Čudež na kočevski progi!

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Predvidevam, da si strokovnjak gradbene stroke in boš to svojo trditev strokovno argumentiral.
Čakam, kdaj bo mnogovedni junak odgovoril, pa nekako ni odgovora..... Izgleda, da nivo strokovnosti upada [-o< .

Sicer pa izgleda, da ni več navdušenja nad obnavljanjem Kočevske proge. Nekdanji vodilni v ŽGP je pobral, kar je hotel, namreč 400.000€ nakazila podizvajalcu brez zaposlenih, sedaj ni več pri koritu, pa še po sodišču se bo mnogo verjetno klatil čez kašno leto ali dve. NPU je namreč vložil ovadbo na specializirano državno tožilstvo, Dnevnik, "Ovadbe na SŽ, provizije in izmišljeni posli", http://www.dnevnik.si/posel/novice/ovad ... eni-posli-" onclick="window.open(this.href);return false;))

LPL
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno misleči.

V slovarju Slovenskega knjižnega jezika je beseda "čudež" definirana tudi kot :
čudež čúdež -a m (ȗ) 1. rel. dogodek, ki se ne da razložiti z naravnimi zakoni
Vir: http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?nam ... =zs%3D8635

Se pravi, če dobro razmislim, je to "nadnaravni" pojav. Povdarek je na "nad". Hm. Mi smo samo običajni ljudje, ki nam ni dano, da razumemo določene "nadnaravne pojave". "Posvečeni", ki so "nad", kajti mi smo "pod", pa imajo te sposobnosti razumevanja. Zakaj se nekaj zgodi drugo pa ne :roll: . Ne sprašujte, ste "pod" :m2 .

Navadni "smrtniki" ne umišljate si, da boste kdaj doživeli "razsvetljenstvo". Ostanite nevedni in bodite tiho :pope .

LP Igor
inovak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 465
Pridružen: 22.03.2013, 10:29
Kraj: Ribnica

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a inovak »

Postaja Stara cerkev ima že nekaj časa stolp, ki se, za razliko od ostalih na kočevski progi, razlikuje s svojo belo-rdečo barvno kombinacijo. V bližini se namreč nahaja vzletišče kočevskega ljubitelja UL letalstva (ultralahka letala in motorni zmaji), ki je imel svoja dva hangarja postavljena na bližnjem kmetijskem posestvu. Kasneje je večji kovinski hangar prestavil na novo lokacijo bližje progi in se ta dobro vidi s ceste med naseljema Breg pri Stari cerkvi in Kočevje.


Slika

Slika

Slika

Zanimiva pa bo usoda starega skladišča. Res bi bila škoda, da se "zruši", preden se bo ugotovil njen pomen za ohranitev starih zgradb na tej progi. Ampak, streha že odpada.

Slika
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno misleči .

Kaj dogaja pri "čudežu" ? Bomo rekli, da bomo dobili novo "mrtvo progo" ? Pustimo tovorni promet, to ne šteje. Morda bo spet drezina z delegacijo obiskala Ribnico ? In ...

LP Igor
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

trackpan napisal/-a:Kaj dogaja pri "čudežu" ?
Nič :sleep
Uporabniški avatar
mario
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 952
Pridružen: 03.04.2007, 13:13
Kraj: Na pravi strani Alp

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a mario »

Hmmm, a je čudež ugasnil, denar pa čudežno izginil ....

sami čudeži tam dol na jugu ,-)
+
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a gorican »

S krampi in vprežno živino je šlo petkrat hitreje - progo do Kočevja bodo obnavljali vsaj še dve leti

Na ministrstvu za infrastrukturo načrtujejo, da se bodo obnovitvena dela na železniški progi do Kočevja predvidoma nadaljevala šele v letu 2016 in zaključila leta 2017

https://www.dnevnik.si/1042710371/lokal ... e-dve-leti" onclick="window.open(this.href);return false;
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a trance0 »

S poudarkom na VSAJ, kar pa realno pomeni, da pred 2020 ne bo ne duha ne sluha o kakšnem potniškem prometu. Pa še po tem letu bo potniški promet bolj žalost, če ne bodo spravili v red še odseka LJ-Grosuplje.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a mkx »

Oh, do leta 2020 bo že obnovljeni del Kočevke od čistega dolgčasa segnil ...
LP, Metod
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a gorican »

Imam eno vprašanje :!:

V naslednjih letih, sem prepričan, da bo remont proge še obstoječega starega dela proge do ŽP Kočevje.
Sedaj me zanima, a se bo v sklopu tega, uredila tudi sama ŽP Kočevje?
Peron, verjetno kot v ŽP Ribnica podhod do perona ali dva, če jih bo več.

Ker mislim, da je za dokončanje projekta kočevske proge , potrebnih nekaj več kot 30 milijonov €, če me spomin ne vara.
Tako, da če se za ta denar uredi tudi sama postaja ali samo tiri in ostala dela na NpR do ŽP Kočevja...

pozz
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

gorican napisal/-a:Sedaj me zanima, a se bo v sklopu tega, uredila tudi sama ŽP Kočevje?
Peron, verjetno kot v ŽP Ribnica podhod do perona ali dva, če jih bo več.
Namesto odgovora ena slikca iz projekta. Koliko sprememb bo pa do izvedbe pa sam bog vedi.....

Slika
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a gorican »

Hvala :thumbupr
Bendžo
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 18
Pridružen: 02.04.2015, 20:55

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a Bendžo »

Je možno, da je danes peljal vlak do Kočevja ob 9 dopoldan? Sem 2 km od postaje Lipovec in se troblenje sliši nenavadno glasno.
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Bendžo napisal/-a:Je možno, da je danes peljal vlak do Kočevja ob 9 dopoldan? Sem 2 km od postaje Lipovec in se troblenje sliši nenavadno glasno.
Brez skrbi, ni peljal. Med Ribnico in Kočevjem je zapora tira zaradi gradnje kabelske trase za GSM-R. Pa tudi brez tega proga ni primerna za kakšen pameten promet. Je že preveč manjka, vsej na starem delu :wink: . Prvi vlak bo, če bo, verjetno kemični.
inovak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 465
Pridružen: 22.03.2013, 10:29
Kraj: Ribnica

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a inovak »

Včeraj dopoldan je, poleg rednega tovornega vlaka, ki je že odpeljal, bila v Ribnici na "obisku" tudi lokomotiva ÖBB. Njen zvočni signal se razlikuje od "rednih" lokomotiv, zato sem pogledal, kaj se pelje po tirih in videl rdeče obarvano lokomotivo. Kasneje sem na ribniški postaji videl tega gosta, ki redno enkrat letno obišče Ribnico. Kot mi je bilo povedano, gre za obnovo licence.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Odgovori