Vagoni Post

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Vagoni Post

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Vprašal bi, od kdaj se Post vagoni ne uporabljajo več.
Dva sta stala do nedavnega v Poštnem centri na Cesti v mestni Log. Ostal je le en vagon.
Govoril sem z uslužbencem, ki je tam zaposlen. Bil je mnenja, da bi danes ti vagoni prišli zelo prav..npr za relacijo do Maribora. Problem je le v tem, ker je treba pošto voziti na postajo Ljubljana(če je to sploh kakšen problem...)
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

En vagon je ostal v Ljubljani, drugi pa od junija letos stoji v Mariboru, pri centralni mariborski pošti na Teznem (v bližini TAMa), tam so postavili dva dela tira, samo pod podstavne vozičke. Je pa v zelo slabem stanju in res škoda, da so vse te vagone razrezali, meni je zelo všeč ta barvna kombinacija. V Mostah pa stoji še en JŽ poštni vagon - bi ga tudi bilo fajn ohranit (pa le kdo ve kaj bo s tisimi vagoni tam?)
Uporabniški avatar
strojevodja
Mojster
Mojster
Prispevkov: 147
Pridružen: 05.10.2005, 17:21
Kraj: sirni slovenski tiri

Odgovor Napisal/-a strojevodja »

TAKOLE OMENJENI VAGONI SO BILI IN SO LAST POŠTE SLOVENIJA OMENJENI JŽ VAGON PA JE ŠE VEDNO LAST NEKDANJIH JŽ Z DOMICILNO POSTAJO BEOGRAD
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Matej napisal/-a: V Mostah pa stoji še en JŽ poštni vagon - bi ga tudi bilo fajn ohranit (pa le kdo ve kaj bo s tisimi vagoni tam?)
Ali gre tu za tisti zeleni poštni vagon, ki je skupaj še z nekaterimi vagoni JŽ že dolgo v Mostah?
Danes sem mimogrede opazil, da so teh nekaj vagonov prepeljali v Zalog.
Se mogoče kam odpravljajo? :o
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

?

ne, to so čisto drugi vagoni, kot je že pisalo sta pred leti dva stala na Viču pred Pošto, zdja pa so enega prepeljali v MB.

M.
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

V Zalog so dali tiste JŽ vagone? Kam na sredino ali so kje pri kraju?
Poleti ko sem bil v Mostah sem gledal, da jih že tak nekaj manjka, glede na eno leto prej. Kaj pa tiste 4 Baat-e, so še v Mostah?
Le kaj bo s temi vagoni...
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

JŽ vagoni so v Zalogu od prejšnjega tedna in so jih usposobili za vožnjo, ker jih bodo v kratkem odpeljali v SČG. Če bi jih razrezali pri nas ( v Zalogu stoji nova hala za razazbestenje vagonov, ki je po pravici povedano pretirano drago), bi za vsak vagon SŽ morale plačati okoli 7 milijonov tolarjev ( 7.000.000,00 SIT - prav ste prebrali !!!!!), zato jih bodo raje vrnili uradnemu lastniku, kdja pa se še ne ve.

lp M.
Odgovori