Na vlakih v regiji Celje...

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Matjaž
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 34
Pridružen: 12.02.2007, 15:09

Odgovor Napisal/-a Matjaž »

V tujini pa misim,da če kakšen naredi škodo na vlaku kar fajn plača.Seveda velja to za bolj "urihtane"države. :evil: :evil: :evil:
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

kondukter napisal/-a:BoBi 19 ne vem natančno, vendar po tistem kar mi povedo osebe, ki potujejo v FS, OBB in DB, ni najbolj priporočljivo, da osebju j...š mater, ali pa nočeš plačati vozovnice. Ravno zadnjič mi je en razlagal, da je v Itaiji opazoval mladino, ki je čakala vlak. rekel je, da je pričakoval težave potem, ko bodo začeli z potovanjem. A glede na to, da so bili dejansko ko čreda podivjanih krav na peronu, je bila na vlaku skorajda popolna tišina... :P
v tujini je to vse urejeno. Recimo na Dunaju , se na avtobusih, bog ne daj da se kaj naredi, poškoduje ali da dobijo koga brez vozovnice, takoj pride policija, nato sledi zagovor pri sodniku za prekrške itd... tak bi moglo biti tudi v sloveniji, a slovenija je in bo ostala pač samo slovenija. :(
Lp Boštjan
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a grega »

Ja jaz se tudi vozim iz Celja in je res gneča prerivanje... Baje je še hujše proti Rogaški in Imenu. Drugače pa se mi zdi da je malo boljše v smeri od celja proti mb kot pa iz celja proti zidanem mostu. Sicer pa se tudi nekateri starejši ljudje fejst prerivajo no ne samo fejst včasih celo dijake prekašajo.
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

grega napisal/-a:Ja jaz se tudi vozim iz Celja in je res gneča prerivanje... Baje je še hujše proti Rogaški in Imenu. Drugače pa se mi zdi da je malo boljše v smeri od celja proti mb kot pa iz celja proti zidanem mostu. Sicer pa se tudi nekateri starejši ljudje fejst prerivajo no ne samo fejst včasih celo dijake prekašajo.
Se strinjam, tudi starejši. Tudi zato ker se marsikdo ne usede, če ni cel kupe oz. sklop 4 sedežev prost. Sicer pa se mi zdi da na vlakih za Gorenjski konec ni tako kritično (seveda spet ni idealno), pred 5 leti ko sem se začel redno vozit, je bilo znatno slabše...
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

Blo pa je zanimivo, da na vlaku , ki gre za Prevalje ob 14.31 iz Maribora, je bila največja gužva mladih v zadnjem delu vagona, ki je bil nabito poln
( prijatelji skupaj ), kjer se je drlo in sprehajalo , šinfalo , metalo smeti skozi okno itd.. ) Se vidi da gre mladina iz Maribora domov.

Sprednji del vlaka pa je bil malo zaseden, večino prijazni starejši ljudje. Kot kaže so tisti " zadaj " najbolj problematični. :twisted:
Lp Boštjan
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Saj niste samo štajerci problematični. Tudi na goriškem in ajdovskem ni nič bolje. So pa vlaki na glavnih progah bolj mirni, kot pa fiati in kanarčki po regionalnih (Če izvzamemo Štore :D ), ko ga malodane včasih skoraj prevrnejo. :twisted:
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Pa zjeza me tud, ko je na vlaku lepo mir, redko kdo se pogovarja, potem prideta dva mulca, ki mislta da sta cel svet, se usedeta in začneta vsak iz svojega mobitela musko lajnat, da ne rečem kašno :twisted: :twisted: (ko bi bla vsaj zdrava domača...)
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

N€jc napisal/-a:Pa zjeza me tud, ko je na vlaku lepo mir, redko kdo se pogovarja, potem prideta dva mulca, ki mislta da sta cel svet, se usedeta in začneta vsak iz svojega mobitela musko lajnat, da ne rečem kašno :twisted: :twisted: (ko bi bla vsaj zdrava domača...)
Muzika alias "jokanje južno od Kolpe".press
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Regan 664 napisal/-a:
N€jc napisal/-a:Pa zjeza me tud, ko je na vlaku lepo mir, redko kdo se pogovarja, potem prideta dva mulca, ki mislta da sta cel svet, se usedeta in začneta vsak iz svojega mobitela musko lajnat, da ne rečem kašno :twisted: :twisted: (ko bi bla vsaj zdrava domača...)
Muzika alias "jokanje južno od Kolpe".press
Tako tako :lol: :wink: alpa strešanje pokrovk :D :oops:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Odgovor Napisal/-a bart »

Pa brez zamere, dragi starši. Ko "divjaki " pridejo v devetletko je že prepozno. Vzgoja, kaj je to?

"Ne, naš pa že ni bil!" Gospa poglejte filmček na njegovem telefonu.

Gotovo imajo tudi v tujini podobne probleme. Mislim na francijo... neredi, zda... streljanja.

Iz majhnega raste veliko. Kar se Janezek nauči Janez zna. Zgledi vlečejo.

Takšno je moje mnenje J.B.

P.S. Kaj pa je s policijskim spremstvom na vlaku? Če me spomin ne vara sem že videl patruljo na vlaku. Meni nič, tebi nič sta se po vagonu sprehodila dva policaja.

Bart
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Ah kaj pa pomaga, če se sprehodita, potem pa sedita v službenem oddelku. Takrat ko gresta skoz vlak so vsi pridni...
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

BoBi19 napisal/-a:Blo pa je zanimivo, da na vlaku , ki gre za Prevalje ob 14.31 iz Maribora, je bila največja gužva mladih v zadnjem delu vagona, ki je bil nabito poln
( prijatelji skupaj ), kjer se je drlo in sprehajalo , šinfalo , metalo smeti skozi okno itd.. ) Se vidi da gre mladina iz Maribora domov.

Sprednji del vlaka pa je bil malo zaseden, večino prijazni starejši ljudje. Kot kaže so tisti " zadaj " najbolj problematični. :twisted:
nima več vagon..... za 813/814. kmalu bo poleti počitnice je boljše ! :)

Lp
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

BoBi19 napisal/-a:
kondukter napisal/-a:BoBi 19 ne vem natančno, vendar po tistem kar mi povedo osebe, ki potujejo v FS, OBB in DB, ni najbolj priporočljivo, da osebju j...š mater, ali pa nočeš plačati vozovnice. Ravno zadnjič mi je en razlagal, da je v Itaiji opazoval mladino, ki je čakala vlak. rekel je, da je pričakoval težave potem, ko bodo začeli z potovanjem. A glede na to, da so bili dejansko ko čreda podivjanih krav na peronu, je bila na vlaku skorajda popolna tišina... :P
v tujini je to vse urejeno. Recimo na Dunaju , se na avtobusih, bog ne daj da se kaj naredi, poškoduje ali da dobijo koga brez vozovnice, takoj pride policija, nato sledi zagovor pri sodniku za prekrške itd... tak bi moglo biti tudi v sloveniji, a slovenija je in bo ostala pač samo slovenija. :(
:lol: :lol: :lol: , naši zahodni sosedje.... Ne vem pa, kako je na Dunaju izjemno urejeno, ker sicer če si starejši od 14 let moraš imeti v JP vozovnico ampak ti jo ni potrebno ne na tramvaju, ne na avtobusu, ne na U-bahnu nikomer pokazati. Če pa kdo kaj gleda in če te dobijo brez, so pa res visoke kazni.

Ampak kaj je pa pri nas tako zelo slabo? Novi avtobusi pri LPPju imajo montirane kamere in so čisti, ter nepopisani, za razliko od Italijanskih in še kakšnih, ki so znotraj posprejani počičkani in poripsani po šipah (to so tudi nekateri vagoni pri Dunajski podzemni).
Have a nice day!
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

BoBi19 napisal/-a:
v tujini je to vse urejeno. Recimo na Dunaju , se na avtobusih, bog ne daj da se kaj naredi, poškoduje ali da dobijo koga brez vozovnice, takoj pride policija, nato sledi zagovor pri sodniku za prekrške itd... tak bi moglo biti tudi v sloveniji, a slovenija je in bo ostala pač samo slovenija. :(
žal je 70 let Jugoslavije (prej smo bili 1172 let pod nemškim vplivom) naredilo svoje (+dotok Balkancev v Slovenijo, tudi v železnico - ok, da me ne bo še kdo pretepel :lol: - sam resnici na ljubo so vse te zamude bolj južna manira, nikakor nemška :)) - sicer bi bil tudi pri nas tak red kot v Avstriji.

Zakaj pa se enostavno vlaka ne ustavi, dokler ga kršitelj/i ne zapusti/jo? Če bi moral cel vlak potnikov čakati, da ga zapusti en problematičen, bi se jih hitro našlo nekaj nepotrpežljivih, ki bi zgago odstranili po hitrem postopku.
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

OrientExpress napisal/-a:
Zakaj pa se enostavno vlaka ne ustavi, dokler ga kršitelj/i ne zapusti/jo? Če bi moral cel vlak potnikov čakati, da ga zapusti en problematičen, bi se jih hitro našlo nekaj nepotrpežljivih, ki bi zgago odstranili po hitrem postopku.
Ideja ni slaba, ampak potem bi imeli vlaki kar pogosto zamude, kar pa ne bi bilo dobro do potnikov... :D :D
Lp Boštjan
Odgovori