Izobraževanje prometnikov/vlakovnih odpravnikov

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
umilave1
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 12.02.2009, 18:37

Izobraževanje prometnikov/vlakovnih odpravnikov

Odgovor Napisal/-a umilave1 »

Lep pozdrav, sem nov na tem forumu.

Če obstaja razlog, da je tema kakorkoli napačno zastavljena, jo lahko moderatorji zaklenejo/premaknejo/zbrišejo

Zdaj pa k stvari:
čez nekaj mesecev končam srednjo šolo(prometni tehnik) in imam močno željo, da bi delal na železnici(SŽ) kot prometnik(čeprav bi bil še rajši strojevodja, vendar imam zdravstvene omejitve - očala. :( Enako naj bi sicer veljalo tud za prometnike, vendar sem od znanca, ki dela na železnici, (na nekoliko višjem položaju) slišal, da bi to delo lahko opravljali tudi tisti z očali(spejeli naj bi kmalu nove pogoje za zaposlitev oz usposabljanje) :)

Zdaj me pa zanima
-kakšni pogoji so potrebni za zaposlitev(izobrazba, starost, zdravje, itd)?
-kakšno je in koliko časa traja usposabljanje?
-o zaslužku ne bom zgubljal besed ker me promet(cestni in železniški) privlačita od malih nog in je veselje do dela bolj pomembno od denarja :wink:
-ali so res potrebne veze/poznanstva, ali kaj drugega?
-kje se objavljajo morebitni razpisi za ta delovna mesta prometnika?
-kakšen je delovni čas v tej službi(v urah)

Če bo kdo podal vsaj nekaj odgovorov od naštetih vprašanj, bom zelo hvaležen :!: Hvala
Morda bo še kdo potreboval te informacije

LP, Uroš :)
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Hmm, mogoče ti bo @Mirče postregel s kakšnimi koristnimi informacijami, toda nekam dolgo ga ni na forumu. @541 nas pa je že dolgo časa nazaj zapustil.. :-k
dan11
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 08.05.2007, 9:00

Odgovor Napisal/-a dan11 »

Bil je razpis in šolanje naj bi se začelo 1. Februarja ali Marca pa so ga preklicali. Sedaj bodo vzeli le notranje, že zaposlene katere zanima prekvalifikacija. Samo šolanje traja 6 mesecev teoretični del, nato so izpiti iz vseh predmetov, ter nato uvajanje na postajah najmanj 3 in največ 6 mesecev. Drugače pa izveš za razpis na zavodu za zaposlovanje saj so dolžni objaviti razpis za prosta delovna mesta. Če pa poznaš kakšnega železničarja ga prosi naj spremlja intranet in ti sporoči, saj je tam vedno objavljeno. Včasih če si imel očala te niso sprejeli za prometnika sedaj ne vem, seveda pa nato s starostjo očala niso ovira, le ob sprejemu si moral dobro videt.
Veliko sreče pri iskanju zaposlitve.
Uporabniški avatar
primožflori
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1071
Pridružen: 31.05.2007, 18:44
Kraj: Bohinjska proga

Odgovor Napisal/-a primožflori »

Mene pa to zanima, a so zej vsi poklici od stojevodje in prometnikov preklicana vsa izobraževanja.Hvala za odgovore :D
BLAZ12
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 99
Pridružen: 05.02.2009, 21:31

hay

Odgovor Napisal/-a BLAZ12 »

tudi jas se zanimam za zaposlitev na železnicah saj me že vlaki in železnice od nekdaj veselijo. lep pozdrav vsem
Odgovori