Stota obletnica bohinjske proge

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Ja ja, na vlaku je bilo zgleda vse kar češ, zato pa na fešti v NG ni bilo nič zastonj. Še predvolilnega golaža ne! Pir smo si moral kar sami kupit.
Kaj se čudiš butl glede SDS, saj je javna tajna, da ima na železnici že od nekdaj vse po kontrolo-od sindikatov, strojevodij in ne nazadnje še šefa holdinga SŽ.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Tine Jarm je napisal:
Sem pa namenoma počakal, da se kdo oglasi pred mano. Da ne bo kdo razumel naslednjega linka, kot reklamo za mojo stran, http://www.miniaturna-zeleznica.com/noveslike.htm .
Po ogledu fotografij mi je pa jasno, kdo je bil tisti, ki je na cesti Nomenj-Bohinjska Bistrica vozil 30 km/h in naredil zastoj ter povzročil malone verižno trčenje.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Pa gorelo je tudi baje ob progi med Mostom na Soči in Podbrdom.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

BREMZA napisal/-a:Tine Jarm je napisal:
Sem pa namenoma počakal, da se kdo oglasi pred mano. Da ne bo kdo razumel naslednjega linka, kot reklamo za mojo stran, http://www.miniaturna-zeleznica.com/noveslike.htm .
Po ogledu fotografij mi je pa jasno, kdo je bil tisti, ki je na cesti Nomenj-Bohinjska Bistrica vozil 30 km/h in naredil zastoj ter povzročil malone verižno trčenje.
Bremza, to tvoje pisanje okoi vožnje s 30 km/h ni vredno komentarja. Nisem bil edini kateri sem vozil vzporedno z vlakom, tudi pred mano so vozili ljubitelji pare. Pač so bili nekateri pred mano in jim je uspel boljši posnetek. Sam sem si želel, da bi bil prvi in bi imel toliko boljši posnetek. Velja pač pravilo kdor prvi pride, prvi melje.

Zastoj je bil to priznavam, ampak ne za mano kot na čelu kolone. O kakšnem koli skorajda izvanem verižnem trčenju, kot ti govoriš nimam pojma. Tudi ne o tem, da bi bila izvana kakšna kritična situacija. Vse to imam posneto na video. Lahko dokažem. Zato prosim ne obtoževati brez osnove. Vprašal bi te le še to, kaj pa če bi se na tej cesti v tistem času pojavil traktor in vozil dejansko 30 km/h ali celo manj.

Verjetno veste da je imel ta slavnostni vlak večjo hitrost od zgoraj navedene.

Očitno nekomu ne ustreza, da nekdo naredi nekaj posnetkov, zato sem se tudi obotavljal ali naj to sploh objavim na tem forumu.

V bodoče bom resno razmislil kaj naj sploh pišem.

Tine
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Na omenjenem odseku je nekaj avtomobilov naredilo zastoj, tisti, ki so jih dohiteli, pa so nato prehitevali na vse načine. Vozilo pa se je dejansko 30-35 km/h. Verjamem da je želja za čim boljšimi posnetki prisotna, a je po drugi strani potrebno vsaj približno spoštovati prometne predpise. Številni vozniki-fotografi-tudi tuji, so zato ustavili ob cesti in v miru slikali, medtem ko so drugi pač vozili počasi in fotografirali, snemali s kamero, itd.
Očitno nekomu ne ustreza, da nekdo naredi nekaj posnetkov, zato sem se tudi obotavljal ali naj to sploh objavim na tem forumu.
Ne vem kaj ima tale izjava skupnega z omembo prometne situacije?
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Tine Jarm, da ne pozabim pohvaliti tvoje fotografije posnete v soboto.
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Dober večer....

Tine Jarm, meni pa se tvoji posnetki zdijo super....Prosil bi te, če tukaj objaviš link na video posnetek, ki si ga nardeil. Prav tako te prosim, če smem objaviti link do omenjenega videoposnatka na neškem forumu "Historische Bahn", seveda ob navedi Tvojega avtorstva.


LP

Jože
butl

Odgovor Napisal/-a butl »

Tine Jarm, meni pa se tvoji posnetki zdijo super....

Ejga, kakšn drug amater bi to naredu velik bolš.
Se mi zdi,d so vsi filmi mal potresen, pa ne vem zakva????? :cry: :cry: :cry:
Vsak ma pač svoj pristop do tega.

D ne bom narobe razumlen, tako kot pr zadnem postu kolega bremze, sam naglas razmišlam o kvalitet posnetkov iz omenene internetne strani.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Najprej hvala za vaše mnenje o posnetkih.

Pojasnil bi zakaj je v določenih trenutkih slika malce nemirna in skače. Pri velikem Zoom-u je zelo težko kamero držati na miru, potrebno je stojalo. V soboto ga pač nisem uporabljal (za kar mi je žal), predvsem ker sem moral biti preveč mobilen. Kot sem že navedel, sem vlak spremljal od Jesenic do Nove gorice z avtomobilom. V Podbrdu je šlo precej na tesno, da sem ujel prihod lokomotiv iz predora.

V kadru na odseku proge med Bledom in Bohinjsko Bistrico, kjer prihajata lokomotivi iz predora, pa sem v želji za čimboljšim posnetkom stal zelo blizu proge. Seveda se je bilo treba nato dokaj hitro umakniti, tako zaradi svoje kot tudi druge varnosti. Zato se tam najde v kadru tudi mala smrečica in posnetek je zelo nemiren vendar mislim, da zanimiv.

Jože seveda lahko objaviš link kjerkoli pač želiš. Povezava na posnetek iz stote obletnice je: http://www.miniaturna-zeleznica.com/avd ... letnica.rm , posnetek odhoda lokomotive na tekalni preizkus je: http://www.miniaturna-zeleznica.com/avd ... kalna06.rm . Upam pa da mi uspe zmontirati tudi kratek film iz obremenilne vožnje ta vikend, saj je posnetek v originalu dolg kar 45 minut.

Tine
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Da ne bomo samo kritizirali dogajanja okoli 100 letnice, naj pohvalim SŽ, da so v Bohinjski Bistrici na postaji uredili in asfaltirali dostop in rampo za vkrcavanje avtomobilov na avtovlak.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

butl napisal/-a:.
Pol pa prideš u NG pa rečejo na proslavi raji, da so mašine ostale u muzeju zarad požarne ogroženosti...vsaj dve sta vlekli do Mosta.
In pol se sprašuješ kakšn je to turizem z muzejcem v največji sezoni brez parnjač zarad enih čudnih predpisov, ki velajo pr nas. :roll: :roll: :roll:
Kdo v Novi Gorici pa je to povedal? Jst se spomnim, da je eden izmed govornikov rekel (mislim, da župan Gorizie), da je res krasno, da sta parni lokomotovi premagali celotno pot od Trsta oz. Jesenic do Nove Gorice. Zgrešeno z vseh vidikov, tudi če bi bila para do Nove Gorice, bi bile lokomotice 3 in ne 2. Ok, mogoče sem že malo preveč pikolovski ...

Kaj se je dogajalo na proslavah do Nove Gorice pa tk pojma nimam, ker je bilo stokrat bolj zanimivo okoli vlaka in predvsem lokomotiv. Strojevodji sta bili res prijazni, tko da se je dalo marsikaj izvedet in videt :D

Morda je bilo malo žalostno le, da je bilo na vlaku sorazmerno malo pravih ljubiteljev železnic, ki bi bili res navdušeni nad progo in vlakom, zato pa toliko več takih, ki so koristili gostinske storitve na vlaku ... :lol: :lol: :lol:
ursika
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 183
Pridružen: 29.09.2005, 10:22
Kraj: Kjer ni železnice...

Odgovor Napisal/-a ursika »

gomulka014 napisal/-a:Kaj se je dogajalo na proslavah do Nove Gorice pa tk pojma nimam, ker je bilo stokrat bolj zanimivo okoli vlaka in predvsem lokomotiv. Strojevodji sta bili res prijazni, tko da se je dalo marsikaj izvedet in videt :D

Morda je bilo malo žalostno le, da je bilo na vlaku sorazmerno malo pravih ljubiteljev železnic, ki bi bili res navdušeni nad progo in vlakom, zato pa toliko več takih, ki so koristili gostinske storitve na vlaku ... :lol: :lol: :lol:

:P
:lol:

res je!
imam močan občutek, da precejšnja večina potnikov na vlaku z Jesenic niti ni opazila, da sta parni mašini ostali na Mostu na Soči... So bli bife vagoni in prazen bla bla precej bolj atraktivni...

Škoda!
Vem za veliko ljudi, ki bi tudi preplačali karto za se peljat s tem vlakom, ker bi jim to nekaj pomenilo. Ne pa bumbarjem s polnimi ritimi, ki so upali v Podbrdu na postaji celo vprašati, če je to Most na Soči!!! :cry:

muzejc z Gorenjske pa kar stagnira... ... .... :cry:
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Da ne bomo samo kritizirali dogajanja okoli 100 letnice, naj pohvalim SŽ, da so v Bohinjski Bistrici na postaji uredili in asfaltirali dostop in rampo za vkrcavanje avtomobilov na avtovlak.
Žal ne bo držalo ... Asfaltiranje ramp, ne samo v Bohinjski Bistrici, pač pa tudi v Podbrdu in na Mostu na Soči, ter ureditev dostopnih poti, sta financirali občini Bohinj in Tolmin. Občinam gre zasluga tudi za pripravo PRAV VSEH proslav ob progi. Obnova postaj je bila prek AŽP financirana z državnim denarjem. Torej, da boste vedeli, SŽ pri vsej stvari sploh niso veliko naredile, pa še kar so, je vredno temeljite presoje in, žal, tudi marsikatere negativne kritike. Spet so se vse stvari delale zadnjih pet minut. Je npr. kdo teden dni pred proslavo vedel za vozni red izrednih vlakov iz Sežane in Boh. Bistrice v Novo Gorico?

Interes za Bohinjsko progo se kaže predvsem na terenu ob progi. Brez lokalnih skupnosti, lokalnih turističnih in kulturnih organizacij, društev in zagnanih posameznikov te stoletnice NE BI BILO. Skrajni čas je, da začnemo tudi pri nas razmišljati o pojmu REGIONALIZACIJA ŽELEZNIC.

Predvolilni golaž pa je bil seveda povsem na mestu ...
Tako počasi se prebujamo ...
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Ja res je. Tudi Bulc je zadnjič v Turistiki na TVS povedal, da je bilo popravilo postaj narejeno bolj v stilu "dok majstori odu".
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Moj prispevek se ne nanaša popolnoma na to temo, da pa ne odpiram nove, je tukaj nekaj posnetkov iz današnje vožnje Muzejca. Danes smo lahko videli v kakšnih razmerah je vozilo strojno osebje, ko je padal dež. Še huje pa je moralo biti ob nizkih temperaturah in snegu.

Za vse tiste, ki si želite ogledati podobne razmere, naj povem, da jutri pelje še en Muzejski vlak. Tokrat iz Italijanske Gorice na Bled. Nova Gorica: 8.45, Bled: 10.52.

Slika
Slika
Slika

Več slik pa lahko vidite tukaj.
Tine
Odgovori