Na vlakih v regiji Celje...

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Na vlakih v regiji Celje...

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Strojevodja mi je nekaj dni nazaj izrezal iz revije Šentjurčan naslednji prispevek...
Kot zaposlenemu na vlakih se mi zdi dobro, da je pa nekdo preko javnega občila opozoril na takšne težave, a po drugi plati pa je zadeva za nekoga ( upam, da veste koga ) žalostna, da ne poskrbi za malce več reda!
Pa si sami preberite in ocenite! :(

Slika
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

aha,zanimivo ...
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Podobno obnašanje sem tudi doživel na avtobusih. To je problem, ki ga bodo železnice težko same rešile.
LP
Izidor
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

jure80 napisal/-a:Podobno obnašanje sem tudi doživel na avtobusih. To je problem, ki ga bodo železnice težko same rešile.
ja :? :)
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

jure80 napisal/-a:Podobno obnašanje sem tudi doživel na avtobusih. To je problem, ki ga bodo železnice težko same rešile.
V končni fazi že same osnovnošolce nihče niti na osnove varnosti ne opozarja ali jih pravilno pouči. Primer je iz Šoštanja, kjer je pojem VARNA POT V ŠOLO IN IZ NJE po vsej verjetnosti zgrešen! Fotografirano pa je iz potniškega vlaka v smeri Velenja!

Slika
Slika
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

kondukter napisal/-a:
jure80 napisal/-a:Podobno obnašanje sem tudi doživel na avtobusih. To je problem, ki ga bodo železnice težko same rešile.
Slika
Slika
to je nima varna, je bolj nevarni :(
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Živjo!

kondukter, kot prvo ti naj povem, da se na to kar lepo navadi, kajti takega "miru", kot si imel v Zasavji ne boš več našel, morda še kaj proti Mariboru..

Vam moram priznat, da od mojega začetka srednje šole (leto 2002/2003) pa vse do danes (leto 2007) se je vse skupaj tako drastično spremenilo, da joj!

Ne morete si zamisliti, kako je ta presneta fazanija razvajena!! Ta ti ob konici zasede vse sedeže, kar zaspijo na sedežih, tako da tam kjer lahko sedijo komot štirje, ponavadi najdeš dva lena fazana, ki sta tako boga, da morata kar na vlaku zaspati! katastrofa!! To vpije vse vprek po celem vlaku! Mislim, mene osebno je sram potovati v takšnem vlaku, kjer je toliko otročjarije! To bi blo treba vse nagnat z vlaka, nima takšna drhal kaj počet na vlaku!

Najbolj me pa moti to, da se najde kak objestnež, ki bo kljub strogi prepovedi še kadil v potniškem oddelku!! Pa pride sprevodnik, pa ga nadere ko zmaja, on pa nazaj reče: "Saj strojevodja pa kadi!" Mislim haloooo, strojevodja je strojevodja, potnik pa potnik! Saj se pa ne kadi na vlaku zaradi zaprtosti prostora, ampak zaradi spoštovanja do drugih potnikov!

Kar je pa najbolj žalostno, da da luštna punca, ki je videt frišna fazanka, smrdljive in umazane superge na sedež!! Žalostno! :cry: :cry: :cry:

Jaz sem sicer tega navajen, toda če pride kakšen potnik iz drugega konca, bo pa zelo razočaran!

P.S. Zdaj veste, zakaj so Fiati od znotraj raztrgani, popisani po zavesah, steni, itd. Takšen vlak zagotovo pride iz Celjskega konca!!

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Potem pa jih je potebno enkrat v najvecji zimi peljati s kavbojskimi vagoni, da vidijo kaj je voznja :lol: :lol: :lol: .
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Jembah napisal/-a:Potem pa jih je potebno enkrat v najvecji zimi peljati s kavbojskimi vagoni, da vidijo kaj je voznja :lol: :lol: :lol: .
=; [-X

S kavbojskimi pa najmanj, saj so zgodovinski primerki Slovenskih železnic!!

Prej s kakšno gomulko, da bodo videli, kaj je to udobje!! :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

:twisted: :twisted: :twisted: gomulko ja :wink: Kpa so tm na desni strani slik, kjer hod ena deklca, neki zaraščeni tiri, kakšni nekdanji industrijski?
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

kondukter, kaka pooblastila imate če pride do nasilja ali grožnje na sprevodnika?

Primer , ki sem ga slišal na faksu:

Pred enim letom je v Celju nekdo sprevodnika primil in mu grozil, če mu bo karto zakasiral... kaj se naredi v tem primeru ?? :twisted:
Lp Boštjan
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a SIMY »

N€jc napisal/-a:Kpa so tm na desni strani slik, kjer hod ena deklca, neki zaraščeni tiri, kakšni nekdanji industrijski?
Ja,to je nekdanji industrijski tir za bivšo tovarno usnja v Šoštanju,ki pa se že dooooolgo ne uporablja več,in se tudi ne more ker ni povezan s postajo Šoštanj (odstranjena kretnica).
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

BoBi19 napisal/-a:kondukter, kaka pooblastila imate če pride do nasilja ali grožnje na sprevodnika?

Primer , ki sem ga slišal na faksu:

Pred enim letom je v Celju nekdo sprevodnika primil in mu grozil, če mu bo karto zakasiral... kaj se naredi v tem primeru ?? :twisted:
Pooblastil ni! Na SŽ imamo sicer Pravilnik o notranjem redu, vendar je vse skupaj ena velika žalost.
Če groziš sprevodniku, potem pravijo, da si grozil uradni osebi! Vsaj pravijo...Kajti če si kot sprevodnik napaden ( fizično ), potem resnično POLICIJA pride, vendar moraš podati sam, kot OBČAN zadevo na sodišče ( SŽ tega ne počno )! Poznam kar nekaj primerov, ko so bili sodelavci verbalno in fizično napadeni in so žal potem imeli še težave... Seveda s tem, da so SAMI dokazovali svojo nedolžnost!
Če potnik ne želi plačati vozovnice...Skoraj nič mu ne morem! Žal je zaenkrat tako, kajti potnika ščiti zakon o varnosti osebnih podatkov. V Pravilniku o notranjem redu sicer piše, da imam pravico zahtevati osebne podatke...A ostane le pri pravici...
In ko boste kdaj videli, da se je sprevodnik obrnil stran ob morebitnem kršitelju, potem verjemite da se je zato, da NIČ ni videl in NIČ ne ve...In s tem je naredil vse, da bo imel čim manj težav v službi in tudi v privatnem življenju! :oops:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

kondukter napisal/-a:
BoBi19 napisal/-a:kondukter, kaka pooblastila imate če pride do nasilja ali grožnje na sprevodnika?

Primer , ki sem ga slišal na faksu:

Pred enim letom je v Celju nekdo sprevodnika primil in mu grozil, če mu bo karto zakasiral... kaj se naredi v tem primeru ?? :twisted:
Pooblastil ni! Na SŽ imamo sicer Pravilnik o notranjem redu, vendar je vse skupaj ena velika žalost.
Če groziš sprevodniku, potem pravijo, da si grozil uradni osebi! Vsaj pravijo...Kajti če si kot sprevodnik napaden ( fizično ), potem resnično POLICIJA pride, vendar moraš podati sam, kot OBČAN zadevo na sodišče ( SŽ tega ne počno )! Poznam kar nekaj primerov, ko so bili sodelavci verbalno in fizično napadeni in so žal potem imeli še težave... Seveda s tem, da so SAMI dokazovali svojo nedolžnost!
Če potnik ne želi plačati vozovnice...Skoraj nič mu ne more
m! Žal je zaenkrat tako, kajti potnika ščiti zakon o varnosti osebnih podatkov. V Pravilniku o notranjem redu sicer piše, da imam pravico zahtevati osebne podatke...A ostane le pri pravici...
In ko boste kdaj videli, da se je sprevodnik obrnil stran ob morebitnem kršitelju, potem verjemite da se je zato, da NIČ ni videl in NIČ ne ve...In s tem je naredil vse, da bo imel čim manj težav v službi in tudi v privatnem življenju! :oops:
žalostno... :( kak je pa s tem v tujini ?
Lp Boštjan
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

BoBi 19 ne vem natančno, vendar po tistem kar mi povedo osebe, ki potujejo v FS, OBB in DB, ni najbolj priporočljivo, da osebju j...š mater, ali pa nočeš plačati vozovnice. Ravno zadnjič mi je en razlagal, da je v Itaiji opazoval mladino, ki je čakala vlak. rekel je, da je pričakoval težave potem, ko bodo začeli z potovanjem. A glede na to, da so bili dejansko ko čreda podivjanih krav na peronu, je bila na vlaku skorajda popolna tišina... :P
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Odgovori