STUDENCI - 18.3.2007

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

gapi_1 napisal/-a:...MMG, izven konteksta... ze večkrat sem pri lokomotivah, ki so ze zelo dolgo izven pogona opazil, da imajo namestno napisane številčne oznake kar nekakšno tablico (recimo na 11.sliki kabina đurice, mislim, da gre za đurico 202; ali http://www.vlaki.info/galerija/albums/u ... 0/IMGa.jpg).
Kaj je bil takšen način označevanja mogoče kakšna posebnost JŽ?

Oprosti gapi_1, šele sedaj sem videl tvoje vprašanje. :oops:

Včasih so imele vse lokomotive iz brona ulite tablice. Nekje v letih hude gospodarske krize bivše Juge, so pričele prihajati iz revizije lokomotive ki so imele grafično izpisano oznako. Vsekakor se je to najprej opazilo na Brižitah in Mopedih, zatem pa na vseh drugih serijah. Kam je šla ta medenina (bron) je pa seveda drugo vprašanje, na katerega jaz pač ne bi znal odgovoriti. Morda, pravim "morda" tudi za ležajne puše vlečnih motorjev.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

mario napisal/-a:Dobre slike, mogoče vam nasujem še par fotografij iz časov, ko se je izdeloval podvoz v Studencih, vožnje po deviaciji proge in nato preusmeritev nazaj :wink:
ja Mario, to pa ne bilo slabo videti to, kar jih zelo malo vidi. Mene to zelo zanima, saj sem vendar gradbenik ampak na visokih zgradbah, čeprav bi rad videl gradnjo poteka železnic... :lol:
Lp Boštjan
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Omejitev hitrosti

Odgovor Napisal/-a Signal »

Danes sem opazil rumeni tabli za hitrost "30" pred kretnico 1 iz smeri MB in ZM na postaji MB_Studenci.
Se obeta obnova kretnic, posodobitev SVN...?


Lp Signal
Uporabniški avatar
grikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 401
Pridružen: 22.06.2007, 16:45

Odgovor Napisal/-a grikos »

Nov signalni pravilnik nalaga da se signali za omejitev hitrosti, zamenjajo z oznakami za največje dovoljene hitrosti.
Pubi
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 14
Pridružen: 20.01.2009, 13:35

Odgovor Napisal/-a Pubi »

Super to bi se jaz rad videl, ker sem bil ravno na ta del koroske proge kot mulc izjemno navezan. Kasneje sem sicer, ko smo se preselili visje ob progo navezan tudi na pogoste prehode pri bivsi Hidromontazi (tam ko je bila kretnica za progo proti HE Mariborski otok). Hvala ze v naprej za obljubljene posnetke. Lp Pubi
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

BoBi19 napisal/-a:
mario napisal/-a:Dobre slike, mogoče vam nasujem še par fotografij iz časov, ko se je izdeloval podvoz v Studencih, vožnje po deviaciji proge in nato preusmeritev nazaj :wink:
ja Mario, to pa ne bilo slabo videti to, kar jih zelo malo vidi. Mene to zelo zanima, saj sem vendar gradbenik ampak na visokih zgradbah, čeprav bi rad videl gradnjo poteka železnic... :lol:
Pubi napisal/-a:Super to bi se jaz rad videl, ker sem bil ravno na ta del koroske proge kot mulc izjemno navezan. Kasneje sem sicer, ko smo se preselili visje ob progo navezan tudi na pogoste prehode pri bivsi Hidromontazi (tam ko je bila kretnica za progo proti HE Mariborski otok). Hvala ze v naprej za obljubljene posnetke. Lp Pubi


Pubi, predvidevam da imaš v mislih zgornja dva posta.

Malce poglej datum. ........ Ostane ti le upanje. [-o<
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori