Koledar

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Koledar

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Koledar Slovenskih železnic za leto 2006 v največji možni meri odkriva tisto, zaradi česar lazimo po progah, debatiramo v forumih in počnemo še tisoče drugih stvari, ki so v povezavi z magičnim področjem, imenovanim železnica.Kako daleč od raznih člankov v Financah in podobnega japijevsko-neokapitalističnega podivjanega sranja.....

Bravo, gospod Miško Kranjec!

V svojimh fotografijami ste jasno izrazil tisto, kar nosimo nekje globoko v sebi in o čemer včasih le nemočno jecljamo....
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdravljeni

Jaz bi rad kupil omenjeni koledar. Kje se da stvar naročit oziroma kupit (a se da kaj od tega tudi na netu videt)?

V kvaliteto fotografij ne dvomim, gospod Kranjec je na tem področju že prava legenda. Na http://www.railroadforums.com/forum/ je s svojimi fotoeseji dosegel že kultni status (Možakar tudi odlično piše, ne samo fotografira). Če boste kaj iskali, glejte priloge uporabnika z nickom "Misko". Pa ne mi zamerit za to "reklamo", ni bila mišljena tako...

V naslednjem letu Vam želim veliko lepega, pa da bi Vam vlaki po voznem redu vozili...

LP

Jože
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdravljeni v tem novem letu...

Danes sem si šel kupit tedensko vozovnico za ta teden, pa sem pri blagajni povprašal, kako je kaj s tem koledarjem. Prijazna blagajničarka je imela enega pri roki in mi ga je podarila :D .

Res je fotografije so odlične (Kar drugega od g. Kranjca tudi ni pričakovati). Edina škoda je, da je koledar "polovični", torej dva meseca na eno stran. Vem, da ima g. Kranjec še veliiiko dobrih fotk na zalogi (Kar se da videt na forumu, ki sem ga omenjal zgoraj...)

Pa da bi Vam v tem letu vse ratalo...

LP

Jože
ursika
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 183
Pridružen: 29.09.2005, 10:22
Kraj: Kjer ni železnice...

Re: Koledar

Odgovor Napisal/-a ursika »

Dirigent napisal/-a:Koledar Slovenskih železnic za leto 2006 v največji možni meri odkriva tisto, zaradi česar lazimo po progah, debatiramo v forumih in počnemo še tisoče drugih stvari, ki so v povezavi z magičnim področjem, imenovanim železnica.

:D
Barbapapa1 napisal/-a: Edina škoda je, da je koledar "polovični", torej dva meseca na eno stran. Vem, da ima g. Kranjec še veliiiko dobrih fotk na zalogi (Kar se da videt na forumu, ki sem ga omenjal zgoraj...)
Tukaj pa, menim, ni problem v količini fotografij, ki so na voljo, ampak je stvar odločitve SŽ, da izdaja koledarje z dvemi meseci, ki ju krasi ena fotka.
Slišati je bilo tudi omembe, da naj bi bil letošnji koledar v celoti posvečen Bohinjski progi, ki je letos jubilantka - pa se ni uresničilo. :?
Je pa fotka z vintgarskega mostu res edinstvena (škoda, da ni namesto dizla para... Miško - car! :!:

Srečno, zdravo in pogumno na železniških pohodih v letu 2006 želim!!!!
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

oj, tudi mene zanima, če je omenjeni koledar mogoče kje kupiti, ali pa si ga vsaj ogledati?
lp
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Kupiti ga gotovo ni možno, saj ni del prodajnega materiala in nima določene cene. Povprašaj malo po postajah in ni vrag, da ti ga kje ne bi dali. Posebej ti priporočam, da poskusiš v Info centru na postaji Ljubljana, tam so mi jih lani dali kar pet; so rekli, če poznam še koga, ki bi ga rad imel, pa sem jih res našel 4 ... zaposleni v ljubljanskem Info centru so res prijazni!

Koledar je pa na vsak način čudovit :D ! Na fotografiji za januar in februar je celo vagon 20-80 066, ki se v takih barvah čez nekaj dni poslavlja od nas :cry:
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a jaffa »

gomulka014 napisal/-a:Kupiti ga gotovo ni možno, saj ni del prodajnega materiala in nima določene cene. Povprašaj malo po postajah in ni vrag, da ti ga kje ne bi dali. Posebej ti priporočam, da poskusiš v Info centru na postaji Ljubljana, tam so mi jih lani dali kar pet; so rekli, če poznam še koga, ki bi ga rad imel, pa sem jih res našel 4 ... zaposleni v ljubljanskem Info centru so res prijazni!

Koledar je pa na vsak način čudovit :D ! Na fotografiji za januar in februar je celo vagon 20-80 066, ki se v takih barvah čez nekaj dni poslavlja od nas :cry:
Gomulka 014-kako pa veš, da gre prav za omenjeni vagon-ali morda veš, kdaj je g.Kranjec naredil posnetek in si preveril, da je bil ravno ta vagon s to številko v omenjenem vlaku-morda, pa je kak drug vagon, ki je takrat še vozil, pa je sedaj prebarvan v nove barve? :?: :roll:

Kar pa se tiče koledarjev bi bilo s strani moderatorja dobro poslati na SŽ kakšno prošnjo, da bi bili ti koledarji tudi v prosti prodaji (recimo na sluzbo za stike z javnostmi PR), pa še splačalo se jim bi, saj vsak zaposlen na SŽ koledar prejme brezplačno-torej ob približno 10.000 zaposlenih na SŽ to sploh ne bi bil zanje tak strošek pri tisku-koledarje bi lahko na določenih mestih, potniških blagajnah prodajali-recimo temu samopromocija železnice-tako se dela na Zahodu, zakaj tega ne bi storili tudi pri nas. :idea:
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

jaffa napisal/-a: Gomulka 014-kako pa veš, da gre prav za omenjeni vagon-ali morda veš, kdaj je g.Kranjec naredil posnetek in si preveril, da je bil ravno ta vagon s to številko v omenjenem vlaku-morda, pa je kak drug vagon, ki je takrat še vozil, pa je sedaj prebarvan v nove barve? :?: :roll:
Imaš prav, 100% ni mogoče vedeti ... zgolj sklepam, da posnetki niso tako stari ...
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

jaffa napisal/-a: Gomulka 014-kako pa veš, da gre prav za omenjeni vagon-ali morda veš, kdaj je g.Kranjec naredil posnetek in si preveril, da je bil ravno ta vagon s to številko v omenjenem vlaku-morda, pa je kak drug vagon, ki je takrat še vozil, pa je sedaj prebarvan v nove barve? :?: :roll:
Imaš prav, 100% ni mogoče vedeti ... zgolj ugibam, da posnetki niso tako stari ...
Odgovori