Mala vprašanja

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Mewgo
Vajenec
Vajenec

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Mewgo »

Ubistvu moj cilj je Berlin in poskušam nekak uskledit vlake iz Ljubljane. Tkoda MV 214, potem pa z dvema ICE-jema naprej. Bom rajsi rezerviral kasnejsi vlak iz Berlina, če slučajno pride do zamude na vlaku za Villach. In če ma kdo izkušnje, se da uporabit karto za do Minhna za naslednji vlak, če pride do zamude? :D
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Vzemi nočni vlak NJ 456 (19:20 - 08:15) ki gre iz Gradca in te pripeje na glavno v Berlinu. :wink: Ne se matrat z nemškim notranjim prometom. Tam so šele zamude in je lahko v primeru okvare ICE, še veselica, ker osebje ne ve, ali bi te dali na prvega naslednjega ali kaj. Če ni tvoja krivda pri zamudi, karta v notranjem prometu Nemčije lahko velja za naslednjega, le rezervacijo sedeža moraš ponovno narediti. Ampak če imaš Spar karto, ki je točno namenjena za vlak, ki si ga rezerviral, moraš na postaji iskati blagajno, da ti potrdi nov vlak.

Obstaj še alternativa IC 600 Gradec - Linz in prestop na nočni IC 269 (Dunaj) - Linz - Berlin. (16:56 - 06:30)

Če želiš pa vseeno čez Beljak, se pa pripravi na gnečo na Sprinter ICE München - Berlin. Ponaavdi treba zelo zgodaj rezervirati, da te pride ceneje.
Mewgo
Vajenec
Vajenec

Živim dosti bližje Beljaka, pa še se dobimo z eno osebo v Minhnu. A to glede za potrditev kart velja tudi za Beljak?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I

Na kaj misliš to na potrditev kart? Če ti uide povezava v Beljaku za Salzburg, potem lahko velja karta tudi naslednjega. Za te nove MV ne vem 100 %, ker je zadeva prenova. Če ti uide EC 112, pa greš na naslednjega. Le če je gneča, se splača narediti rezervacijo sedeža pri naslednjem. ÖBB je tukaj zelo stritken. Ni prostega sedeža in nimaš rezervacije? V redu, izstopite iz vlaka prosim. V Nemčiji pa kar tako ne moreš na naslednji vlak, če imaš Spar vozovnico. Pod pogoji ti piše, da velja samo za vlak, ki si ga označil. Če zamudiš po ne svoji krivdi, moraš pa zamenjati karto. Pa še novo rezervacijo sedeža obvezno narediti.
Mewgo
Vajenec
Vajenec

Ja to me je zanimalo če pride do zamude MV 214 kako pol naprej do Münchena. Hvala za odgovor
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Baška grapa

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Mewgo napisal/-a: 14.02.2024, 13:33 Ja to me je zanimalo če pride do zamude MV 214 kako pol naprej do Münchena. Hvala za odgovor
EC 112 vzameš, potem pa še naslednji ICE za Berlin.
Ni tako hudo glede rezervacij kot je zgoraj Re 4/4 napisal. Sam nikoli ne rezerviram vlakov v Avstriji in Nemčiji (potujem z Interrail vozovnico), pa me še nikoli niso dol metali.
jaka.bc
Kurjač
Kurjač

Odgovor Napisal/-a jaka.bc »

Glede rezervacije sedeža. Splača se pogledati na öbb spletni strani - tam, kjer kupuješ karto, ali je na vlaku predvidena gneča. So primeri (EC 112, IC 793), da se v Villachu predvsem v času dopustov nabere toliko ljudi, da se komaj vsi stisnejo v vlak - tudi tisti brez rezervacij. Zapolnijo praktično vse kotičke. Takrat ti prav pride imeti rezervacijo. Včasih se pa tudi zgodi(predvsem na Westbahnu), da ti brez rezervacije sploh ne pustijo vstopiti. Toliko, kar se tiče avstrijskega dela. Z Nemčijo nimam toliko izkušenj. Lp
Tisti, ki pravijo, da je nemogoče, naj se umaknejo tistim, ki delajo, kar je nemogoče.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Bom kar tu vprasal, verjetno bo ok..

Ob pregledovanju odlicnega fotoarhiva na Tin€tovi strani sem se spomnil nekega dogodka iz otrostva. Torej 1.6.1996 je bila velika parada parnih lokomotiv v Celju. Sam tega nisem vedel, je bilo pa znano, da je bil zelezniski prevoz tisti dan brezplacen. Takrat sem kot 13letnik z nekimi prijatelji in starsi potoval z vlakom preko Celja v smeri Ljubljane iz neznanokje. Vem da je imel vlak postanek v Celju, kjer sem zagledal same parne lokomotive, vendar nisem mogel iz vlaka ker je hitro nadaljeval voznjo. Mama se dogodka bezno spomni, samo nikakor ne moreva ugotoviti iz kje smo prihajali :) Sam imam v glavi, da nekje iz okolice Ptuja, mama pa pravi, da se spominja postaje v Rogaski slatini.

Torej, vprasanje je sledece:
- kdaj je potekala parada lokomotiv v Celju (priblizna ura v dnevu, predvidevam da enkrat popoldne), da ugotovim priblizen cas nasega prevoza postaje
- ali je iz Rogaske takrat vozil kak kopalni vlak, ki je imel postanek v Celju (redni vlak bi verjetno vozil le do Celja, kjer bi nato prestopali).
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
taurus
Strojevodja I
Strojevodja I

Odgovor Napisal/-a taurus »

Nekje imam v bledem spominu, da so bili posebni vlaki iz Gradca in Maribora. Rogaška in Ptuj nimate veze z južno železnico.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I

taurus napisal/-a: 27.02.2024, 21:02 da so bili posebni vlaki iz Gradca in Maribora. Rogaška in Ptuj nimate veze z južno železnico.
Ja to je jasno. Sej jaz sem se peljal z rednim vlakom, zato pa sprasujem :)
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I

Staraš se, pa te malo spomin že matra.

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 2&start=60

Praviš iz Ormoža. :wink: Mogoče si na Dravi bil. :-k
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I

Re 4/4 napisal/-a: 28.02.2024, 8:49 Staraš se, pa te malo spomin že matra.

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 2&start=60

Praviš iz Ormoža. :wink: Mogoče si na Dravi bil. :-k
=D>
haha jao! hja, 15 let se tut men zgleda pozna :lol: :lol: aha kul, bi znal bit IC drava ja!
Ormož 11:23-11:25, Ptuj 11:42, Pragersko 11:58-12:08, Celje 12:47-12:48, Zidani Most 13:10-13:11, Ljubljana 14.05-14.10. Mogoce malo zgodaj za "pobegnit" iz avtobusnega izleta tistega dne, ampak mozno!
Olalala
Kurjač
Kurjač

Odgovor Napisal/-a Olalala »

Mene zanima glede dnevne IJPP vozovnice ali je veljavna do zadnje postaje pred državno mejo, ali pa v primeru da je mejna postaja na drugi strani velja tudi do tam? Ker npr študentska IJPP vozovnica velja do postaje Spielfeld, ki je mejna/menjalna postaja, ne le do Šentilja.
barko1
Vajenec
Vajenec

Odgovor Napisal/-a barko1 »

Velja le na ozemlju Republike Slovenije!

Mi je pa nekaj let nazaj (ko se je začela uporaba IJPP) sprevodnik dovolil, da sem se na lastno odgovornost peljal do končne postaje Pliberk ter čez pol ure z istim vlakom nazaj v MB. :D
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I

Odgovor Napisal/-a urban120 »

Teoretično velja do mejne točke. V praksi pa sprevodniki (neuradno) ne komplicirano do naslednje postaje.
Odgovori