Novi in radovedni član

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Jernej
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 16.09.2008, 8:35

Novi in radovedni član

Odgovor Napisal/-a Jernej »

Lep pozdrav vsem.
Danes sem se končno prijavil na forum, ampak ga opazujem že več časa.
Ime mi je Jernej in sem zamejec, to se pravi da živim u Italiji. Zelo pa se zanimam za Slovenske Železnice, seveda pa tudi za Italijanske.
Kot prvo vprašanje, zanimalo bi me zakaj železniška postaja Prestranek je tako velika, in če prevzaprav na njej se odvija tovorni promet. To ker sem že večkrat šel mimo z vlakom za Ljubljano, ampak vem da Prestranek je majhna vasica, in ne razumem zakaj ima tako veliko postajo.
Potem, kje bi lahko dobil seznam o Slovenskih postajah, ki redno generirajo tovorni promet???
Hvala za katerokoli informacijo. Seveda, če vas kaj zanima, sem zelo dobro informiran kar se tiče Italijanskih železnic, še posebno pa se zanimam za železnice u Tržaški pokrajini. Jih je malo, ampak so zelo zanimive!!!

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Novi in radovedni član

Odgovor Napisal/-a cokla »

Jernej napisal/-a:Lep pozdrav vsem.
Danes sem se končno prijavil na forum, ampak ga opazujem že več časa.
Ime mi je Jernej in sem zamejec, to se pravi da živim u Italiji. Zelo pa se zanimam za Slovenske Železnice, seveda pa tudi za Italijanske.
Kot prvo vprašanje, zanimalo bi me zakaj železniška postaja Prestranek je tako velika, in če prevzaprav na njej se odvija tovorni promet. To ker sem že večkrat šel mimo z vlakom za Ljubljano, ampak vem da Prestranek je majhna vasica, in ne razumem zakaj ima tako veliko postajo.
Potem, kje bi lahko dobil seznam o Slovenskih postajah, ki redno generirajo tovorni promet???
Hvala za katerokoli informacijo. Seveda, če vas kaj zanima, sem zelo dobro informiran kar se tiče Italijanskih železnic, še posebno pa se zanimam za železnice u Tržaški pokrajini. Jih je malo, ampak so zelo
zanimive!!!

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Najprej pozdravljen in dobrodošel. Prestranek ima tako veliko postajo predvsem zaradi tega , ker je Pivka premajhna in se ves promet , ki gre proti Reki ( včasih je bilo tega precej več , na postaji Prestranek so imeli celo svojo premikalko ) ustavlja tu , kjer se doda , odvzema vagone in vrši premik za vlake ( včasih pa tudi druge vlake ) , ki vozijo proti Reki. Lahko bi rekli , da je Prestranek " nadomestna "cepna postaja . :wink:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Jernej
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 16.09.2008, 8:35

Re: Novi in radovedni član

Odgovor Napisal/-a Jernej »

cokla napisal/-a:Najprej pozdravljen in dobrodošel.
Hvala :wink:
cokla napisal/-a:Prestranek ima tako veliko postajo predvsem zaradi tega , ker je Pivka premajhna in se ves promet , ki gre proti Reki ( včasih je bilo tega precej več , na postaji Prestranek so imeli celo svojo premikalko ) ustavlja tu , kjer se doda , odvzema vagone in vrši premik za vlake ( včasih pa tudi druge vlake ) , ki vozijo proti Reki. Lahko bi rekli , da je Prestranek " nadomestna "cepna postaja.
Razumem. Se mi pa zdi čudno, ker vsakič ko sem šel mimo Pivke se mi ni zdela postaja tako natrpana. Pravzaprav, je bila skoraj prazna. Verjetno je bilo pred leti dosti več tovornega prometa, sedaj sklepam da je Pivka več kot zadosti. Res škoda, da sedaj tako upada tovorni promet.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Novi in radovedni član

Odgovor Napisal/-a cokla »

Jernej napisal/-a:
cokla napisal/-a:Najprej pozdravljen in dobrodošel.
Hvala :wink:



Razumem. Se mi pa zdi čudno, ker vsakič ko sem šel mimo Pivke se mi ni zdela postaja tako natrpana. Pravzaprav, je bila skoraj prazna. Verjetno je bilo pred leti dosti več tovornega prometa, sedaj sklepam da je Pivka več kot zadosti. Res škoda, da sedaj tako upada tovorni promet.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Pivka ni primerna , ker nima direktne povezave iz Sežane in Kopra. Zato morajo vsi vlaki iz teh smeri proti reki v Prestranek kjer lokomotivo prestavijo na dugo stran vlaka in potem nazaj proti Pivki in Reki.
So dnevi ko pa v Prestranku ni tudi enega tira prostega. Odvisno od dneva. Včeraj , je bila postaja kar polna , na primer. :wink:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Jernej
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 16.09.2008, 8:35

Odgovor Napisal/-a Jernej »

Ehm, sedaj ko pomislim, je tudi res da ko sem šel mimo Prestranka ali Pivke z vlakom, je bila vedno sobota ali nedelja. Ko ni tako dosti prometa kakor v tednu...

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Uporabniški avatar
Jernej
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 16.09.2008, 8:35

Odgovor Napisal/-a Jernej »

Kar se pravzaprav tiče tovornega prometa med Rijeko in Pivko, vmes pa tudi Ilirska Bistrica, gre kaj vlakov??? In u glavnem kaj prevažajo???
Odgovori