Dela na koprski progi.

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a cokla »

igor72 napisal/-a:Še enemu se bliža konec, čeprav že dolgo ni bil več prevozen, označen je pa le bil.
Med Divačo in Rodikom v km 4+300 bo ukinjen NP; dela se povezovalna pot, navezava na lokalno cesto v Kačičah.
=D> =D> =D> =D> =D> =D>
http://i963.photobucket.com/albums/ae117/leechen7/2015_04_1514_18_072780%20copy.jpg
Bo istočasno sanirana tudi počasna vožnja ? [-o<
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a igor72 »

cokla napisal/-a: Bo istočasno sanirana tudi počasna vožnja ? [-o<
nema nič spljoh....za to boš moral pa tudi ti h maši :mrgreen:
LEP DAN
Igor
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a cokla »

igor72 napisal/-a:
cokla napisal/-a: Bo istočasno sanirana tudi počasna vožnja ? [-o<
nema nič spljoh....za to boš moral pa tudi ti h maši :mrgreen:
Ne želi si tega....bo kmalu 10 km/h... [-X
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Začenši z 06.09, bo naslednjih 6 vikendov popolna zapora Koprčanke, od sobote zvečer do ponedeljka zvečer. Remont bo potekal med Hrastovljami in Rižano. Končno bodo tudi tukaj vgrajene UIC 60. Do tukaj vse lepo in prav.....
Celotna dolžina remonta bo znašala natančno 2000m....tukaj se začne pa žalost.... :(
LEP DAN
Igor
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a holding »

...baje je še hujš'.... :roll: ....pa "feragosta" tut.....
...vikend zapore na Koperbahnu naj bi startale že 15./16./17. avgusta!!.....
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

...baje je še hujš'.... ....pa "feragosta" tut.....
...vikend zapore na Koperbahnu naj bi startale že 15./16./17. avgusta!!.....
In so Slovenske železnice z ukinitvijo prometa na eden od najbolj prometnih vikendov dokončno spremnile progo v Koper v navaden industrijski tir in s tem dale jasno sporočilo, da ni potrebe po novi progi za Vmax=160 km/h.

LPL
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a gorican »

Pet vikendov ne bo vlakov med Koprom in Divačo

Koprsko pristanišče bo pet vikendov zapored v avgustu in septembru povsem brez železniške povezave. Slovenske železnice (SŽ) bodo namreč obnavljale dotrajan tir Koper - Divača in uvedle 48-urne popolne zapore proge. A to je le prva etapa: v prihodnjih letih bodo tako obnovili še 18 kilometrov proge in potrebne bodo še nove zapore. Izredne razmere na progi le še dodatno opozarjajo na nujnost gradnje drugega tira.

http://www.primorske.si/Novice/Istra/Pe ... -in-Divaco
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Mene pa zanima, kje so vsi ti tovorni vlaki, ki onemogočajo potniški promet? Čez dan med Zalogom in Kresnicami težko vidiš več kot en tovorni vlak na uro. A moram it pogledat na Gorenjko? Na Bohinjki sem že bil, pa tam tudi ni nič. :ups
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a cokla »

LJ363 napisal/-a:Mene pa zanima, kje so vsi ti tovorni vlaki, ki onemogočajo potniški promet? Čez dan med Zalogom in Kresnicami težko vidiš več kot en tovorni vlak na uro. A moram it pogledat na Gorenjko? Na Bohinjki sem že bil, pa tam tudi ni nič. :ups
Mene pa zanima, kje se poznajo vse "ponedeljkove" zapore koprčanke?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a 541 »

LJ363 napisal/-a:Mene pa zanima, kje so vsi ti tovorni vlaki, ki onemogočajo potniški promet? Čez dan med Zalogom in Kresnicami težko vidiš več kot en tovorni vlak na uro. A moram it pogledat na Gorenjko? Na Bohinjki sem že bil, pa tam tudi ni nič. :ups
Bo treba kdaj kak stvarni grafikon pogledat. Ti ga lahko vsak prometnik pokaže. Potem pa nariši noter potniške vlake pa boš videl, koliko to vpliva na tovorne. Da ne bi nekaj na pamet, ker je vse preveč nekega govorjenja na pamet, tak mi je en strojevodja "risal" svoj vlak, da ga ne spravimo skozi zaporo. Pa mu ni uspelo ... :roll:
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

cokla napisal/-a:
LJ363 napisal/-a:Mene pa zanima, kje so vsi ti tovorni vlaki, ki onemogočajo potniški promet? Čez dan med Zalogom in Kresnicami težko vidiš več kot en tovorni vlak na uro. A moram it pogledat na Gorenjko? Na Bohinjki sem že bil, pa tam tudi ni nič. :ups
Mene pa zanima, kje se poznajo vse "ponedeljkove" zapore koprčanke?

Seveda se. Samo nekaj mesecev stari pragi na odseku Hrastovlje-Rižana bodo sedaj leteli ven. A ni logično? :hang
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

541 napisal/-a:
LJ363 napisal/-a:Mene pa zanima, kje so vsi ti tovorni vlaki, ki onemogočajo potniški promet? Čez dan med Zalogom in Kresnicami težko vidiš več kot en tovorni vlak na uro. A moram it pogledat na Gorenjko? Na Bohinjki sem že bil, pa tam tudi ni nič. :ups
Bo treba kdaj kak stvarni grafikon pogledat. Ti ga lahko vsak prometnik pokaže. Potem pa nariši noter potniške vlake pa boš videl, koliko to vpliva na tovorne. Da ne bi nekaj na pamet, ker je vse preveč nekega govorjenja na pamet, tak mi je en strojevodja "risal" svoj vlak, da ga ne spravimo skozi zaporo. Pa mu ni uspelo ... :roll:
Govora je bilo o nekje 90 vlakih na dan, v Ljubljani je opcija za Jesenice oz Zidani Most, ampak trenutno zgleda da bi čez dan proti Zidanemu Mostu zadoščal tudi en tir. Pa da ne bomo na pamet, danes dopoldne od malo pred 10h pa do tam okoli 11h, je bilo videt (oz slišat) enega Desiroja, Adrio s kontejnerji in enega Mopeda s klasiko. Tudi kak drug dan in ob drugih urah ni kaj dosti drugače. :-|
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a 541 »

LJ363 napisal/-a: Govora je bilo o nekje 90 vlakih na dan, v Ljubljani je opcija za Jesenice oz Zidani Most, ampak trenutno zgleda da bi čez dan proti Zidanemu Mostu zadoščal tudi en tir. Pa da ne bomo na pamet, danes dopoldne od malo pred 10h pa do tam okoli 11h, je bilo videt (oz slišat) enega Desiroja, Adrio s kontejnerji in enega Mopeda s klasiko. Tudi kak drug dan in ob drugih urah ni kaj dosti drugače. :-|
Zmogljivost dvotirne proge z APB je nekaj čez 300 vlakov na dan. Dokler sta odprta oba tira in ob upoštevanju določenih rezerv. Zmogljivost enotirne proge z APB je pa recimo 80 - 90 vlakov. Proga skozi Zasavje je na delovni dan izkoriščena okoli 50%. Torej en tir skozi Zasavje pomeni kolaps. Ko bo APB med Ljubljano in Divačo ter ko bosta zgrajeni še vsaj dve ENP na tem odseku, potem tudi na primorski progi ne bo več problem zvozit tovornih in potniških vlakov. Sedaj je pa izkoriščenost primorske proge okoli 100% (če bi vozili potniški vlaki), kar pa že pomeni, da ni nekih rezerv oziroma da že prihaja do zasičenosti proge.
LJ363 napisal/-a: Pa da ne bomo na pamet, danes dopoldne od malo pred 10h pa do tam okoli 11h, je bilo videt (oz slišat) enega Desiroja, Adrio s kontejnerji in enega Mopeda s klasiko. Tudi kak drug dan in ob drugih urah ni kaj dosti drugače. :-|
Ja ravno o tem govorim. Približno nekaj za videt in nekaj za slišat od približno do približno. :lol:
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Časov nimam do minute točnih zato približno, količina vlakov pa je taka kot je, lahko se mi izmuzne kakšna drezina, tovorni vlak pa ne. No, je pa v torek bilo stanje povsem drugačno, v pol ure proti Zidanemu Mostu 4 tovorni in Citadela, pa čez 20 minut še en tovorni proti Ljubljani.
Uporabniški avatar
kozorog
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 382
Pridružen: 12.09.2013, 15:45
Kraj: Celje

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a kozorog »

Večja gradbena dela na železniški progi med Koprom in Prešnico

Vir-http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/vec ... ico/371917

Slika

Slika

Slika

Slika
Odgovori