Bohinjska Proga

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori

Ali ste se že preljali po Bohinjski progi?

Glasovanje se je zaključilo dne 28.08.2006, 8:34

Da, velikokrat
17
61%
Enkrat
6
21%
Se imam namen peljati
1
4%
Še nikoli
4
14%
 
Skupaj glasov: 28
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Po pripovedovanjih naj bi vlak vsekakor vlekle jeseniške mašine, tudi jaz sem slišal za seriji 10 in 25, iz N. Gorice proti Sežani pa se je vlak dopregal s 17 serijo.
Tako počasi se prebujamo ...
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a milchy »

holding napisal/-a:....
...SŽ v nedeljo zjutraj "optima" (obvoz) z reganom navzgor in dopoldne regan navzdol (mogoče bo celo kak vlak s seboj vlekel).... :thumbupr ....
@holding - tvoja predvidevanaj so se uresničila - regan s praznino proti jugu

Slika

Slika

:thumbupl
Uporabniški avatar
Jernej
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 16.09.2008, 8:35

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Jernej »

Je morda na forumu strojevodja, ki je upravljal kanarčka Nova Gorica - Sežana v nedeljo ob 18.45 ?
Ker sem mu delal družbo z mojo hčerko od dveh let, katero sem peljal z vlakom !

:D
kenedy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 123
Pridružen: 18.09.2011, 13:12
Kraj: okolica dolenjske

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a kenedy »

Jernej napisal/-a:Je morda na forumu strojevodja, ki je upravljal kanarčka Nova Gorica - Sežana v nedeljo ob 18.45 ?
Ker sem mu delal družbo z mojo hčerko od dveh let, katero sem peljal z vlakom !

:D
pozdravljen!
sej naši kanarčki ne vozijo na realaciji novo gorica sežana verjetno si mislil fiat goriški
Uporabniški avatar
Jernej
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 16.09.2008, 8:35

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Jernej »

Ops.. niso ista mašina?

:oops:
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4297
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Jernej napisal/-a:Ops.. niso ista mašina?

:oops:
Fiat

Kanarček
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a kvak »

verjetno neumesna: ali pa z 643 ne bi bilo mogoče spuščat kompozicije po bohinjski progi?
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a holding »

...bi šlo, bi..... :roll: ....sam "extra ligt" izvedbe morajo bit'.....
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a kvak »

Saj z Jesenic proti Novi Gorici je v glavnem samo spust-mar ne? S klanca se pa še d... kotali :twisted:
Uporabniški avatar
Jernej
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 16.09.2008, 8:35

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Jernej »

Vsekakor sem mislil, da tudi Fiata imenujejo kanarček, ker sklepam, da ima ta vzdevek zaradi barve...
Vem da Fiati pred restylingom so bili popolnoma drugačni, ampak sedaj so skoraj isti kakor kanarčki. 8)
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a OBB »

Zelo sem razočaran ker se SŽ ne trudijo ohranjati Bohinjsko progo. Povsod se omenjajo samo ostale proge samo najlepše proge v Sloveniji pa ne. Bohinjska proga nima niti ene same posodobitve že skoraj 30 let. Pragovi so že skoraj zgnili, znaki zarjaveli, peroni na postajah sploh niso podobni več peronu, železniške potaje so obup pa še bi lahko našteval. Mislim da je treba Bohinjsko progo dobro prenovit saj je edina proga poled Koper-Ljubljana ki lahko hitreje pripelje tovor v Avstrijo. Upam da se bo kaj ukrenilo glede Bohinjske saj je ena najslikovitejših prog v Sloveniji.
Včasih me je prav stram ko pridejo tujci in ko vidijo kako se vzdržuje Boh. Žel. :cry: :cry: :cry: :evil:
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a bronz »

OBB napisal/-a:Zelo sem razočaran ker se SŽ ne trudijo ohranjati Bohinjsko progo. Povsod se omenjajo samo ostale proge samo najlepše proge v Sloveniji pa ne. Bohinjska proga nima niti ene same posodobitve že skoraj 30 let. Pragovi so že skoraj zgnili, znaki zarjaveli, peroni na postajah sploh niso podobni več peronu, železniške potaje so obup pa še bi lahko našteval. Mislim da je treba Bohinjsko progo dobro prenovit saj je edina proga poled Koper-Ljubljana ki lahko hitreje pripelje tovor v Avstrijo. Upam da se bo kaj ukrenilo glede Bohinjske saj je ena najslikovitejših prog v Sloveniji.
Včasih me je prav stram ko pridejo tujci in ko vidijo kako se vzdržuje Boh. Žel. :cry: :cry: :cry: :evil:
:-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k
Ni ga junaka...............................................................................................................
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a OBB »

Če se ne motim sem slišal od nekaterih železničarjev da so pred leti hoteli Avstrici in Italijani kupiti železnico Jesenice-Sežana. Hoteli so prenoviti postaje, tire, lesene pragove zamenjati z betonskimi,... in jo uporabljati za prevoz tovora iz Luke v Tujino. Zanima me pred koliko leti se je to zgodilo in ali sploh še želijo to narediti.
Enkrat sem pa po poročilih slišal da država želi prodati tudi SŽ kot npr. Aerodrom Ljubljana. Ali je to res?
Prosim če veste kaj mi prosim napišite. Hvala

OBB
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Država ne ve kaj hoče z železnicami. Oz. vem kaj si želi, ribariti v kalnem ob minimalnih investicijah, ki še omogočajo, da sistem ne crkne. Zaenkrat to za silo zadošča za tovor po koridorjih, jasno pa ne za potniški promet.
Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

Če se prov spomnem, je Italija ob koncu 2. sv. vojne, želela da bi območje Jesenic skupaj s Primorsko pripadalo njej. Na njihovo žalost se to ni zgodilo in so tako večino tovora preusmerili na progo Videm - Tablja - Trbiž. Avstrijci so želeli elektrificirat ja, samo kaj ko so vodilni ta predlog zavrnili. :cry:
Odgovori