Ali vozijo po dolenjski progi Reagani (SŽ 664)?

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Ali vozijo po dolenjski progi Reagani (SŽ 664)?

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

Zanima me, ali po dolenjski progi vozijo dizel-električne lokomotive SŽ 664 oz. Reagani? Na tej progi nisem videl še nobene.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Teoretično bi lahko vozili do Črnomlja in pa med Trebnjim in Sevnico, kjer je dovoljen osni pritisk 20 t/os. :roll:
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Pred nekaj leti sem videl, ko je iz ljubljanske postaje proti Dolenjski odpeljal nek posebni (naročeni) potniški vlak v sestavi klasičnih potniških vagonov. Tega je zagotovo vlekel reagan, ki je edina naša dizel lokomotiva, ki sme vleči klasične vagone, če so v njih potniki.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

gomulka014 napisal/-a:Tega je zagotovo vlekel reagan, ki je edina naša dizel lokomotiva, ki sme vleči klasične vagone, če so v njih potniki.
Zakaj le? V čem se razlikuje reagan od španke in zakaj je le njemu dovoljeno vleči pulmane?
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Regan se mora uporabljati za vleko potniških vlakov v zimskem času zaradi električnega gretja vagonov, poleti pa pri vagonih, ki imajo klimo. In pa vedno pri vagonih, ki dobivajo elektriko preko lokomotive in ne preko altenatorja. Regan je namreč edina dizelska lokomotiva na SŽ, ki ima možnost električnega napajanja vagonov.

Za priklop napajanja vagonov ima lokomotiva vtičnico in kabl z vtikačem - enako tudi vagon.

Slika

Kabl, ki ni v uporabi, pa je priklopljen v "slepo vtičnico":

Slika
Uporabniški avatar
s52r
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 09.02.2006, 21:27
Kraj: Črnomelj
Kontakt:

REAGAN !!!!

Odgovor Napisal/-a s52r »

Lep pozdrav vsem, ki tole čitate !!!!
REAGAN ja na dolenjski progi prepeljal že kar precej vlakov,
tako potniških kot tovornih !!!!
Sem namreč upokojeni strojevodja iz Enote Novo mesto in tudi
velik ljubitelj diesel električnih lokomotiv !!!
Vozil je tudi na progi Trebnje na Dol - Sevnica.

Pozdravlja vas Tone - S52R
Strojevodja za vedno !!!!!
S52R - Tone
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Urban »

Kolikor se spomnim je nazadnje SŽ 664 regan ''redno'' vozil na dolenjski progi konec leta 2002 in v začetku leta 2003, ko jim je primanjkovalo SŽ 644 špank. Od tedaj ga nisem več videl.

SŽ 664 in SŽ 661 zaradi prevelikega osnega pritiska smejo le do Črnomlja. Je pa vozil za čase JŽ redno v sestavi vlaka ''teksas'' med Ljubljano in Metliko.

Proga Trebnje-Sevnica ustreza za vse osne pritiske dizel-električnih lokomotiv SŽ, saj je ta proga namenjena obvozu za primer izrednih dogodkov na progi Sevnica-Ljubljana.

Od maja 2005 pa med Ljubljano in Črnomljem vozi SŽ 661-032.

LP Urban
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Od Črnomlja naprej je sploh kaj tovornega prometa?

Pa tisti, ki ste z Dolenjske - od Črnomlja do Metlike oziroma do državne meje so še vedno tirnice iz leta 1918? Če se ne motim so to kakih 10 metrov dolgi kosi, nato pa spojeni s spojnim materialom? :shock:

Sem dodal v galerijo 3 slike tirov na postaji Metlika (bo vidno, ko / če administrator odobri).
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

D-lokomitva Serija "664" je rabim na Pragerskem - Hodoš tudi Čakovec ker veliko promet tovorni vlaki tudi IC. pa dolenjsko je bolši dovolj 644 je dobro!

ostali 664 v Nova Gorica da malo promet tovorni vlaki! :>
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

V Novi Gorici vlečejo tudi potniške vlake (2 štiriosna vagona), ko ni Fiata...
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Urban »

541 napisal/-a:Od Črnomlja naprej je sploh kaj tovornega prometa?
Ja, kar ga je se opravlja s SŽ 644 špankami. Na postaji v Novem mestu so pogosto HŽ ''Eas''-i in HŽ ''Hibbins''-i. Pa sem siguren da niso prišli iz Ljubljane.

LP Urban
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Urban napisal/-a:
541 napisal/-a:Od Črnomlja naprej je sploh kaj tovornega prometa?
Ja, kar ga je se opravlja s SŽ 644 špankami. Na postaji v Novem mestu so pogosto HŽ ''Eas''-i in HŽ ''Hibbins''-i. Pa sem siguren da niso prišli iz Ljubljane.

LP Urban
Zagotovo so prišli iz Zaloga. ;) Mejni prehod Metlika je odprt le za potniški promet, tako da se preko Metlike ne vračajo niti prazni vagoni (kar bi pri 16 t/os bilo mogoče).
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

541 napisal/-a:V Novi Gorici vlečejo tudi potniške vlake (2 štiriosna vagona), ko ni Fiata...
že vem tudi včasih za 2x-3x vagon v Ng,premalo Fiat 813/814. glavni rabim na pragerskem za 664!!! :) :)
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Nekaj ne razumem: progo dopuščajo osne obremenitve, ne? To razumem! Ne razumem pa, kakšna je razlika med tirnicami ki dopuščajo osno obremenitev 16t/os ali tistimi, ki dopuščajo osno obremenitev 22,5t/os? Morda sem vprašal narobe, in ni problem v tirnicah?

Koliko imajo Slovenska vozila dopustne obremenitve na oseh?
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Urban »

541 napisal/-a:Zagotovo so prišli iz Zaloga. ;) Mejni prehod Metlika je odprt le za potniški promet, tako da se preko Metlike ne vračajo niti prazni vagoni (kar bi pri 16 t/os bilo mogoče).
Priznam, prej sem se res zmotil. Postaja Metlika je premajhna za tovorni mejni prehod. Torej je res, da od Črnomlja naprej ni tovornega prometa. Na postaji Gradac-Podzemelj so sicer večja skladišča in silosi, vendar dvomim, da imajo kaj prometa, pa tudi osna obrmenitev je premajhna.

LP Urban
Odgovori