Čudež na kočevski progi!

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I

Re: Čudež na kočevski progi!

OdgovorNapisal/-a gorican » 27.10.2017, 13:52

Hvala za foto update napredek del :thumbupr

Me pa zanima, če leseni drogovi in kabel(verjetno telefonsko omrežje med postajami) ostane v uporabi ali se odstrani in posodobi(vstavi v kanalete) v sklopu zadnje faze obnove Kočevke?

Slika
Uporabniški avatar
SZ ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Nova Štifta

OdgovorNapisal/-a SZ ljubitelj » 13.11.2017, 20:53

gorican napisal/-a:Hvala za foto update napredek del :thumbupr

Me pa zanima, če leseni drogovi in kabel(verjetno telefonsko omrežje med postajami) ostane v uporabi ali se odstrani in posodobi(vstavi v kanalete) v sklopu zadnje faze obnove Kočevke?

http://shrani.si/f/37/Nl/2NB6T8jX/271020170769.jpg

Tega odgovora ne vem - ponekod na obnovljenem delu žica ostaja, ponekod je verjetno v zemlji. Optika za gsm-r je potegnjena precej daleč, verjetno do Kočevja. Upam, da bo @ŽAT32 razjasnil stvari.

Sem pa včeraj na hitro šel pogledat (napoved snega) med Lipovec in Ložine in naredil par slik:

Opazovalnice so ob progi:

Slika

Drogovi in kabel se zaraščajo:

Slika

Do tukaj so tirnice položene:

Slika

Ene pa že dolgo ležijo in čakajo:

Slika

Spodnji ustroj...

Slika

Do Kočevja je še daleč...

Slika

Zdaj je pa belo po tleh. :?
Lep pozdrav vsem

Tadej
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a ŽAT32 » 14.11.2017, 20:41

SZ ljubitelj napisal/-a:gorican napisal/-a:
Hvala za foto update napredek del

http://shrani.si/f/37/Nl/2NB6T8jX/271020170769.jpg

Tega odgovora ne vem - ponekod na obnovljenem delu žica ostaja, ponekod je verjetno v zemlji. Optika za gsm-r je potegnjena precej daleč, verjetno do Kočevja. Upam, da bo @ŽAT32 razjasnil stvari.

Žice že dolgo niso več v funkciji, ker pa so železne, niso zanimive za sekundarne surovine. Bakrenih pa že dolgo ni več, so vse čudežno izginile. Tudi obstoječega kabla, ki pa je v funkciji, vsake toliko časa zmanjka kakšen kos. Pa ne le telefonskega, tudi SV kabel občasno izgine. Med postajama Dobrepolje in Ortnek je TK kabel že v kanaletah, drugje pa še bo. Enkrat.
Optika pa je do Kočevja, postajni sistemi so v poskusnem obratovanju, bazne pa tudi vse sevajo. Če kakšen bager optike glih ven ne potegne.
električar
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a električar » 16.11.2017, 13:14

Do tukaj so tirnice položene:

Slika

Koliko km je še do Kočevja?

Lp

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov