Vozni red 2006

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

541 napisal/-a:Koliko garnitur 711 še pravzaprav sploh vozi? :roll:
Trenutno vozijo le 4 garniture 711. Tudi 003/004 je odstavljen, trenutno stoji ob kurilnici v Ljubljani zraven gomulke 207/208. Skupaj čakata revizijo :wink:
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Mislim, da je tudi veliko ceneje, če na elektrificirani progi vozi EMG. Recimo MB - Poljčane - to bi brez problema lahko vozili z gomulkami (če jih seveda ne bi kar tako razrezali po nabavi siemensov) in bi fiati ostali za tja, kamor so namenjeni - za neelektrificirane proge, v smeri Ormož bi nujno rabili vsaj dva vlaka v dvojni sestavi, pa tega že nekaj let ni več - ker ni garnitur.

Nekdanji zelenci serije 713 so bili prav za prav isto opremljeni kot 711, ampak (žal) brez klime. Vsaj meni je bila vožnja mirnejša, ker 713 ima prikolico, pod katero ne brni motor in je vožnja v 715 bila skoraj takšna,
kot če se pelješ v pulmanu 8)
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Zdravo

Sam se redno vozim na relaciji MB-Poljčane-MB. Kot je rekel Matej, so določeni vlaki na tej relaciji pokriti s Fiati. Se pa sprašujem, komu je namenjen popoldanski vlak iz Poljčan v MB (Mislim, da pelje iz Poljčan ob 16.45 (Vlak 3494), redni iz Zidanega mosta pa pride (teoretično) ob 16.57 :roll: ). Včasih se zgodi, da sem malo dalje v službi, pa ujamem omenjeni vlak. Pogosto je to dvojna garnitura Fiatov, jaz pa sem edini potnik :P !

No ja, pri SŽ že vedo, kaj počnejo

Pa da bi Vam vlaki po voznem redu vozili...

Nočko

Jože
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

S tem vlakom se vračata garnituri Fiatov od vlakov 3489 (Mb 14:55 - Poljčane 15:31) in 3491 (MB 15:50 - Poljčane 16:26). Za vlak 3489 večkrat pelje Siemens - v tem primeru pač vozi Siemens nazaj prazen, Fiat pa kot vlak 3494. Zdaj zakaj se ti dve garnituri ne vračata kot prazen vlak brez vmesnih postankov, pa ne bi vedel...

Je pa zanimivo, razlike v odhodu s Poljčan med Fiatom in Dezirojem je 12 minut, v MB je pa ta razlika samo še 6 minut. 8)
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Ja, sem si mislil, da bo tako :oops: . Za omenjena vlaka, ki prideta iz MB, pa ne vem, kako sta kaj zasedena.

Razlika se pa nabere, saj Desiro bistveno bolje pospešuje, pa tudi končna hitrost je večja (120 km/h). Sem pa bil presenečen (s kolegom in sodelavcem sva se enkrat peljala v kabini Fiata), da le-ta še z lahkoto zmore 100 km/h :shock: (res pa je, da sva bila edina potnika) ! Ko vidiš zadevo peljati mimo, ne bi verjel.

Zanima me še tudi, zakaj se je zmanjšala končna hitrost Deisrojev med Pragerskim in Račami? Dobrega pol leta nazaj smo vozili z 140 km/h, sedaj pa spet s 120 km/h, čeprav table ob progi dopuščajo več.

Nočko

Jože
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Za vse, ki vas zanimajo novosti v voznem redu 2006 je na voljo pdf file v reviji Nova proga:

http://www.slo-zeleznice.si/uploads/pic ... r_2005.pdf
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Progar napisal/-a:Tole sicer ni povezano z novim voznim redom, pa gre vseeno za zanimivo novo povezavo: 3. decembra začne med Ljubljano in BTC-jem voziti potniški vlak - trikrat na dan v vsaki smeri.
Še ena zanimiva možnost za družinsko pot na sobotni izlet torej. :wink:
Na spletni strani SŽ je objavljen tudi že vozni red:
http://www.slo-zeleznice.si/sl/notranji ... _btc_city/
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Se kaj ve s čim bodo to vozili? Najbrž z 713 a?
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Od Ljubljane do BTC-ja 19 minut? Najbrž bodo kakšen Baat vlekli z oslom :roll:
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Tudi sam sem se spraševal, zakaj celih 21 minut... Kolikor vem, se bo moral vlak sredi poti obrniti, saj so tiri do BTC-ja speljani iz vzhodne smeri. Poleg tega pa bo po odcepu iz glavne proge vozil po industrijskih tirih, kjer gre seveda vse bolj po polžje, problematičnih pa je tudi nekaj nezavarovanih nivojskih križanj...
Bo pa poceni, povratna vozovnica bo stala 235 sit, za tiste, ki bodo že do Ljubljane prišli z vlakom, pa bo brezplačno.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Čišo napisal/-a:Od Ljubljane do BTC-ja 19 minut? Najbrž bodo kakšen Baat vlekli z oslom :roll:
:lol: :wink:

No saj bomo kmalu videli kaj za eno čudo bo peljalo v BTC. :wink:
Ali mogoče kdo ve, kje točno bo v BTC-ju postajališče?

Če predvidevam prav, bo glede na samo lego tirnic do BCT-ja verjetno potrebno vlak v Mostah obračati?
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Mislim, da je to tisto postajališče, ki je bilo zgrajeno lani ob otvoritvi vodnega parka Atlantis in kolikor sem videl, je zelo lepo urejeno.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Vozili bodo kanarčki, 713/715. Ja, to je tisto postajališče ob Atlantisu, s tablo Ljubljana - BTC City. Ob otvoritvi Atlantisa je tja že peljal vlak (samo enkrat, na dan otvoritve in samo za izbrance), vendar se mi zdi, da so takrat precej neposrečeno izbrali garnituro. Peljal je 713-125, tisti, ki je poslikan v oglas za podjetje Elektronček, ki z Atlantisem in BTC-jem nima nobene veze...
Progar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 26.09.2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Progar »

En majhen popravek - cena povratne vozovnice za BTC bo 240 tolarjev. Je pa BTC tudi zakupil poslikavo ene garniture - polovica bo v barvah BTC Cityja, polovica pa v barvah Atlantisa. Stvar se bo nanašala v CD-ju čez vikend.
Odgovori