LP 2279 - 8 vagonov

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Nejc

LP 2279 - 8 vagonov

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Zdravo!

Zanima me, kako je sestavljen ta vlak, da ima kar 8 vagonov :shock: ? Ali gre za pomoto na starni SŽ pri zamudah, kjer sem to številko tudi zasledil?
Sicer sem že večkrat opazil, da je omenjeni vlak sestavljen iz okrog 6, 7, 8 in celo 9 vagonov? So v tem primeru še prisotni Siemensi?
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Kolikor mi je znano trije siemensi skupaj vozijo zelo zelo poredko, čeprav je tehnično izvedljivo. Tako da je najbolj verjetno, če seveda ne gre za napako, da sta bili v kompoziciji dve gomulki. Je pa zanimivo, kolikor vem, dve gomulki skupaj vozita le kot nedeljski vlak RG1615 iz Mb do Lj.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Skupaj lahko vozijo tudi štirje Siemensi, vendar ne vem, če se to v praksi kdaj zgodi.

Če je 9 vagonov, potem so lahko trije tročlenski Siemensi ...
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Glede na to, da je ta vlak zadnji nedeljski vlak za Dobovo, so mu morda pripeli še kakšno prazno garnituro, ki se bo naslednji dan - v ponedeljek zjutraj - vrnila v Ljubljano kot redni vlak?? Manj stroškov je, če jo pripnejo rednemu vlaku, kot pa če jo kot samostojen strojni vlak odpeljejo do Dobove.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Malo prej sem se pogovarjal s kolegom, ki je doma v Ljubljani, študira pa v Mariboru in se ob nedeljah z omenjenih vlakom pogosto pelje do Zidanega Mosta. Povedal mi je, da se kar pogosto (ampak ne pa vedno) zgodi, da ima omenjeni vlak v sestavi 3 simense. Prva dva sta v službi (odprta za potnike) in gresta zato seveda oba do Dobove, zadnja, tretja garnitura pa je prazna (zaprta) in jo odklopijo v Zidanem Mostu, kjer potem tudi ostane.
Odgovori