso. ŽAl so nekateri zamočili na večih področjih, saj so se šli kao politiko in to seveda v škodo strojnega osebja.
Sedaj se dogaja, da se najdejo na ministrstvih in pri raznih zunanjih komisijah podatki, kateri so popolnoma drugačni od tistih, katere trosijo v raznih šolah in predavanjih. Kot sam veš sva prav zaradi tega prišla v debato okrog izobraževanja. TAko se piše, kaj dela strojevodja tako različno, da bo potrebno celo ugotoviti, kaj sploh mora opravljati strojevodja.

Glede tuje konkurence in tujih prevoznikov menim, da nesmejo sami opravljati zavornih preiskusov, če hočemo zagotoviti varnost na tirih.

NA tem področju je popolna anarhija in posamezniki so dodali svoj lonček in sedaj imamo to, kar imamo.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Metrans

Odgovor Napisal/-a cokla »

dare20 napisal/-a:
Glede tuje konkurence in tujih prevoznikov menim, da nesmejo sami opravljati zavornih preiskusov, če hočemo zagotoviti varnost na tirih.
Le zakaj ne , če so usposobljeni..... #-o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Zaklenjeno